
Meža īpašnieki piešķir “Melno čiekuru” kampaņas “100 kailcirtes Latvijas simtgadei” rīkotājiem 0
Saistībā ar kampaņu “100 kailcirtes Latvijas simtgadei” un tās veicināto negatīvu publicitāti 11 Latvijas mežu īpašnieku nevalstiskās organizācijas iedibinājušas balvu “Melnais čiekurs”, norādīts Latvijas Meža īpašnieku biedrības izplatītajā paziņojumā.
“Par cinisku un neētisku attieksmi pret Latvijas zemes īpašniekiem, par emigrācijas veicināšanu, par meža vērtības graušanu un meža pūdēšanas atbalstīšanu, par tautsaimniecības attīstības bremzēšanu, par “zaļo teroru” un Latvijas simtgades nomelnošanu – par visiem šiem “nopelniem” meža īpašnieki apmelošanas kampaņas “100 kailcirtes Latvijas simtgadei” organizatoriem piešķir balvu “Melnais Čiekurs”. Ar balvas pasniegšanu meža īpašnieki vēlas pievērst sabiedrības uzmanību tā dēvēto “zaļo” organizāciju pārstāvju paustajām viltus ziņām, lūdzot izvērtēt informācijas avotu un paustās informācijas patiesumu,” norādīts paziņojumā.
Kā norāda biedrībā, dezinformācijas izplatīšana nav cīņa par labāku Latviju, bet gan “spļāviens sejā gan meža īpašniekiem, gan arī pārējai sabiedrībai, kurai tā saucamo “zaļo” interešu vārdā tiek liegta normāla ekonomiskā izaugsme un pārtikusi nākotne.”
“Arī mēs esam sabiedrība, cilvēki, kuri grib strādāt savā zemē”, šādu vēstījumu pauž Latvijas meža īpašnieku organizācijas, vēloties, lai arī viņu intereses Latvijā tiktu ņemtas vērā un nenotiktu klaja nomelnošana par ilgu gadu laikā sniegto ieguldījumu mežsaimniecībā.
“Melnais Čiekurs” simboliski apzīmē sapuvušu čiekuru, kuru ir sapūdējuši iniciatīvas „100 kailcirtes Latvijas simtgadei” pārstāvji. ” “Melnā Čiekura” sēklās iniciatīvas pārstāvju aktivitāšu rezultātā vairs nav dzīvības, tajās nav nākotnes, čiekura sēklām netika dota iespēja dzīvot, izdīgt, pārtapt par spēcīgiem stādiem un jaunu mežu,” norādīts paziņojumā.
Biedrībā arī norāda, ka aptuveni ceturtajai daļai no visiem Latvijas pilsoņiem pieder mežs, šie cilvēki pret savu īpašumu izturas ar cieņu, uviņus virza mērķis pēc iespējas efektīvāk to apsaimniekot, lai arī bērniem un mazbērniem būtu dota iespēja gūt gan emocionālo, gan materiālo labumu.
“Mežu mūsu ģimenes īpašumā stādīja vectēvs, un esam to kopuši un taupījuši paaudžu paaudzēs. Ne mazums pūļu un līdzekļu esam ieguldījuši kvalitatīvas koku audzes izveidē, tāpēc īpaši sāpīgi ir skatīties, kā paaudzēs veikto darbu noniecina un atņem tiesības rīkoties savā zemē. Šāda rīcība ir nosodāma, un par šādu viltus ziņu paušanu būtu jāatbild,” norāda mežu īpašnieks Artis Vaivods.
Arī meža īpašnieku apvienības “Bārbele” pārstāvis Jānis Folkmanis norāda, ka iniciatīvas “100 kailcirtes Latvijas simtgadei” pārstāvji Latvijas informatīvajā telpā rada dezinformāciju, izplatot nepatiesus faktus par mežsaimniecību, tādā veidā nomelnojot mežu īpašnieku darbu un ieguldījumu vienā no valstij nozīmīgākajām tautsaimniecības nozarēm.
‘Ar nepatiesiem apgalvojumiem tiek nomelnoti ne tikai mežu īpašnieki, kas veic atbildīgu un ilgtspējīgu mežsaimniecību savā zemē, bet arī valsts iestādes, mežu nozares organizācijas un biedrības, kas atbalsta meža nozares un Latvijas kopējo izaugsmi. Tā ir vēršanās pret cilvēkiem, kuri grib strādāt, saimniekot savā zemē, radīt labumu gan savām ģimenēm, gan labumu sabiedrībai – sakoptu mežu, nodokļus, kurus varētu pārvērst skolotāju un medmāsu algās, pensionāru pensijās,” tā J.Folkmanis.
Balvas “Melnais čiekurs” dibinātāji aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, kuram rūp kopēja labklājība valstī, iespēja ogot, sēņot un atpūsties sakoptā mežā, kā arī iespēja saimniekot savā zemē, atbalstīt meža īpašnieku tiesības arī sociālajos tīklos, ierakstiem pievienojot mirkļbirku (#) #MelnaisČiekurs.
“Melno Čiekuru” piešķir 11 meža īpašnieku nevalstiskās organizācijas: Latvijas Meža īpašnieku biedrība (LMĪB), Kurzemes Meža īpašnieku apvienība, Kuldīgas meža īpašnieku apvienība, Meža īpašnieku apvienība “Bārbele”, Meža īpašnieku biedrība “Meža konsultants”, Rūjienas mežu īpašnieku biedrība, Mežsaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “Mežsaimnieks”, Meža īpašnieku kooperācijas atbalsta centrs, biedrība “Vidzemes augstienes meži”, Meža īpašnieku apvienība Krāslava un Meža īpašnieku apvienība “Madona”.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit