Laukos
Gaļa un zivis

Liellopu gaļas iepirkuma cena septembrī saglabājusies iepriekšējā mēneša līmenī0

Foto: LETA

Govs liemeņa iepirkuma cena šogad septembrī Latvijā saglabājusies iepriekšējā mēneša līmenī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Govs liemeņa iepirkuma cena septembrī bija 235,16 eiro par 100 kilogramiem, kamēr augustā tā bija 235,13 eiro par 100 kilogramiem. Līdz ar to mēneša laikā cena praktiski nav mainījusies.

Vienlaikus govs liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī bija par 19,2% mazāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), kur tā septembrī vidēji bija 291 eiro par 100 kilogramiem.

Savukārt teles liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī bija 238,41 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 37,7% mazāk nekā vidēji ES, kur tā septembrī bija 382,96 eiro. Latvijā teles liemeņa cena septembrī bija par 11,5% augstāka nekā augustā. Turpretī buļļa liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī vidēji bija 270 eiro tonnā, kas ir par 27% mazāka nekā vidēji ES, kur tā septembrī bija vidēji 369,7 eiro tonnā.

ES eksperti secinājuši, ka kopumā liellopu gaļas ražošanas apmēri ES no šā gada janvāra līdz jūlijam ir palielinājušies par 1,9%.

Latvijā līdz šā gada jūlijam nokauto liellopu kopējais skaits ir samazinājies par 4%, kamēr Eiropas Savienībā kopumā tas ir pieaudzis par 2%. Nozarē jaušama ražotāju neziņa par tālākām norisēm un faktoriem, kas ietekmēs liellopu gaļas ražošanu, tostarp, kas notiks ar tirdzniecības līgumiem un “Brexit”, norāda ZM.

ES dzīvo lopu un liellopu gaļas eksports no šā gada janvārim līdz augustam ir samazinājies par 2,3%, sasniedzot 503 000 tonnu. Attīstās ES eksports uz Čīli, kas ir viens no pozitīviem jauno eksporta tirgu piemēriem (eksports audzis par 82%).

Tikmēr ES imports laikā no šā gada janvārim līdz augustam pieaudzis par 15%, sasniedzot 226 000 tonnu. Pasaules tirgū izteikti konkurētspējīgas ir Brazīlija un Argentīna, un abu valstu valūtu vērtības krituma dēļ to produkcija kļuvusi īpaši pievilcīga pasaules tirgū.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
“Ir jābūt gataviem arī mazāk labvēlīgai situācijas attīstībai.” Vēstniece nosauc visbūtiskāko šībrīža aicinājumu Latvijas pilsoņiem, kuri dzīvo Lielbritānijā
4 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Kāpēc Kurzeme nesākas Bolderājā. Kur beidzas vēsturiskā Vidzeme un sākas Latgale? Intervija ar Jāni Turlaju
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Dabā
Nākamnedēļ laikapstākļi mainīsies. Vai karstums vēl atgriezīsies? Sinoptiķu prognoze
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Vēlēšanu kaislības Baltkrievijā: aizturēti septiņi Lukašenko galvenās sācenses Tihanovskas štāba pārstāvji
1 stunda
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Dārza karalienes, meža princeses avenes: 6 idejas, ko no tām pagatavot!
1 stunda