Foto – Shutterstock

Vai kaķis atnes encefalītu? 0

Lasītājs jautā: “Vai kaķis vai suns ar ērci var atnest mājiniekiem encefalītu? Vai ērce var izkrist dzīvoklī no dzīvnieka kažoka un piesūkties kādam cilvēkam? Vai jau piesūkušās ērces ieteicams dzīvniekam izraut?”

Reklāma
Reklāma
“Baisi izkāmējusi, pārgurusi, nošņurkusi nelaimes čupiņa!” mammas dalās pieredzē, kādā stāvoklī bērni atbraukuši no Dziesmu svētkiem 163
Kokteilis
Burvīgi pēc dabas! Tie, kas dzimuši šajos datumos, viegli iegūst to, ko vēlas
Veselam
Centies zaudēt svaru, bet nesanāk? Iespējams, tavam organismam trūkst šo 6 vitamīnu, kas var būtiski ietekmēt vielmaiņas darbību
Lasīt citas ziņas

Atbild Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) speciālisti: “Jā, arī mājdzīvnieki var atnest mājās ērces, kas pārnēsā cilvēkiem bīstamas infekcijas slimības – ērču encefalītu, Laimas slimību un citas. Tāpēc, atgriežoties no pastaigas, suns un kaķis regulāri jāpārbauda, vai nav piesūkusies ērce, kā arī mājdzīvnieka pasargāšanai ieteicams izmantot pretērču līdzekļus (skaustā pilināmus vai kaklasiksnas ar repelenta efektu), kas atbaida un nogalina kukaiņus, pirms tie paspēj piesūkties. Sīkāk par preparātiem, ko lieto uz dzīvnieka ādas un kažoka, jautājiet veterinārār-stam. Mājdzīvniekam jau piesūkušās ērces cilvēkam vairs nav bīstamas, jo otrreiz nepiesūksies, bet tās pareizi jāizņem – ar pinceti, lietojot gumijas cimdus.”

SPKC speciālisti atgādina, ka no ērču encefalīta sevi var pasargāt vakcinējoties, bet vienīgais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas ar Laimas slimību un citām ērču izplatītajām slimībām, ir izvairīties no ērces piesūkšanās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Buklets Kā sevi pasargāt no ērces piesūkšanās atrodams šeit.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.