Foto: EPA/Scanpix/LETA

Lielajās augstskolās pret Covid-19 vakcinējušies ap 95% studentu 0

Latvijas Universitātē (LU), Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) un Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) pret Covid-19 ir vakcinējušies ap 95% studentu, līdz ar to nodrošinot gan klātienes, gan attālinātās mācības.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

LU pret Covid-19 ir vakcinējušies 96% studentu, savukārt no vairāk nekā 3000 darbiniekiem pašlaik bez Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta ir 54, kas ir mazāk nekā 2%. Daži no šiem darbiniekiem esot saņēmuši darba nespējas lapas, daži devušies atvaļinājumā, vēl daļai noteikta dīkstāve, aģentūru LETA informēja LU Komunikācijas un inovāciju departaments Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Saulīte.

Viņa informēja, ka lekcijas klātienē drīkst apmeklēt tikai studenti ar derīgu sertifikātu, savukārt nevakcinētie var piedalīties tikai attālinātajās nodarbībās. Nevakcinētie studenti tiek brīdināti, ja draud kāds mācību parāds, izmaiņas studiju plānā vai reizēm pat akadēmiskais gads. Saulīte minēja, ka ir arī studenti, kas paņēmuši studiju pārtraukumu, bet tādu nav daudz.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Studiju norises procesu nosaka katra fakultāte atsevišķi, jo situācija ik dienu var mainīties, ja, piemēram, tiek konstatēts kāds saslimušais un pārējiem kā kontaktpersonām “jāsēž mājās”,” skaidroja Saulīte.

Līdzīgs skaits studentu un darbinieku, kas vakcinējušies pret Covid-19, ir arī RTU – attiecīgi 94% un 96%. Savukārt darbinieki, kuri nav vakcinējušies, atrodas dīkstāvē vai prombūtnē un darba pienākumus neveic.

RTU administratīvais direktors Juris Iljins norādīja, ka studiju un darba process tiek organizēts klātienē, īstenojot visus nepieciešamos epidemioloģiskās drošības pasākumus. Personas, kurām ir klīniskās universitātes slimnīcas konsīlija lēmums par vakcinācijas atlikšanu uz noteiktu laiku, kā arī vakcināciju uzsākušās personas studiju procesā piedalās tikai attālināti.

Iljins uzsvēra, ka, ņemot vērā studiju programmas specifiku, kā arī izvērtējot epidemioloģisko situāciju, katras fakultātes dekāns, RTU Rīgas Biznesa skolas un RTU reģionālo studiju un zinātnes centru direktori ir tiesīgi pieņemt lēmumu par studiju programmas kursa pilnīgu vai daļēju norisi attālināti, nodrošinot studiju kvalitātes līmeņa saglabāšanu.

Arī RSU ir vakcinējušies 96% darbinieku. Savukārt vislielākais pret Covid-19 vakcinēto studentu skaits ir medicīnas studiju programmās. RSU veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs norādīja, ka augstskola jau no pērnā pavasara īstenoja kolektīvo vakcināciju, kuras rezultātā visi studenti, kuriem ir saskare ar pacientiem, ir vakcinējušies.

Reklāma
Reklāma

RSU Sabiedrisko attiecību nodaļas mediju attiecību vadītāja Ieva Nora Gediņa informēja, ka gan Medicīnas fakultātē, gan Zobārstniecības un Farmācijas fakultātē ir vakcinējušies 100% studentu, savukārt Rehabilitācijas fakultātē un Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātē attiecīgi 96% un 91%.

Tikmēr starp sociālo zinātņu studentiem ir mazāka vakcinācijas aptvere – vidēji 78%. Attiecīgi Komunikācijas fakultātē vakcinējušies 86% studentu, Eiropas studiju fakultātē – 81%, Juridiskajā fakultātē – 67%.

Studijas norisinās gan klātienē, gan attālināti, turklāt medicīnas studenti var slīpēt prasmes arī pandēmijas apstākļos, piemēram, praksi māszinībās piedāvājot iziet simulētā slimnīcā RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, informēja Bahs. Vienlaikus viņš piebilda, ka janvāra sākumā RSU telpās paredzēts noturēt izbraukuma balstvakcināciju kā studentiem, tā darbiniekiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.