Foto: AFP/Scanpix/LETA

Paātrinās Āfrikas cūku mēra paraugu pieņemšanu, neaizpildod Medību noteikumu 3.pielikumu 0

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) informējis medniekus, ka sakarā ar Covid–19 ierobežošanas pasākumiem un ārkārtējās situācijas izsludināšanu, dienests veicis grozījumus  valsts galvenā pārtikas un veterinārā inspektora rīkojumā par nomedīto un atrasto beigto mežacūku paraugu noņemšanas, ķermeņu apzīmēšanas un apmaksas kārtību.
Sākot ar 8.aprīli, saņemot mežacūkas asinis Āfrikas cūku mēra (ĀCN) testam PVD inspektori vairs neveiks atzīmi par to Medību noteikumu 3.pielikumā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Lasīt citas ziņas

“Kā medniekiem zināms, mežacūkas asins paraugu nodošanas brīdī, dienesta inspektori uzliek atzīmi uz 3. pielikuma pretī konkrētā nomedītā dzīvnieka marķiera numuram. Šādā veidā Valsts meža dienests (VMD), pieņemot šo dokumentu no mednieka, pārliecinās, ka šī mežacūka nomedīta atbilstošās platībās un asins paraugs no tās ir nodots,” paskaidroja PVD Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas  vadītāja vietnieks Mārtiņš Seržants.

PVD speciālists atklāja, ka šis vienkāršais un efektīvais kontroles veids tika ieviests gandrīz pašā ĀCM epidēmijas sākumā. “Ne pārāk bieži, bet kāds mednieks tomēr aizmirsa nodot šo paraugu, un, pateicoties atzīmei 3. pielikuma, varēja pārbaudīt katru nomedīto mežacūku.

CITI ŠOBRĪD LASA

VMD par šādiem gadījumiem ziņo piekritīgajai PVD struktūrvienībai reģionā un tālāk jau viņi risina šo jautājumu,” sacīja Mārtiņš Seržants un piebilda, ka kopējā epidēmijas laika statistika liecina par mednieku godprātību šajā jautājumā.

Izmaiņas noteikumos un paraugu nodošanas procedūrā ieviestas sakarā ar koronavīrusa Covid-19 pandēmijas ierobežošanas pasākumiem un sabiedrības drošības interesēs. “Mēs turpināsim reģistrēt mežacūku marķierus un apkopot informāciju par nodotajiem mežacūku asins paraugiem, kas pēc tam centralizēti tiks nosūtīta VMD Medību daļai.

Meža dienests pārbaudīs ienākošos datus un ievadīs to savā datu bāze. Jebkurā gadījumā, situācija tiks kontrolēta, taču, atteikšanās no atzīmes 3. pielikumā var būt paātrinās paraugu pieņemšanu,” noslēgumā sacīja Mārtiņš Seržants.

Lai arī turpmāk nodrošinātu Āfrikas cūku mēra apkarošanas pasākumu izsekojamību, informāciju par nodotajiem paraugiem no nomedītajām mežacūkām (mežacūku marķieru numurus), PVD Valsts mežu dienesta Medību daļai nosūtīs vienu reizi mēnesī vai pēc nepieciešamības elektroniski.
 

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.