
Pāvests Zaļās ceturtdienas rituālā mazgā kājas patvēruma meklētājiem 3
Pāvests Francisks, veicot Zaļās ceturtdienas rituālu, bēgļu uzņemšanas centrā mazgājis kājas 11 jauniem patvēruma meklētājiem un centra darbiniekam.
Vairākus no patvēruma meklētājiem šis rituāls, ar ko tiek pieminēta Jēzus Kristus pazemība, aizkustināja līdz asarām.
Francisks norādīja, ka tas ir brālīguma žests, kas asi kontrastē ar kara un iznīcības žestu pirms trim dienām Briselē, piebilstot, ka sprādzienus sarīkoja cilvēki, kas nevēlas dzīvot mierā.
“Aiz tā žesta (..) stāv ieroču kontrabandisti, kuri vēlas karu, nevis brālību,” viņš piebilda.
Kāju mazgāšanas ceremonijā šogad piedalījās četri katoļi no Nigērijas, trīs koptu kristietes no Eritrejas, trīs musulmaņi no Mali, Pakistānas un Sīrijas un hinduists no Indijas, kā arī viens no centra itāļu darbiniekiem.
“Mēs visi esam brāļi un mēs vēlamies dzīvot mierā,” dievkalpojumā centra pagalmā sacīja pāvests.
Bēgļu centrā, kas atrodas Itālijas Iekšlietu ministrijas pakļautībā, dzīvo 892 cilvēki no 25 valstīm, tostarp 36 sievietes un septiņas nepilngadīgas personas. Centrs atrodas uz ziemeļiem no Romas.
Francisks ir vairākkārt aicinājis starptautisko sabiedrību un sevišķi Eiropu atvērt savas durvis bēgļiem un pastiprināt cīņu pret ksenofobiju.
Kāju mazgāšanas ceremonija, kas simbolizē pazemību, sakņojas evaņģēlija stāstā par Jēzu Kristu, kurš pirms pēdējā vakarēdiena mazgājis kājas saviem apustuļiem.
2013.gadā īsi pēc kļūšanas par pāvestu Francisks Romas jauniešu cietumā, veicot Zaļas ceturtdienas rituālu, mazgāja kājas 12 jauniem cietumniekiem, tostarp arī divām meitenēm un diviem musulmaņiem.
Kaut arī pats kāju mazgāšanas rituāls ir sens, šī bija pirmā reize, kad katoļu pāvests šo ceremoniju veica cietumā, un pirmā, kad pontifiks rituālu kāju mazgāšanu veica sievietēm un musulmaņiem.