Ķēpīgā grīdas nomaiņa 0

“Dzīvojam 150 gadus vecā skolas ēkā, celtā no ķieģeļiem. Pirmā stāvā koka grīda vietām sapuvusi, ļaudis saka, ka esot brants. Grīdas līmenis ir pusmetru virs zemes līmeņa. Vannas istabā gribam izveidot betona grīdu. Kā rīkoties?” 
Aija Jelgavas novads

Reklāma
Reklāma

 

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3
Lasīt citas ziņas

Visi ēkas būvmateriāli, kurus skāris pelējums, ir norakstāmi. Lai izvairītos no tā izplatīšanas, nepieciešams izņemt bojātās koka vai ķieģeļu daļas un pārējās virsmas apstrādāt ar piemērotu antiseptiķi. Īpaši svarīgi tik galā ar brantu, tā stīgas ir ļoti garas!

– Visas cietušās koka detaļas noteikti ir jāizlauž un pagalmā jāsadedzina, – uzsver tradicionālās celtniecības eksperts Ojārs Skujiņš. Tad vietas, kur tās pieskārušās, attiecīgi apstrādā: pret baktēriju bojājumiem izmanto antiseptiķus, ar fungicīdiem apkaro sēņotnes. Parasti abas šīs funkcijas ir apvienotas vienā preparātā. “Vincents Polyline” antibakteriālo sastāvu Fungi lieto baktēriju, sēnīšu, aļģu, sūnu un ķērpju iznīcināšanai uz ēku sienām un pamatiem. Vietējā “Relika” ražo efektīvus fungicīdus kokam un akmenim, piemēram Surals un Kazelits. Tikai iztīrītā, dezinficētā vidē drīkst likt jaunās koka detaļas (protams, pārklātas ar antiseptiku). Tā kā branta sēņotne var stiepties desmitiem metru tālu un, iespējams, inficēta ir visa māja, vislabāk pirmajā stāvā nomainīt visas koka grīdas un ieliet betona grīdas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja pamatne ir uzbērta vismaz 50 cm virs zemes līmeņa, uz tās var veidot betona grīdu ar siltumizolāciju. Apakšā nepieciešams vismaz 10 cm biezs piemērotas markas putuplasta vai minerālvates slānis.

 

Būtisks šajā gadījumā ir telpas augstums, jo jaunā grīda atkarībā no izmantotā siltumizolācijas materiāla pacelsies virs sākotnējā līmeņa par 10 –20 cm. Kārta jāieklāj tā, lai šis augstums sakristu ar sliekšņu līmeni. Ja nepieciešams grīdas līmeni vēl pacelt, to var izdarīt ar grants kārtu.

 

Pirms siltināšanas nolīmeņo un nolīdzina pamata virsmu. Uz tās noklāj pietiekami stingru siltumizolācijas slāni, uzstāda vadlīstes un betonē 30 – 50 mm biezumā. Betonam jābūt vidējas konsistences, ne pārāk šķidram. Izmantojot 500 markas cementu, vienu daļu cementa sajauc ar piecām daļām sijātas grants. Vispirms betonu ielej tālākajā stūrī, tad pakāpeniski virzās uz izejas pusi. Ieteicams ievietot metāla stiegrojumu, kaut vai vecu dārza sietu. Lai iegūtu līdzenu virsmu, pusstundu pēc masas ieklāšanas to norīvē ar rīvdēlīti. Vienā telpā grīda jāielej vienā dienā. Tālāk to nepieciešams regulāri mitrināt ar ūdeni. Pēc pāris dienām vadlīstes noņem, tukšumus aizpilda ar betonu, klājumu pārsedz ar plēvi un atstāj uz nedēļu pusotru nogatavoties.

Uz betona grīdas lieliski var noderēt linolejs. Dabīgais ir izgatavots no kaļķakmens, koka putekļiem un linsēklu eļļas ar krāsainu pigmentu piejaukumu. Vēl izturīgāks ir sintētiskais PVC (polivinilhlorīds) linolejs.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.