Publicitātes foto

Olimpiskās spēles pandēmijas laikā – kā tehnoloģijas ienes gada notikumu sportā ikvienā mājā? 3

Mēs strauji iesoļojam laikmetā, kur itin viss ir savienots un izdzīvojams reāllaikā, neatkarīgi no pasākuma vai notikuma norises vietas. Izņēmums nav arī Ziemas olimpiskās spēles, kas sāksies jau rīt – tās iezīmēs pagrieziena punktu sporta pasākumu pasaulē, izmantojot jaunākās viedtehnoloģijas, lielos datus, kā arī mākoņdatošanu.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Lasīt citas ziņas

Pandēmijas dēļ, līdzīgi kā jau pieredzējām 2021. gada Vasaras olimpisko spēļu laikā, viens no gada lielākajiem sporta pasākumiem saistās ar epidemioloģiskiem ierobežojumiem un netiks plaši apmeklēts klātienē, tomēr ar tehnoloģiju palīdzību tiek piedāvāti aizvien jauni risinājumi un iespējas, kā sekot līdzi notikumiem, pēc iespējas reālistiskāk izjūtot klātbūtnes efektu.

Paplašinātā realitāte un tiešraides līdz pat 8K kvalitātē

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziemas olimpiskās spēles ir sportistu, sporta entuziastu un arī žurnālistu  ilgi gaidīts notikums sporta pasaulē, tāpēc uz spēļu komunikāciju pakalpojumu vienīgā partnera – Ķīnas telekomunikāciju operatora China Unicom – pleciem gulstas liela atbildība.

Kā norāda Ernests Voļskis, sporta žurnālists portālā Sportacentrs.com, jau Tokijā, Vasaras olimpisko spēļu laikā, redzējām, ka arī pie tukšām tribīnēm, pateicoties tehnoloģijām, ir iespējams radīt auru un emocijas. Sagaidāms, ka tagad iespējas būs vēl plašākas – China Unicom, gatavojoties spēlēm Pekinā, ievieš paplašinātās realitātes (AR) tehnoloģiju, lai izveidotu multifunkcionālu rīku vietējo darbību un procesu uzturēšanai un to pārraidīšanai skatītājiem.

Operatīvās un tehniskās apkopes komandas var piekļūt visai pamatinformācijai un saņemt atbalstu no ekspertiem attālināti, izmantojot tikai vienu klikšķi. Tāpat inženieri var noskenēt ierīces ar tālruņa kameru, lai sinhronizētu resursu pārvaldības datus, darba pasūtījumus, defektu trauksmes signālus, kā arī veiktspējas un cita veida datus. Tiek darīts viss iespējamais, lai gan klātienē, gan attālināti spēļu pieredze būtu pēc iespējas plūstošāka un viss noritētu pēc plāna, un tehnoloģiju atbalsts šajā jomā ir nenovērtējams.

Diemžēl pandēmijas ieviesto pārmaiņu dēļ vairums cilvēku nevarēs klātienē vērot spēles. Tomēr, pateicoties mūsdienīgai tiešraides platformai, spēļu pieredze viņiem nebūs liegta. Ziemas olimpiskās spēles tiks pārraidītas, izmantojot 4K augsta dinamiskā diapazona (HDR) attēla tehnoloģiju.

Savukārt atklāšanas un noslēguma ceremonijas, kā arī slēpošana brīvajā stilā, snovbords un citi notikumi būs pieejami skatītājiem otrpus ekrānam vēl augstākā kvalitātē, pateicoties 8K UHD signālam, kas reālistiskāk attēlos sporta spēles uz ledus un sniega, nodrošinot vēl nebijušu izšķirtspēju un neaizmirstamu pieredzi skatītājiem.

Reklāma
Reklāma

Ernests Voļskis uzsver: “Olimpiskās spēles ir pasākums, kuram, raugoties no tehnoloģiju viedokļa, jāaug visstraujāk, jo tas ir ļoti nozīmīgs sporta līdzjutējiem. Gatavojoties spēlēm, pandēmijas dēļ lielāka uzmanība tiek pievērsta mērķtiecīgai tehnoloģiju attīstīšanai. Olimpiskās spēles šodien vairs nav tikai sacīkstes, bet gan iedvesmas un stafetes nodošana jaunākajiem skatītājiem pie TV ekrāniem, kuri, iespējams, kādu dienu kļūs par sportistiem.”

Visaptveroša tīkla drošība

Tomēr plašās tehnoloģiju iespējas un tīkla atvērtība un pieejamība Olimpisko spēļu norises vietā saistās ar dažādiem drošības riskiem. Tā kā tīkla drošība ir izcelts kā viens no galvenajiem elementiem no tehnoloģiju partnera puses, China Unicom rūpējas par augstu tīkla un informācijas drošību, izmantojot progresīvu tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Tomēr liela daļa China Unicom tīkla ierīču pirmo reizi tika izvietotas pirms vairāk nekā 10 gadiem. Tagad tās ir novecojušas, tām trūkst rezerves detaļu, tāpēc tīkls var tikt pakļauts drošības riskiem. Lai to labotu, uzņēmums aizstāja desmit gadus vecās un riskam pakļautās iekārtas ar uzlabotām optiskā tīkla ierīcēm – modernajām Huawei OSN 9800 M sērijas ierīcēm.

“Olimpiskajās spēlēs tehnoloģijas pakāpeniski ieņem aizvien nozīmīgāku lomu, tāpēc pieaug arī tehnoloģiju partneru un nodrošinātāju iespējas un atbildība. Esam gandarīti, ka arī mūsu tehnoloģijas palīdz šī gada Ziemas olimpiskās spēles padarīt tehnoloģiski advancētākas, drošākas un arī pieejamākas skatītājiem visā pasaulē. Tādējādi arī mēs varēsim sekot līdzi Latvijas sportistiem tiešraidēs – turēsim īkšķus un gaidām mājās ar medaļām!” dalās Inese Šuļžanoka, “Huawei Technologies Latvia” komunikācijas vadītāja.

Lai izpildītu pasākuma augstās drošības prasības, China Unicom Pekinā izveidojis visaptverošu tīkla drošības sistēmu, kas balstīta uz augstu viedās inteliģences līmeni un attīstītu ekosistēmu, jo pat vismazākie defekti spēj izraisīt vislielākās neveiksmes.

Lai maksimāli izvairītos no jebkādiem traucējumiem spēļu norisē, pakalpojumu pārvadei un drošības uzlabošanai uzņēmums izmantojis uzlabotus cietos optiskā tīkla cauruļvadus jeb kabeļus, kas aptver visu Pekinas pilsētu, lai tīklā fiziski izolētu dažādus olimpiskos pakalpojumus, nodrošinot ekskluzīvu joslas platumu un augstu konfidencialitāti pārraidītajai informācijai.

Turklāt privātās līnijas joslas platumu var pielāgot bez pakalpojuma pārtraukuma, nodrošinot labāku un drošāku pakalpojumu sniegšanu Olimpisko spēļu laikā.

Šie un citi uzlabojumi tehnoloģiju nodrošinājumā tiek veikti, lai Ziemas olimpiskās spēles padarītu ne tikai tehnoloģiski jaudīgākas un drošākas, bet arī tuvākas ikvienam sporta entuziastam pasaulē – gaidām ar nepacietību!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.