Veselam
Ārstēšana

Kam visbiežāk ziedo citi un kam – tu?0

Foto-Shutterstock

Smagi slimu bērnu un jauniešu atbalstam iedzīvotāji izvēlas ziedot visbiežāk – tā aptaujā norādījuši teju 70% iedzīvotāju.

 

Kā rāda Rimi veiktā aptauja, kas veikta šī gada maijā, Latvijas iedzīvotāji vecumā no 20 līdz 50 gadiem visbiežāk izvēlas ziedot smagi slimu bērnu un jauniešu atbalstam. Otrs populārākais labdarības mērķis ir ziedojumi trūcīgām ģimenēm (27%), kā arī videi un dabai (27%). Retāk ziedo izglītībai, skolai un pētniecībai (10%).

Taujāti par motivāciju dalībai labdarības akcijās, visbiežāk jeb 54% iedzīvotāju atzīst, ka ir gandarīti, ka var izdarīt labu darbu, kas no paša neprasa daudz. 40% aptaujāto norāda, ka vienmēr grib palīdzēt kādam, kuram klājas grūtāk. Īpaši šāda palīdzība grūtībās nonākušajiem motivē iedzīvotājus Latgalē (54%), kamēr mazāk aktuāla šāda motivācija ir rīdziniekiem (35%). Kā vēl vienu iemeslu, kāpēc ziedot, Latvijas iedzīvotāji minēja pārliecību, ka nepieciešamības gadījumā saņems palīdzību arī no citiem (27%).

 

Saistītie raksti

Šonedēļ Rimi un Supernetto veikalos noslēgusies īpašā Labestības dienai veltītā kampaņa, kurā ikviens pircējs bija aicināts dāvināt sev tuviem un mīļiem cilvēkiem lilijas. Viens eiro no katras iegādātās lilijas tika ziedots labdarības kampaņai un bērnu veselībai, kopā savācot 5 689 eiro.

Veikalos saziedotie līdzekļi – 5 689 eiro – tiks izmantoti, lai LNT, Bērnu slimnīcas fonda, Rimi un Supernetto veikalu tīklu organizētās labdarības akcijas Labestības diena ietvaros palīdzētu bērniem, kuriem ir kustību traucējumi. Par saziedotajiem līdzekļiem tiks palīdzēts Markusam, Kasparam, Montai, Katrīnai un citiem bērniem.

 

 

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

GL
Gunta Lūse
Horoskopi un mistika
“No milzu ozoliem nāca tik jaudīga enerģija, ka elpa aizrāvās. Šie koki ir apmēram 400 gadu veci! ” Kā Miervaldis izveidoja dižozolu taku, kur gūt līdzsvaru un spēku 1
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Ugunsgrēkā daudzdzīvokļu ēkā Čehijā gājuši bojā desmit cilvēki
4 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Kamēr Pūce slēpjas kā vēzis alā, Krišjānis pa ballēm laiž, bet zakatistovi devušies uz dzimto planētu!” Egila Līcītša feļetons
5 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 12
13 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
Polija kļūst par “Trampa fortu”, papildinot ASV karavīru skaitu valstī. Krievija solās “turēt roku uz pulsa” 6
17 stundas