Foto: Reuters/Scanpix

Nosauc galvenos ieguvējus no PVN likmes samazināšanas piena produktiem 0

Galvenie ieguvēji no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes samazināšanas piena produktiem būtu zemnieki un pircēji, šodien tiešsaistes konferencē “Latvijas zeme – ilgtermiņa attīstības perspektīvas” pauda Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Viņš uzsvēra, ka LOSP atbalsta Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) likumdevējam virzīto iniciatīvu par PVN likmes samazināšanu piena produktiem uz 5%.

“Pircēji un zemnieki būtu divi galvenie ieguvēji no PVN likmes samazināšanas piena produktiem,” uzsvēra Treibergs.

CITI ŠOBRĪD LASA
LOSP vadītājs skaidroja, ka pircējiem produkti tādējādi kļūtu pieejamāki.

Viņš pieļāva, ka tas arī palīdzētu atgriezt vēlmi izvēlēties vietējos produktus importa vietā.

Savukārt zemniekiem šāds solis esošajos krīzes apstākļos atgrieztu optimismu par tālākajām nozares perspektīvām, jo PVN samazināšana veicinātu pareizāku ienākumu sadalījumu starp zemnieku, pārstrādātāju, tirgotāju un valsti.

Tas ir ilgtspējīgs risinājums, kādu nesniedz vienreizējie atbalsta mehānismi.

Treibergs atgādināja, ka gandrīz visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis jau ir ieviesušas samazināto PVN pārtikas produktiem.

Viņš atzina, ka samazinātā PVN likmi piemērojušajās valstīs iedzīvotāju dzīves līmenis ir daudz augstāks, nekā Latvijā.

Vienlaikus, pēc viņa sacītā, attiecīgās valstis nesaskata šāda soļa apdraudējumu valsts budžetam, un arī Latvijai būtu jātiecas uz to.

LOSP valdes priekšsēdētājs atgādināja, ka samazinātā PVN likme Latvijai raksturīgiem augļiem, ogām un dārzeņiem ir acīmredzami pozitīvi ietekmējusi nozari – palielinājusies darba alga nozarē par 10%, mazinājusies ēnu ekonomika, palielinājies produktu pārdošanas apjoms.

Savukārt LPCS valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks vērsa uzmanību, ka piena nozarei Latvijas tautsaimniecībā ir nozīmīga loma – pērn piena produktu ražošana veidoja 26% no visas lauksaimniecības produktu izlaides.

Savukārt piena pārstrādes apgrozījums gadā veidoja lielāko daļu – 34% – no visas pārtikas rūpniecības. Arī patērētāju produktu grozā, pēc viņa sacītā, piena produkti aizņem nozīmīgu sadaļu.

Reklāma
Reklāma

“PVN likmes samazināšana piena produktiem uz 5% būtu pavisam konkrēts praktisks solis, kā ar darbiem, ne tikai vārdiem atbalstīt valsts stratēģisko nozari un katru Latvijas iedzīvotāju,” piebilda Šolks.

LOSP aģentūru LETA informēja, ka 28.maijā LPCS kongresā tika izskatīts Latvijas vadošās piena pārstrādes uzņēmumu grupas “Food Union” piedāvājums un nolemts virzīt likumdevējam iniciatīvu par PVN likmes samazināšanu piena produktiem no 21% uz 5%.

Samazinātā likme attiektos uz visiem piena produktiem, proti, produktiem, kuru sastāvā ir vismaz 50% svaigpiena, tādējādi ļaujot sagaidāmajam cenu samazinājumam sasniegt pēc iespējas lielāku patērētāju loku.

Jau vēstīts, ka šodien notiek izdevuma “Dienas Bizness” kopā ar LOSP, Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību “VAKS” un Attīstības finanšu institūciju “Altum”, kā arī nozares ekspertiem rīkotā tiešsaistes konference “Latvijas zeme – ilgtermiņa attīstības perspektīvas”.

Konferences mērķis ir runāt par lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares attīstību ES Kopējās lauksaimniecības politikas budžeta plānošanas periodā pēc 2020.gada.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.