Pēteris Strautiņš: Šobrīd ekonomiski izdevīgāk skolā par otro svešvalodu izvēlēties franču vai spāņu 130

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) direktores Lienes Cipules ieraksts vietnē “X” par otrās svešvalodas mācīšanos skolā, kas viņas aprakstītajā gadījumā ir krievu valoda, izraisījis plašu diskusiju. Arī TV24 raidījuma “Preses klubs” diskusijas dalībnieki apsprieda šo tematu.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!
Lasīt citas ziņas

Bankas “Luminor” ekonomists Pēteris Strautiņš uzskata, ka izvēles iespēja ir jādod un nevienu nevajag piespiest: “Skaidrs, ka ir jāmācās vēl otrā svešvaloda bez angļu valodas. Latvijā tradicionāli tā ir vācu. Šobrīd pasaulē varbūt ekonomiski izdevīgāk būtu franču vai spāņu.”

Atbildot uz jautājumu, kāpēc tieši šīs divas valodas, Strautiņš norāda, ka tajās ir liels un pieaugošs runātāju skaits, savukārt, piemēram, vācu valodā runājošo skaits ir stagnējošs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turpretīm, runājot par krievu valodas apguvi, ekonomists saka šādi: “Ja kāds vēlas mācīties krievu valodu – lūdzu. Jo pilnīgi skaidrs, ka valstī, kurā 35-40% cilvēkiem tā ir dzimtā valoda, sarūkoša proporcija, bet tomēr ievērojama, skaidrs, ka tai būs ekonomiskā vērtība. Var izdot kādus likumus vien grib, bet tai būs ekonomiskā vērtība. Un cilvēkiem, kas vēlas strādāt cilvēkus apkalpojošās nozarēs, viņiem šī valoda ir un būs. Vismaz mēreni vērtīga, teiktu tā.”

Ekonomists pastāsta, ka viņa bērni nemācas krievu valodu un viņš nav satraukts par to.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.