Twitter/Athanasios Tsintzas

Korāna dedzināšana Stokholmā – atkārtotas provokācijas, kas pastrādātas zem Zviedrijas valdības pašapmierinātā skatiena 75

Irākas bēglis saplēsa, sadedzināja un spārdīja musulmaņu svēto grāmatu – Korānu – protestā, kuru sākotnēji atļāva varas iestādes, vēsta “Euronews“.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis” 67
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Mājas īpašnieki remontdarbu laikā nejauši savā virtuvē atklāj apslēptu mantu
Lasīt citas ziņas

Vairākas Tuvo Austrumu valstis, tostarp Irāka, Saūda Arābija un Irāna, nosodījušas provokatīvo incidentu, kurā kāds vīrietis pie Stokholmas mošejas sadedzināja Korāna lapas, nosaucot to par naida kūdīšanu.

Trešdien Zviedrijas varas iestāžu atļautajā mītiņā, ko musulmaņi atzīmēja kā Eid al-Adha svinības, irākietis, kurš aizbēdzis no savas valsts uz Zviedriju, samīda islāma svētās grāmatas eksemplāru pie galvaspilsētas lielākās mošejas, pirms tam izraujot un sadedzinot vairākas lapas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kamēr varas iestādes deva atļauju protestam, policija pēc tam paziņoja, ka izmeklē viņa rīcību kā iespējamu aģitāciju pret etnisku grupu.

Turcijas ārlietu ministrs Hakans Fidans nosodīja nicināmo rīcību, uzskatot, ka ir nepieņemami (atļaut) šīs pretislāma darbības, aizbildinoties ar vārda brīvību. “Acu pievēršana uz šādām zvērīgām darbībām ir līdzvērtīga līdzdalībai,” viņš piebilda.

Janvāra demonstrācija, kuras laikā Stokholmā pie Turcijas vēstniecības tika sadedzināta Korāna kopija, izraisīja Ankaras un musulmaņu pasaules dusmas, izraisot demonstrācijas un aicinājumus boikotēt zviedru produktus.

Attiecību uzliesmojums ar Turciju nevarētu notikt jutīgākā brīdī. Ankara joprojām bloķēj Zviedrijas pievienošanos NATO, pamatojoties uz to, ka tā ir mājvieta vairākiem cilvēkiem, kurus Turcijas valdība uzskata par teroristiem. Taču incidents izraisīja dusmas arī citās musulmaņu valstīs.

Globālais sašutums

Irākas valdības pārstāvis nosodīja bezatbildīgas darbības, kuras, viņaprāt, notiek atkārtoti un kuras veic slimi un ekstrēmistiski prāti un atspoguļo naidīguma garu, kam nav saistības ar vārda brīvību.

“Tas ir rasisms un kūdīšana uz vardarbību un naidu,” viņš paziņoja. “Šī odiozā rīcība, kas ir aizskārusi miljoniem musulmaņu jūtu, kaitē arī Rietumu iedzīvotājiem, kuri lepojas ar to, ka pieņem dažādību un cieņu pret citu ticību, kā arī aizsargā reliģijas un savu sekotāju tiesības. “

Arī Bagdādē Ārlietu ministrija ceturtdien nosodīja Zviedrijas varas iestāžu doto atļauju ekstrēmistam sadedzināt Svētā Korāna kopiju. “Šie notikumi saasina musulmaņu jūtas visā pasaulē un ir viņiem bīstama provokācija,” brīdināts paziņojumā.

Saūda Arābijā Ārlietu ministrija nosodīja atkārtotas un nežēlīgas darbības, kuras nevar pieņemt ar jebkādu ieganstu. “Šīs darbības skaidri kurina naidu, atstumtību un rasismu un ir tiešā pretrunā starptautiskajiem centieniem izplatīt tolerances, mērenības un ekstrēmisma noraidīšanas vērtības, kā arī grauj nepieciešamo savstarpējo cieņu attiecībās starp tautām un valstīm,” teikts oficiālajā Saūda Arābijas paziņojumā.

Reklāma
Reklāma

Provokatīvo, nepārdomāto un nepieņemamo rīcību nosodīja arī Irāna. Ārlietu ministrijas pārstāvis Nasers Kanani sacīja, ka viņa valsts valdība un tauta nepieļaus šādu apvainojumu un stingri to nosodīs.

Viņš pauda cerību, ka Zviedrijas valdība nopietni ņems vērā atbildības un pārskatatbildības principu šajā jautājumā, vienlaikus novēršot jebkādu svētuma apvainojumu atkārtošanos.

Maroka atsaukusi savu vēstnieku Zviedrijā, nosodot aizvainojošu un bezatbildīgu rīcību un atkārtotas provokācijas, kas pastrādātas zem Zviedrijas valdības pašapmierinātā skatiena.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.