Kāda situācija ir uzņemšanas nodaļās reģionu slimnīcās? 0

Ivars Zvīdris, Jēkabpils reģionālās slimnīcas direktors: “Vēl šorīt visiem pacientiem vietas pietika, tomēr slimnieku aprite ir ļoti intensīva. Cilvēki tiek pēc iespējas ātrāk izrakstīti, lai atbrīvotu vietu citiem. Cenšamies, cik spējam, strādājam, cik mūsu spēkos, bet darbinieku trūkst.

Reklāma
Reklāma

 

Veselam
Onkologi nosauc pārtikas produktus, kurus būtu tūlīt jāpārtrauc lietot uzturā, ja grib izvairīties no vēža 47
Kokteilis
FOTO. Haoss pirms Eirovīzijas lielā fināla: valstis nosoda Nīderlandes pārstāvja diskvalifikāciju, bukmeikeri nosauc pašreizējos favorītus
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 71
Lasīt citas ziņas

Medicīnas darbiniekus mēs slimnīcā gaidām ar atplestām rokām, jo darba ir daudz. Protams, kādam pacientam sanāk nedaudz pagaidīt, bet tā tas notiek slimnīcās visur Eiropā. Tas gan neattiecas uz neatliekamiem gadījumiem. Arī Jēkabpils slimnīcai trūkst līdzekļu, pavasarī solītie 10 miljoni līdz mums tā arī nav atnākuši, jau sāk parādīties problēmas ar rēķinu nomaksu.”

Inta Grēgere, Ventspils reģionālās slimnīcas uzņemšanas nodaļas vadītāja: “Vietas pacientiem pietiek, bet ārsti ir pārslogoti. Ģimenes ārsti nepilda savas funkcijas, līdz ar to pacienti nāk pie mums uz uzņemšanas nodaļu. Galā tiekam, bet darba ir ļoti daudz. Trūkst darbaspēka. Katru dienu uzņemam 40 cilvēku, vēl ir arī ambulatorie pacienti.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Olga Rudzīte, Vidzemes slimnīcas pakalpojumu reģistrācijas, uzskaites un kvalitātes kontroles daļas vadītāja: “Pacientu skaits uzņemšanas nodaļā ar katru mēnesi pieaug, bet finansējums slimnīcai ir nepietiekams. Pagājušā gada maijā uzņemšanas nodaļā reģistrēts 1231 pacients, bet šogad šajā periodā tie ir jau 1500 pacienti. Kopumā pirmo piecu mēnešu laikā uzņemto pacientu skaits pieaudzis vidēji par 12% salīdzinājumā ar pērno gadu. Situācijās, kad ir vairāk tādu slimnieku, kuriem ilgāku laiku jāpavada slimnīcā, ir dienas, kad trūkst gultas vietu un pacientiem, piemēram, jāsagaida analīžu rezultāti, sēžot uz dīvāna. Bet palīdzību saņem visi pacienti atbilstoši prioritātei, 1. un 2. prioritātes pacientiem palīdzība tiek sniegta nekavējoties, attiecīgi 5. prioritātes pacientiem nākas pagaidīt 20 – 30 minūtes.”

Aivars Zdanovskis, Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis: “Mūsu uzņemšanas nodaļa ir pārslogota. Trakākais laiks ir nedēļas sākums – pirmdiena, otrdiena, kad uzņemam ap 120 pacientu. Pagājušajā mēnesī, piemēram, 360 pacientiem, kuru stāvoklis nebija tik smags, lai ārstētos slimnīcā, atteicām hospitalizāciju. Līdz ar to cilvēki ir neapmierināti. Un tā negatīvā aura, kas rodas ap medicīnu, ir ārprātīga. Patiesībā, ja situācija netiks kardināli mainīta, pēc gadiem diviem var būt situācija, ka cilvēkiem būs jāārstējas pie tantiņām, jo ārsti nebūs pieejami. Februārī solītie 10,2 miljoni slimnīcām līdz šim brīdim nav iedoti. Kā lai ar nepietiekamiem līdzekļiem ārstējam? Šogad, salīdzinot ar pērno gadu, finansējums ir samazināts par vairāk nekā miljons latiem. Ja mēs uzņemtu visus pacientus, kas nāk, tad te vispār vietas nebūtu. Mēs uzņemam tikai akūtos un neatliekamos, bet pagaidām vēl galā tiekam un koridoros neviens neguļ. Ir problēmas ar dežūrārstiem. Savu ārstu mums nepietiek, mēs piesaistām kolēģus no Preiļiem, Krāslavas, Ludzas, Rēzeknes.”

 

Uzziņa

* Rīgas Stradiņa slimnīcas neatliekamās medicīnas centrā uzņemto pacientu skaits ik gadu pieaug: 2010. gadā – 26 535; 2011. gadā – 30 973; 2012. gada 1. ceturksnī – 8002. Kopš aizvērta Rīgas 1. slimnīca, pacientu skaits centrā ir pat pieckāršojies un centrā ir akūts personāla trūkums.

* Šogad februārī veselības nozarei valdība piešķīra papildu 10,2 milj. latu stacionārās veselības aprūpes nodrošināšanai, tomēr slimnīcu pārstāvji informē, ka šī nauda vēl aizvien nav saņemta.

 

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.