“Mēs maksājam izdienas pensijas un atņemam naudu strādājošajiem!” Eksperts skaidro Latvijas ekonomikas kļūdu 84

“Izdienas pensiju sistēma pastāv patiesībā jau kopš romiešu laikiem. Cilvēks 25 gadus nodienēja un tad atlikušo dzīvi saņēma pensiju. Mūsdienās ir tā dīvainā situācija, ka nav vairs tā, ka cilvēks 16 gadu vecumā iegāja pa fabrikas vārtiem un pēc 40 gadiem iznāca ārā un vairs nevarēja pastrādāt. Mūsdienās cilvēkam sava darba mūža laikā iespējams mainīt profesiju, pat ieteicams. Kā tas ietekmē izdienas pensiju un kur sākas problēma?” TV24 raidījumā “Ziņu top” skaidro Pēteris Leiškalns, Latvijas Darba devēju konfederācijas Sociālās drošības un veselības aprūpes eksperts.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Vecāki bieži vien to nezina. Šīs 5 lietas nevajadzētu apspriest ar bērniem
Kokteilis
Mākslīgais intelekts prognozē, ko Ukrainai atnesīs Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās
Pieci tūristi smagi saindējušies. Viņiem ticis servēts nevis alkohols, bet…
Lasīt citas ziņas

Piemēram, par divdesmit gadiem var uzkrāt sevi izdienas pensiju, kas ir lielāka cilvēkam vecuma pensija 38 gadus krājot. Savukārt, cilvēkam standarta pensijas vecumā aizejot pensijā vidējais saņemšanas laiks ir 18 gadi.

Izdienas pensijā, aizejot 50 gados, saņemšanas laiks ir vairāk nekā 30 gadi. Tās ir četras reizes lielākas izmaksas uz vienu stāža gadu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mēs no valsts līdzekļiem maksājot tiem, kas nestrādā, atņemam naudu tiem, kuri strādā.

“Šobrīd cilvēks vēlas saņemt lielu naudu algās, uzturēt bērnus un tas, ka viņam pēc 20 gadiem būs laba izdienas pensija, nav motivators strādāt šajās nozarēs,” viņš norāda.

Pienākot izdienas pensijas vecumam, šim cilvēkam ekonomiski izdevīgāk ir aiziet prom šajā pensijā, saņemt to un strādāt kaut kur citur.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.