Foto: LETA

Liellopu gaļas iepirkuma cena septembrī saglabājusies iepriekšējā mēneša līmenī 0

Govs liemeņa iepirkuma cena šogad septembrī Latvijā saglabājusies iepriekšējā mēneša līmenī, liecina Zemkopības ministrijas (ZM) Tirgus un tiešā atbalsta departamenta dati.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Govs liemeņa iepirkuma cena septembrī bija 235,16 eiro par 100 kilogramiem, kamēr augustā tā bija 235,13 eiro par 100 kilogramiem. Līdz ar to mēneša laikā cena praktiski nav mainījusies.

Vienlaikus govs liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī bija par 19,2% mazāka nekā vidēji Eiropas Savienībā (ES), kur tā septembrī vidēji bija 291 eiro par 100 kilogramiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt teles liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī bija 238,41 eiro par 100 kilogramiem, kas ir par 37,7% mazāk nekā vidēji ES, kur tā septembrī bija 382,96 eiro. Latvijā teles liemeņa cena septembrī bija par 11,5% augstāka nekā augustā. Turpretī buļļa liemeņa iepirkuma cena Latvijā septembrī vidēji bija 270 eiro tonnā, kas ir par 27% mazāka nekā vidēji ES, kur tā septembrī bija vidēji 369,7 eiro tonnā.

ES eksperti secinājuši, ka kopumā liellopu gaļas ražošanas apmēri ES no šā gada janvāra līdz jūlijam ir palielinājušies par 1,9%.

Latvijā līdz šā gada jūlijam nokauto liellopu kopējais skaits ir samazinājies par 4%, kamēr Eiropas Savienībā kopumā tas ir pieaudzis par 2%. Nozarē jaušama ražotāju neziņa par tālākām norisēm un faktoriem, kas ietekmēs liellopu gaļas ražošanu, tostarp, kas notiks ar tirdzniecības līgumiem un “Brexit”, norāda ZM.

ES dzīvo lopu un liellopu gaļas eksports no šā gada janvārim līdz augustam ir samazinājies par 2,3%, sasniedzot 503 000 tonnu. Attīstās ES eksports uz Čīli, kas ir viens no pozitīviem jauno eksporta tirgu piemēriem (eksports audzis par 82%).

Tikmēr ES imports laikā no šā gada janvārim līdz augustam pieaudzis par 15%, sasniedzot 226 000 tonnu. Pasaules tirgū izteikti konkurētspējīgas ir Brazīlija un Argentīna, un abu valstu valūtu vērtības krituma dēļ to produkcija kļuvusi īpaši pievilcīga pasaules tirgū.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.