Foto – Shutterstock

Mellenēm patiks zivju milti. Ar ko un kā mēslot ogulājus, pieredzē dalās bioloģijas doktore 1

Ar ko un kā mēslot krūmmellenes? LAIMA KOCĒNU NOVADĀ

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154
Lasīt citas ziņas

– Krūmmellenes nevar mēslot, kā pagadās, jo tām ir citādas prasības, – uzsver Nacionālā botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas pētniece Ināra Bondare, kura pirms desmit gadiem Rucavas novadā ar ļoti labiem rezultātiem ieaudzējusi vairākas agrās un vidējās Amerikā, Jaunzēlandē un Vācijā selekcionētās šķirnes. Bioloģijas doktore, ierīkojot stādījumu, izmantojusi vienkāršu, pašas izstrādātu tehnoloģiju.

Sagatavojot stādvietu vieglā, smilšainā augsnē, viņa iesaka vispirms izrakt ap 40 cm dziļu grāvīti. Tad esošo augsni sajaukt kopā ar tīru purva kūdru. Kad substrāts sagatavots, tam papildus viscaur iejauc zivju miltus (vienam stādam rēķina aptuveni tasīti zivju miltu). Šis mēslojums, iestrādāts zemē, ļoti lēni šķīst un darbojas, t. i., aptuveni gada laikā. Ja nav pieejami zivju milti, var izmantot izskalotos jūras mēslus, jo arī tajos ir daudz mikroelementu mazās devās, kas nav citos produktos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krūmus izvieto 1,5 x 3 m attālumā citu no cita, jo tiem ir sekla un plaša sakņu sistēma. Vietai jābūt siltai un saulainai, pretējā gadījumā ogas ienāksies vēlāk, arī ziedēšana būs vājāka. Stāda augusta beigās vai pavasarī.

Ogulājus turpmāk mēslo tikai vienreiz gadā (aprīlī), izmantojot speciālo zileņu Schultz mēslojumu. Tikai retos gadījumos krūmmellenes jāpiebaro otrreiz sezonā (augustā), un tas ir vasarās, ja bijusi ļoti liela raža.

Šādās reizēs ieteicams lietot zivju miltus, nevis koncentrētos minerālmēslus.

Lai iegūtu labu ražu un lielas ogas, krūmiem rudenī – līdz pat novembra sākumam – līdz zemei jāizgriež zari, kas vecāki par četriem gadiem. Pēc tam ap augiem uzber kūdru (mulčas slāni nepieciešams atjaunot ik pēc diviem gadiem).

Krūmmellenes nav krāšņi ziedoši krūmi. Piemēram, hortenzijām, kas arī ir skābu vidi mīloši augi, lai panāktu bagātīgu ziedēšanu, noteikti nepieciešama mēslošana divreiz gadā. Pirmoreiz to dara aprīlī, atkārtoti – jūnija beigās, jūlija sākumā, kad sāk veidoties ziedpumpuri.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.