Kāpēc pa dienas vidu elektrības biržas cena ir zema, bet vakarā – augsta. Hibrīdprojekti varētu cenu balansēt 69

Kāpēc bieži vien pa dienas vidu, kad cilvēki nav mājās, elektrības biržas cena ir zema, bet vakarā, kad cilvēki atgriežas un sāk vakara soli mājās – elektrības cena atkal ir samērā augsta? Šo aktuālo jautājumu TV24 raidījums “Uz līnijas” uzdeva Līgai Kurevskai, Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) valsts sekretārei.

Reklāma
Reklāma
Putins iet uz pilnu banku! Krievija slepus cenšas iesaistīt vēl vienu valsti karā pret Ukrainu
Trampa lūgums mediķiem pēc tam, kad pēc atentāta tika nogādāts slimnīcā, lika mediķiem pārsteigti raustīt plecus 3
Kokteilis
“Diezgan nevīžīga un prasta” – Lindas Mūrnieces lauku dzīves ainiņas un “drosmīgie” komentētāji
Lasīt citas ziņas

Viņa skaidro, ka šī ir tā saules paneļu artava – dienā, gaišajā, saulainajā laikā, elektrības pārprodukcija ir ārkārtīgi liela, ka cena nedabiski nokrīt lejā. Vērojot cenu grafiku, ko žargonā sauc par pīles grafiku, skaidri redzams, kā cena kāpj un krīt pretēji patēriņam, piemēram, vakarā saules vairs nav, bet patēriņš strauji pieaug.

Vai Latvijā ir kādi privātie industriālie saules parki, kas varētu piedalīties cenas balansēšanā, uzkrājot savu saražoto elektrību baterijās, Kurevska norāda, ka tādi dzīvē Latvijā vēl nedarbojas, bet ir daudzi tā saucamie hibrīdprojekti (saule, saule-vējš, vējš, baterijas, vai visi trīs kopā), kurus ministrija ar prieku pieņemot un tie kļūst arvien populārāki – tā ir spēja uzglabāt lēto elektroenerģiju un izmantot stundās, kad biržā ir augsta cena. “Šis ir tīri naudas jautājums – kurā brīdī ir izdevīgi neražot nemaz un kurā brīdī sākt tērēt uzkrāto.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.