Foto: Ryan Rahman/ZUMAPRESS/SCANPIX

Latvija pievienojusies vairākām ANO Klimata rīcības samitā izskanējušām iniciatīvām 1

Latvija pievienojusies vairākām Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Klimata rīcības samitā Ņujorkā izskanējušām klimata politikas un rīcības iniciatīvām, aģentūru LETA informēja samitā Latviju pārstāvošā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces (AP) padomniece Agnese Vārpiņa.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Lasīt citas ziņas

Pēc viņas paustā, Latvija pievienojās trīs iniciatīvām, kas tika publiskotas samita laikā. Viena no tām ir iniciatīva par jauniešu iesaistīšanu Parīzes nolīguma mērķu īstenošanā, tostarp, politiku formulēšanā.

Tāpat Latvija pievienojās iniciatīvai par gaisa kvalitātes uzlabošanu un klimata pārmaiņu, un gaisa piesārņojuma politiku saskaņotības veicināšanu, kā arī iniciatīvai par klimata rīcības veicināšanu un partnerību veidošanu pasākumu īstenošanai reģionos, iesaistot visus pārvaldes līmeņus, tai skaitā pilsētas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Klimata rīcības samitā tiek prezentēta virkne iniciatīvu, tās izstrādātas deviņās tematiskajās jomās – emisiju samazināšana, sociālie un politikas virzītāji, jaunieši un publiskā mobilizācija, industrijas pāreja, infrastruktūra, pilsētas un vietējā rīcība, dabā balstīti risinājumi, noturīgums un pielāgošanās, klimata finansējums un oglekļa cenas noteikšana.

Vārpiņa atzīmēja, ka samita laikā Latvija sadarbībā ar Čehiju, Lietuvu un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) organizēja augsta līmeņa diskusiju par klimata pārmaiņu ierobežošanu un labklājību. Diskusijas panelī runāja Pūce, Čehijas vides ministrs, Lietuvas ārlietu ministrs un OECD ģenerālsekretārs. Tāpat tajā piedalījās augsta līmeņa pārstāvji no citām valstīm un starptautiskajām organizācijām.

Pūce diskusijā dalījās ar Latvijas pieredzi un izaicinājumiem transporta sektora emisiju samazināšanā. Tika runāts par to, kādā veidā Latvija var veicināt transporta sektora emisiju samazinājumu, vienlaikus nepasliktinot iedzīvotāju labklājību. Tāpat tika apspriests jautājums par to, kādā veidā veicināt pāreju uz plašāku sabiedriskā transporta izmantošanu privāto automašīnu vietā.

Diskusijā pārrunāts arī jautājums par dabas resursu izmantošanu enerģijas ieguvē un izaicinājumiem lauksaimniecības sektorā emisiju samazināšanā.

Kā pauda Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijā, lai sasniegtu ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām Parīzes nolīguma mērķus, ir nepieciešama ekonomiku transformācija vēl nepieredzētā apmērā. “Šīs transformācijas pamatā ir nepieciešamība pārdomāt prioritātes, kas virza mūsu lēmumus un politikas, lai nodrošinātu saskaņotību starp klimata un vispārējiem labklājības mērķiem,” uzsvēra ministrijā.

Jau ziņots, ka 23.septembrī Ņujorkā sākās ANO klimata rīcības samits. Tā mērķis ir veicināt un palielināt valstu apņemšanās un ambīcijas klimata pārmaiņu mazināšanā un Parīzes nolīguma īstenošanā.

Reklāma
Reklāma

Parīzes nolīgums ir pirmā vispārējā pasaulēs mēroga vienošanās klimata jomā, kuru līdz šim ratificējušas 185 valstis, tajā skaitā arī Latvija.