Inovatīvi medikamenti ir rezultāts daudzus gadus ilgušiem pētījumiem un apjomīgiem finansiāliem ieguldījumiem. Ar to izskaidrojama to dārdzība ekskluzīvajā periodā, kamēr tirgū tos aizsargā patents.
Inovatīvi medikamenti ir rezultāts daudzus gadus ilgušiem pētījumiem un apjomīgiem finansiāliem ieguldījumiem. Ar to izskaidrojama to dārdzība ekskluzīvajā periodā, kamēr tirgū tos aizsargā patents.
Onko.lv publicitātes foto

Pacientiem Latvijā – vismazāk modernu zāļu 0

Latvija onkoloģisko pacientu ārstēšanai atvēl ievērojami mazāk līdzekļu nekā Igaunija un Lietuva, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) apkopotā informācija par valsts izdevumiem medikamentu iegādei vēža slimniekiem. Latvijā par budžeta līdzekļiem onkoloģiskajiem pacientiem pieejams arī stipri mazāks inovatīvu medikamentu daudzums nekā kaimiņvalstīs.

LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena tev var sagādāt daudz rūpju, bažu un uztraukumu! Horoskopi 19.septembrim 1
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā ir totāla divkosība!” Liepiņa par sabiedrības attieksmi pret vakcinēšanos 164
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dodoties sēnēs, jārēķinās, ka vari uzskriet plēsīgiem meža zvēriem? Vīrietis Dundagas novadā satiek brūnos lāčus 31
18 stundas
Lasīt citas ziņas

No trim Baltijas valstīm visvairāk inovatīvo zāļu valsts kompensējamo medikamentu sistēmā iekļauts Lietuvā – kopā 88 nosaukumi, liecina dati par šā gada martu. Līdzīga situācija ir Igaunijā, kur valsts apmaksā 86 jaunos medikamentus. Savukārt Latvijā kompensējamo zāļu sistēmā iekļauts par trešdaļu mazāk jeb 53 jauno medikamentu nosaukumu.

Pēc šā gada maija datiem, vēža ārstēšanai Latvijas pacientiem par valsts budžeta līdzekļiem pieejamas 21 vieda zāles, Lietuvā 61, Igaunijā – 52. Kaut arī valsts izdevumi šim mērķim pakāpeniski pieaug, Latvijā tie joprojām ir krietni zemāki nekā kaimiņvalstīs, piemēram, Lietuvā valsts zāļu apmaksai tērē 900 000 eiro uz 100 000 iedzīvotāju, Latvijā – 400 000.

Dārgi, bet iedarbīgi

CITI ŠOBRĪD LASA

Iespējams, Latvijā ārsti prot itin sekmīgi izārstēt vēzi ar tiem medikamentiem, kas pieejami? Atbildot uz šo jautājumu, SIFFA izpilddirektors Valters Bolēvics vispirms pasmejas, taču tad saka: “Protams, ka tā nav. Latvijā pēdējos gados farmācija onkoloģijas jomā ir ļoti mainījusies. Jaunākā veida ārstēšana – mērķterpija un imūnterapija – nodrošina vislielāko atdevi. Piemēram, melanomas gadījumā ar mērķterapiju un imūnterapiju 40% pacientu dzīvo. Iepriekš, ārstējot ar klasiskajiem medikamentiem, tie bija 10%. Skaidrs, ka jaunākie medikamenti ir visefektīvākie – tie ir labāki par visu, kas radīts līdz šim.”

Nav noslēpums, ka daudzi inovatīvie medikamenti ir ārkārtīgi dārgi. Piemēram, kā nesen intervijā LA.LV apliecināja kāda plaušu vēža paciente, viņai nepieciešamo zāļu deva, kas jāinjicē reizi divās nedēļās divus gadus, maksā 5000 eiro (šīs zāles valsts nekompensē; slimniece medikamentus iegādājas par ziedojumiem un ar daļēju ražotājfirmas pārstāvniecības finansiālu atbalstu).

Publikācijas starptautiskajā presē liecina – tieši dārdzības dēļ inovatīvos medikamentus nevar atļauties arī daudz turīgākas valstis par Latviju; lielvaras ar stabilām daudzmiljardu veselības apdrošināšanas shēmām jaunākās paaudzes zāles (ne tikai onkoloģijā, bet arī citu slimību ārstēšanai) uzlūko kā draudu stabilitātei. “Par patiesi inovatīviem medikamentiem mēs Latvijas līmenī pat nerunājam,” paskaidro Valters Bolēvics.

“Pie mums pašlaik runa ir par tādu zāļu varbūtēju iekļaušanu kompensējamo vidū, kurām patenta aizsardzības termiņš jau tuvojas beigām. Tik ilgs laiks ir vajadzīgs, lai tās nonāktu pie slimniekiem Latvijā.” Viņš piekrīt – nule patentēti medikamenti ir dārgi; Eiropā patenta aizsardzības laiks ir 10 gadi, ASV – pat 20. Pēc ekskluzīvā perioda šos medikamentus drīkst sākt ražot arī citi farmaceitiskie uzņēmumi, kas izraisa cenu samazināšanos.

“Es gribētu, lai Latvijā nonāktu arī patiesi inovatīvi medikamenti. Tiesa, tie ir ļoti dārgi, bet daudzos gadījumos pat vienreizēja terapija nodrošina izārstēšanos.” Runājot par onkoloģiju, vislielākie sasniegumi farmācijā pēdējos gados bijuši plaušu vēža ārstēšanā; arī tuvākajā laikā gaidāma tieši šī vēža veida ārstēšanai domātu jaunas paaudzes zāļu nonākšana tirgū, zina teikt SIFFA pārstāvis. Milzu lēciens noticis arī krūts vēža terapijā, bet ir ļaundabīgo audzēju veidi, kuru uzveikšanai medikamenti vēl tiek ļoti gaidīti.

Finansējumam jāaug!

Komentējot iebildi, ka patentbrīvu zāļu ietveršana kompensējamo medikamentu kopumā valstij ir mazāks finansiāls slogs nekā inovatīvas zāles, Valters Bolēvics akcentē – neskatoties ne uz ko, Latvijas atvēlētā nauda šim nolūkam ir pārāk maza. “Tā ir divarpus reizes mazāka nekā Lietuvā. Latvijas sistēmā par dārgiem medikamentiem onkoloģijā mēs nevaram runāt vispār – kopējam finansējumam jābūt vismaz divreiz lielākam, arī pieejamajam zāļu veidu apjomam,” saka Valters Bolēvics.

Arī kopējais finansējums veselības aprūpei Latvijā ir salīdzinoši ļoti mazs – pēc Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas jeb OECD datiem, 3,4% no iekšzemes kopprodukta. Tas ir trešais mazākais OECD valstu grupā. Lietuvā 2018. gadā šis skaitlis bija 4,5%, Igaunijā – 4,9%, Somijā 6,8%, Zviedrijā 9,3%, OECD vidēji – 6,6%.

“3,4% ir nepietiekami! Tā kļūst par sistēmisku problēmu, ko nerisinot, laba rezultāta nebūs!”

Pēc SIFFA vadītāja domām, tam jābūt ievērojami lielākam, tostarp palielinot arī kompensējamo zāļu budžetu.

“Uzskatu, ka zāles pacientiem ir jākompensē pilnībā un ka tiem jābūt pēc iespējas jaunākiem medikamentiem – tādiem, kas izgudroti pēdējā divdesmitgadē,” pauž Valters Bolēvics, uzsverot nepieciešamību pārskatīt un aktualizēt esošo valsts apmaksāto zāļu sarakstu.

Vienlaikus medicīnā pastāv sena dilemma: vai patiesi jātērē miljoni, lai kādam cilvēkam paildzinātu dzīvi par dažiem mēnešiem, ja ar šiem pašiem līdzekļiem varētu izglābt desmitiem vai pat simtiem citu slimību pacientu. Valters Bolēvics šo ētikas dilemmu komentē asi: “Šāds salīdzinājums ir cilvēku aizskarošs. Ja saslimst ar vēzi, ar potenciāli nāvējošu slimību, palīdzību gaida no valsts. Neviens no mums kā indivīds, kā fiziska persona šīs zāles nevar atļauties. Terapija, iekārtas – tas viss maksā! Valstij ir jāuzņemas saistības pret saviem pilsoņiem.

Onkoloģijai – plus 1.6 miljoni

Veselības ministrijas (VM) sniegtā informācija liecina – nule apstiprinātajā 2020.gada budžetā zāļu kompensācijai papildus paredzēti 4,27 miljoni eiro, no kuriem medikamentiem onkoloģijā novirzāmi 1,6 miljoni eiro. Pārējā summa plānota medikamentiem kardioloģijā. Vēl trīs miljoni eiro piešķirti zālēm reto slimību pacientiem.

VM akcentē – kopš pagājušā gada valsts apmaksā jaunus medikamentus onkoloģijas pacientiem plaušu, zarnu, prostatas, krūts, melanomas, olnīcu u.c. vēža lokalizāciju gadījumā. Tāpat bijuši uzlabojumi diagnostikā (attiecībā uz pozitronu emisijas datortomogrāfijas (PET) izmeklējumiem), kā arī bijuši ieguldījumi infrastruktūrā, piemēram, nomainot staru terapijas iekārtas. Ieviesta arī specializētās atšķaidīšanas sistēma parenterāli lietojamo ķīmijterapijas zāļu sagatavošanai, kas būtiski vienkāršo ķīmijterapijas zāļu saņemšanu pacientiem.

Turklāt no oktobra uzsākta jaunu – iedzīvotājiem ērtāku un vienlaikus arī precīzāku – skrīninga izmeklējumu apmaksa zarnu vēža atklāšanai. Tāpat šogad sākts finansēt psihoemocionālā atbalsta centra izveidi un pakalpojumus Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā pacientiem un to tuviniekiem no brīža, kad uzzināta diagnose, un akūtās ārstēšanas procesā.

Pašlaik sagatavots arī konkrētu soļu plāns, lai uzlabotu mamogrāfijas pakalpojumu kvalitāti. Tajā paredzētas apmācības radiologiem un radiologu asistentiem, vienas radioloģisko datu apstrādes, uzglabāšanas un pārraides sistēmas ieviešana, kā arī mainīta attēlu vērtēšanas sistēma un nodrošināta atgriezeniskā saite ar pacientēm.

Runājot par turpmākajiem uzlabojumiem, VM norāda, ka, piemēram, attiecībā uz plaušu vēzi 2020. gadā tiks pārskatīti izmeklējumi un to veikšana “zaļā koridora” ietvaros pacientiem ar aizdomām par šo saslimšanu. Respektīvi, plānots saīsināt pacienta ceļu līdz diagnozei tiem cilvēkiem, kuriem jau ir hroniskas plaušu slimības un līdz ar to ir lielāks risks saslimt ar šo onkoloģisko slimību. Par to jau notikušas sarunas ar Latvijas Tuberkulozes un plaušu slimību ārstu asociāciju.

Vienlaikus Nacionālais veselības dienests (NVD) ciešā sadarbībā ar atbildīgajām asociācijām un lielākajiem pakalpojumu sniedzējiem (ārstniecības iestādēm) aktīvi strādā pie manipulāciju pārskatīšanas, lai tarifus tuvinātu pakalpojumu sniegšanas pašizmaksai.

Piemēram, attiecībā uz plaušu vēzi NVD ir veicis pārrēķinu septiņām plaušu vēža mutācijas noteikšanas manipulācijām, kas jau ir iekļautas pozitīvo atzinumu sarakstā, lai tarifi segtu faktiskās izmaksas, savukārt šā gada 1.aprīlī sarakstā iekļauta jauna manipulācija, ar kuras palīdzību katram pacientam ar specifiskām molekulārās patoloģijas metodēm var atrast specifiskās audzēja mutācijas un izvēlēties nepieciešamu ārstēšanu un nozīmēt atbilstošu medikamentozu terapiju.

Diemžēl pašlaik jaunās manipulācijas ieviešanai un pārrēķināto manipulāciju tarifu paaugstināšanai papildus finansējums nav piešķirts.

NVD šobrīd izskata vēl vienu manipulāciju, ko iesniedzis Latvijas Patoloģijas centrs. Tas ir vēža gēnu kartes tests, ar kuru ir iespējams identificēt vairāk nekā 324 vēža genoma alterācijas jeb bojājumus.

Jāņem vērā, ka jaunie, inovatīvie medikamenti ir dārgi un tiem ir noteikti kompensācijas ierobežojumi, ņemot vērā pieejamos valsts budžeta līdzekļus, akcentē VM. Zāļu iegādes kompensācijas sistēmā izrakstīšanas nosacījumi pacientu grupām noteikti, lai atvēlētā finansējuma ietvaros nodrošinātu 100% zāļu kompensāciju pēc iespējas lielākam pacientu skaitam, un tie ir saskaņoti ar speciālistiem.

To, kāda terapija katram vēža pacientam ir visatbilstošākā, izvērtē un nozīmē ārsts, līdz ar to ārstam,  pieņemot lēmumu par terapijas nozīmēšanu, ir jāizvērtē pacienta stāvokļa atbilstība izrakstīšanas nosacījumiem.

Vēl NVD izmaksu efektivitātes izvērtēšanas procesā atrodas vairākas jaunas mērķterapijas un imūnterapijas zāles plaušu vēža ārstēšanai. Lēmums par jaunu zāļu iekļaušanu Kompensējamo zāļu sarakstā var tikt pieņemts tikai pēc klīniskās izvērtēšanas un izmaksu efektivitātes, zāļu ražotāja līdzdalības zāļu lietošanas izdevumu segšanā, kā arī, ja šo zāļu lietošanas izmaksas ir prognozējamas un samērojamas ar zāļu kompensācijai piešķirto finansējumu.

SAISTĪTIE RAKSTI

**
Mērķterapija bloķē vēža šūnu augšanu un izplatību molekulārā līmenī. Veicina to bojāeju, stimulē imūnsistēmu aktīvi iesaistīties bojāto šūnu neitralizēšanā. Iedarbojas tikai uz konkrētu mērķi vēža šūnā, kas būtiski samazina zāļu izraisītās blaknes.

Imūnterapija aktivizē pacienta paša imūnsistēmu, liekot tai aktīvi atpazīt un iznīcināt vēža šūnas. 2018. gadā par audzēju imūnreakciju mehānismu atklāšanu tika piešķirta Nobela prēmija medicīnā.

Raksts tapis sadarbībā ar Onko.lv

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Veselam
“Šis ir līdz šim labākais finansiālā atbalsta plāns, kāds jebkad ticis izveidots”: jaunais onkoloģijas plāns vieš cerības pacientos un mediķos 5
13 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Influencere Beta Beidz: “Jāpalīdz meitenēm, kurām nav paveicies sociālā slāņa loterijā!” 28
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Bezdūmu produkti kā cigarešu alternatīvas. Nepieciešams saprātīgs regulējums 7
1 diena
LA
Latvijas Avīze
Veselam
“Pēc potes gaidījām, kas nu būs, bet vīlāmies.” Ārstniecības augu audzētājs Ivars Geiba par vakcinēšanos pret Covid-19 85
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena tev var sagādāt daudz rūpju, bažu un uztraukumu! Horoskopi 19.septembrim 1
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā ir totāla divkosība!” Liepiņa par sabiedrības attieksmi pret vakcinēšanos 164
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dodoties sēnēs, jārēķinās, ka vari uzskriet plēsīgiem meža zvēriem? Vīrietis Dundagas novadā satiek brūnos lāčus 31
18 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ja tas nebūtu tik bēdīgi, tas būtu smieklīgi!” – Ilze Jurkāne uzskata, ka Šlesers uzvedas kā Tramps 105
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
Strauji augot Covid-19 saslimstībai, NMPD nāk klajā ar svarīgu paziņojumu 84
1 diena
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
KK
Kamita Kalniņa
Veselam
Sāpju vietā jaunas locītavas 1
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
Šogad gripas sezona varētu būt smaga, tai jāsagatavojas 6
3 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
Lieldraugs “Mēness aptieka” sveic Aigaru Apini ar panākumiem Tokijā 5
1. septembris, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēness aptieka” maratonā īpaši atbalsta aktīvos seniorus 3
30. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Paralimpieši saņem iedvesmojošus sveicienus pirms startiem Tokijā 1
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ja skrienot atgadās trauma
26. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Bērns un viedierīces: kā pasargāt acu veselību? 3
25. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Puse Latvijas iedzīvotāju izjūt locītavu un muskuļu sāpes, bet palīdzību meklē vien retais 21
24. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā diabēts spēj izraisīt sāpes cīpslās? 2
17. augusts, 2021
LA
LA.LV
Ziņas
Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1
10. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Ko darīt, ja pārslogots vai sasists sāp plecs 1
10. augusts, 2021
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kustību amplitūdas nozīme un citi padomi locītavu veselībai 2
6. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kā un kāpēc veidojumi uz ādas ir jāpieskata 3
4. augusts, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kamēr lokans, tikmēr jauns – atgādinājums rūpēm par locītavām un muskuļiem 1
3. augusts, 2021
VE
Veselam.lv
Veselam
Linsēklas, treknās zivis un pārējie līderi sirds veselības atbalstam
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Šovasar vislielāko uzmanību sirds un asinsvadu problēmām pievērš reģionos 6
30. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Latvijā asinsspiedienu regulāri mēra vien trešdaļa iedzīvotāju 6
23. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Aizpampušas acis, pietūkušas potītes… Kā tikt galā ar tūsku? 6
22. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Laboratorisko izmeklējumu attīstības virziens – diagnosticēt slimību agrīnajā stadijā 1
19. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kondicionieris – kā glābiņš var būt arī nedraugs… 2
16. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc veldzei ir vērts izvēlēties kārdinošo arbūza šķēli 2
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kāpēc mūs traucē nemierīgie muskuļi…
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Kādēļ var paaugstināties asinsspiediens? 1
14. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Avārijas kontracepcija – kad tas ir glābiņš un kad kaitējums 3
7. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
mazināt kukaiņu kodumu un apdegumu radītās raizes 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Mūsdienīga privāta klīnika nodrošina pasaules līmeņa ķirurģiju 1
6. jūlijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
6 soļi, lai mazinātu pārāk augstu sliktā holesterīna līmeni 4
28. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb lai Jāņi bez paģirām! 9
22. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Atceries – ir jāpadzeras! 4
18. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Stāsti
Lai nāktu pie sava farmaceita…
15. jūnijs, 2021
LA
LA.LV
Veselam
Fitopreparātu ābece ārīgai lietošanai 1
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
“Labāk ūdenī būt īsāku laiku, bet regulāri.” Kāpēc nepagarināt ledusaukstajā ūdenī pavadīto laiku?
2 dienas
LE
LETA
Veselam
Pētījumos noskaidrots, kuras vakcīnas pret Covid-19 ir drošas grūtniecēm 54
2 dienas
ML
Māra Libeka
Veselam
Pārguris un viegli aizkaitināms. Kā pandēmija līdz nepazīšanai izmainījusi mūsu ārstus 32
3 dienas
LE
LETA
Veselam
Vēža pacientu pārstāvji norāda uz onkoloģisko pacientu skaita pieaugumu un finansējuma trūkumu ārstēšanai 12
3 dienas
LA
LA.LV
Veselam
Kas tavam skolas bērnam brokastīs? 5
4 dienas
AL
Aigars Laurinovičs*
Ziņas
Aigars Laurinovičs: Traktorists jau sen vairs nav nomuļļājies, netīrs, mazliet paģirains vecis
25 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
Jānis Vaivods: “Mums ir jāmaina paradumi!” Pavisam drīz Barona iela tiks pārvērsta par gājēju un velobraucēju ielu 51
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ainis Dābols: “Medicīnas personālam tomēr ir jārunā tiešu valodu – jāvakcinējas, lai nenomirtu. Punkts!” 308
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ja tas nebūtu tik bēdīgi, tas būtu smieklīgi!” – Ilze Jurkāne uzskata, ka Šlesers uzvedas kā Tramps 105
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Tā ir totāla divkosība!” Liepiņa par sabiedrības attieksmi pret vakcinēšanos 164
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dodoties sēnēs, jārēķinās, ka vari uzskriet plēsīgiem meža zvēriem? Vīrietis Dundagas novadā satiek brūnos lāčus 31
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. Daugavas krastmalā uz Šlesera pasākumu “par brīvprātīgu vakcināciju” pulcējas atbalstītāji 194
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. TV un radio personība Baiba Sipeniece-Gavare brīdina: lūk, kas notiek ar tiem, kas vēlas suni! 20
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Noskaidrots, kurš turpmāk ieņems Laura Lizbovska vietu sporta ziņās TV ekrānos 1
21 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Latvija atpaliek no kaimiņiem, savukārt Baltijas “tīģera” lomā Igauniju pamazām nomaina Lietuva 38
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Ar kreiso roku tikai tualetē kaut ko dara”: krišnaīts Uģis Kuģis paskaidro, kāpēc ēdiens jāpasniedz tikai ar labo roku 21
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 18
2 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Krāsaina, aromātiska un ļoti garšīga: ķirbja krēmzupa ar tīģergarnelēm, ingveru un konjaku 1
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu mediji: prinča Viljama sieva Keita Midltone ir ceturtā bērniņa gaidībās? 9
2 dienas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Drosmīgs gailis un kaza izglābj vistu no vanaga nagiem 22
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kaspars Kambala sarīko pamatīgu skandālu, jo sieva bez viņa atļaujas nopirkusi jaunus krēslus 52
2 dienas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, nevakcinētajiem vajadzētu lielākus ierobežojumus? 171
2 dienas
AL
Aigars Laurinovičs*
Ziņas
Aigars Laurinovičs: Traktorists jau sen vairs nav nomuļļājies, netīrs, mazliet paģirains vecis
06:45
LA
LA.LV
Ziņas
Jānis Vaivods: “Mums ir jāmaina paradumi!” Pavisam drīz Barona iela tiks pārvērsta par gājēju un velobraucēju ielu 51
20:45
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena tev var sagādāt daudz rūpju, bažu un uztraukumu! Horoskopi 19.septembrim 1
18:41