Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: TASS/SCANPIX/ LETA

Tokijas olimpiāde telefonā: kā viegli un ērti sekot līdzi sportistu sasniegumiem 0

Raivis Šveicars, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Lasīt citas ziņas

Jau pilnā sparā atlēti no 206 valstīm 46 disciplīnās sadala 339 dažādus medaļu komplektus Tokijas olimpiskajās spēlēs. Notikumu skaits ir milzīgs, tostarp vienlaikus notiekošo. Vieglāk ir sekot līdzi rezultātiem tiešsaistē, ko gana ērti nodrošina Starptautiskās olimpiskās komitejas (SOK) izveidotā lietotne “Olympics”.

Ieslēdzot lietotni, priecē, ka tā jau uzreiz saprot, kurā valstī atrodies, un piedāvā īpaši sekot līdzi Latvijai. Lietotne no garā disciplīnu saraksta piedāvā izvēlēties astoņus sporta veidus, par kuriem informācija ir plašāka.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt pēc tam var dot vai nedot atļauju lietotnei ar paziņojumiem informēt par jaunumiem. Parasti lietotnes veidotas tā, lai paziņojumi būtu automātiski, kas nozīmē, ka jāburas lietotņu iestatījumos, lai tos izslēgtu. Visbeidzot lietotne aicina reģistrēties SOK, taču tam īsti jēgu neredzu, un to arī neieteiktu darīt, jo tas nozīmē vēl papildu informācijas uzticēšanu kādai trešajai pusei.

Lietotne kopumā ir visai pārskatāma, tomēr jau pašā sākumā vairs neizprotu sporta veidu – favorītu izvēles nepieciešamību, jo nevienā izvēlnē nevar atlasīt ziņas, rezultātus un nākamo notikumu kalendāru tikai par manis izvēlētajiem sešiem sporta veidiem. Tā vietā sākum­ekrānā tiek piedāvāti divi, rīkotājuprāt, šobrīd svarīgākie notikumi, bet plašāk visiem notikumiem var sekot blogā, kurā tiešsaistē rīkotāji informē par tobrīd notiekošajiem notikumiem.

Esmu gan diezgan drošs, ka jaunumi tiek nodrošināti tikai par tiem sporta veidiem, kur tobrīd tiek sadalīti medaļu komplekti, – par priekšsacīkstēm informācijas nav vai nāk ar novēlošanos. Ja vien notikums nav globāli aprunāts, kā, piemēram, Slovēnijas basketbola izlases uzvara pār Argentīnu, kurā slovēnis Luka Dončičs guva 48 punktus. Rakstot šīs rindas, pirms apmēram pusotras stundas beidzās mūsu 3×3 basketbola izlases spēle pret Serbiju, par kuru tiešsaistes ziņu lentē nekādu informāciju neatradu.

Turklāt, kā jau minēju – lietotne neņem vērā manu atlasīto sporta veidu sarakstu. Jāatzīst, ka abi svarīgākie rīkotāju izvēlētie notikumi mani patiesi neinteresē – nedz niršana, nedz šaušana.

Ļoti noderīgs ir lietotnē izveidotais kalendārs. Filtrs ļauj atlasīt gan atsevišķu sporta veidu notikušos un gaidāmos notikumus, gan atlasīt katrā dienā notikušās sacensības, gan sekot šobrīd notiekošo sacensību rezultātiem.

Diemžēl arī šeit nevar automātiski ar vienu pieskārienu atlasīt manus sešus sporta veidus. Maksimums, ko var izdarīt, – atlasīt tikai pa vienam sporta veidam. Tālāk iespējams sekot izcīnīto medaļu sarakstam – gan valstu cīniņam, gan redzēt konkrētu medaļnieku sarakstu.

Reklāma
Reklāma

Vēl viena sadaļa veidota no jaunākajām ziņām, taču to pašu var atrast arī sākumekrānā. Neredzu īsti jēgu šai sadaļai.

Rezumējot – lietotne ir noderīga īpaši kalendāra dēļ, kas ļauj pārskatīt gan notikušo, gan vēl gaidāmo. Bet tajā var vilties, sekojot Latvijas sportistu gaitām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.