Foto: Edijs Pālens/LETA

Pīlēna iesaukums – “Mēģinājums ar jaunu zīmolu, bet pieredzējušiem politiķiem nokļūt pie varas” 0

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Lasīt citas ziņas

Uzņēmējs Uldis Pīlēns pagājušajā piektdienā nodibināja jau iepriekš pieteikto biedrību “Apvienotais Latvijas saraksts”, kas deleģēs savus pārstāvjus Latvijas Zaļās partijas, Latvijas Reģi­onu apvienības un Liepājas partijas sarakstā 14. Saeimas vēlēšanās.

U. Pīlēna nosaukto biedrības dibinātāju vidū ir vairāki pārstāvji no Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK), kas ir viens no valdības sociālajiem partneriem. Biedrībā ir LDDK prezidents Andris Bite un ģenerāldirektore Līga Meņģelsone.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dibinātāju vidū ir arī militārais analītiķis Igors Rajevs, kurš pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā bija medijos pieprasīts kara notikumu komentētājs. Taču līdz ar lēmumu startēt vēlēšanās publiskās uzstāšanās televīzijā viņš uz laiku ir pārtraucis.

“Apvienotais Latvijas saraksts” esot iespēja savu jomu profesionāļiem, kuri nav nevienā partijā, ar savu pieredzi iesaistīties politikā laikā, kad Latvijai priekšā ir grūts periods. Lielākā problēma Latvijas politikā ir krīzes menedžmenta trūkums, uzskata U. Pīlēns.

Viņš preses konferencē uzsvēra, ka biedrību nolemts veidot uz četriem gadiem. Nosauktie 18 tās dibinātāji ir “pirmais iesaukums”, bet tā plāno paplašināties – ar divu dibinātāju rekomendācijām “Apvienotajā Latvijas sarakstā” varēs iestāties jauni biedri. “Cilvēkiem ar pieredzi ir pēdējais brīdis apvienoties,” uzskata U. Pīlēns.

Viņa vadītā biedrība slēgs līgumu ar topošo apvienību, kuru veidos LZP, LRA un Liepājas partija. Pēc trīs partiju kongresiem un U. Pīlēna biedrības izveidošanas priekšā visiem ir vēl viens pasākums, kurā tiks paziņots par kopīgu startu vēlēšanās.

Piederību LDDK neafišē

Paredzams, ka no dibinātājiem liela daļa kandidēs vēlēšanās, bet vēl netiek atklāts, kuri tie varētu būt. Līga Meņģelsone “Latvijas Avīzei” atzina, ka neplāno startēt uz Saeimu. No LDDK biedrībā vēl ir arī Auto asociācijas prezidents Andris Kulbergs un Aiva Vīksna. Taču medijiem izsniegtajā informācijā nevienam nav norādīta piederība LDDK, jo katrs izvēli izdarījis individuāli un vēloties palīdzēt valstij ar savu kompetenci un pieredzi.

Biedrības dibinātāju vidū ir arī Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības atbalsta centra vadītājs Mārtiņš Cimermanis, kurš 2021. gadā Bauskas novada vēlēšanās kandidēja no ZZS, bet “Latvijas Avīzei” teica, ka neesot partijas biedrs. Viņu uztrauc zemā vēlētāju aktivitāte vēlēšanās, tāpēc viens no uzdevumiem esot palielināt cilvēku interesi iesaistīties valsts dzīves veidošanā.

Daugavpils domes deputāts Pēteris Dzalbe domē ievēlēts no Daugavpils novada partijas, bet arī neesot šīs partijas biedrs. Viņš gatavojas kandidēt vēlēšanās Latgalē, jo grib pierādīt, ka Latgale nav depresīvs reģions, par ko to daudzi uzskata, bet, ka arī tajā ir attīstības potenciāls un kopīgu valodu spēj atrast dažādu tautību cilvēki.

Biedrības dibinātāju vidū vēl ir Valdis Cīrulis, kurš vada SIA “Hibitech Piebalga”, kas Cēsu novada Inešos nodarbojas ar saldūdens zivju audzēšanu. Publiskotajā dibinātāju sarakstā ir arī SIA “Jelgavas poliklīnika” valdes locekle Kintija Barloti, atvaļinātais ģenerālis Artis Velšs, inovāciju un “start up” jomas uzņēmējs Ģirts Kalniņš un vēl vairākas personas.

Jauns zīmols, vecas sejas

Liepājnieks Jānis Lagzdiņš savulaik kopā ar U. Pīlēnu piedalījās Tautas partijas dibināšanā. Tautas partijā bija arī Māris Kučin­skis (Liepājas partija), Ādažu novada priekšsēdis Māris Sprindžuks (LRA) un vēl vairāki cilvēki, kuru vārdus varēs atrast “jaunajā projektā”, piemēram, uzņēmējs Didzis Dejus.

Ar Tautas partiju, kad tā bija pie varas, sadarbojās arī Liepājas partija. Tās priekšsēdis Uldis Sesks nesen atgādināja, ka apvienotā saraksta ideja ir aizgūta no 90. gadiem, kad savu jomu profesionāļi apvienojās, lai ar labiem panākumiem nostartētu Liepājas domes vēlēšanās.

Lūgts vērtēt agrāko domubiedru lēmumu ar jaunu politisko spēku pieteikt sevi 14. Saeimas vēlēšanās, J. Lagzdiņš “Latvijas Avīzei” teica: “Tas ir mēģinājums ar jaunu zīmolu, bet ar pieredzējušiem politiķiem, pašvaldību veterāniem un uzņēmējiem nokļūt pie varas.”

Tā tas bijis arī agrāk, kad sabiedrībā pazīstami cilvēki nevēlas saistīt sevi ar partijām. J. Lagzdiņš norādīja, ka no jaunās apvienības nevar gaidīt jaunas vēsmas, jo tie ir cilvēki, kas ar Latvijas politiku tieši vai netieši ir bijuši saistīti jau ilgu laiku. Līdz ar to arī viņi ir atbildīgi par to, kāda Latvija tagad ir.

SAISTĪTIE RAKSTI

Tajā pašā laikā J. Lagzdiņš uzsvēra, ka no politiskās taktikas viedokļa tas ir gudrs solis, jo tagadējās varas partijas nesavākšot 50% balsu un tām būs nepieciešams vēl kāds politiskais spēks, kas ir iespēja jaunajai apvienībai. Tā arī varētu nākamajā Saeimā palielināt pašvaldību ietekmi, ko 13. Saeimā pašvaldības zaudēja, jo ZZS bija opozīcijā, bet Latvijas Reģionu apvienība parlamentā neiekļuva.

Jaunā apvienība būs prognozējams politiskais spēks, bet līdz ar to tā “nevarēs paņemt dusmīgo vēlētāju, kas iepriekšējās vēlēšanās nobalsoja par tolaik jauniem spēkiem – Jāņa Bordāna partiju un “KPV LV”, tāpēc neapmierinātais vēlētājs šoreiz var palikt mājās,” uzskata J. Lagzdiņš.

FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Neatstāj ieslēgtu mūzikas centru! Cik kWh mēnesī patērē kontaktā iespraustas ierīces? 4
Karstuma vilni jaunnedēļ nomainīs stipras lietavas, bet atklāj, kad tas atkal atgriezīsies 5
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
Ja informācija apstiprināsies, tas būs ievērojams ukraiņu spēku taktiskais panākums. Slaidiņš ieskicē situāciju Ukrainā 1
Lasīt citas ziņas

Finanšu partneris - LANDE

Sadarbības projekts
Menģelsone uzsver: nedrīkst pieļaut “Nord Pool” biržas spekulācijas 83
VZD ziņo par darījumiem ar privātmājām Rīgā un Pierīgā 2022. gada 1.pusgadā: cenas augušas vidēji par 20%, reģistrēts par 37% mazāk darījumu nekā pērn
VIDEO. Neiztīrītas gultnes dēļ jau divus gadus burāšanai slēgta Jūrmalas osta, bet ostas pārvaldnieks tik aizbildinās 3
VIDEO. Slaidiņš: Lai Ukraina gūtu uzvaras, nevajag celt “gaisa pilis” ilgtermiņā 5
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
23:35
1942. gada 19. augustā. Djepes katastrofa
23:30
Ko avīzes rakstīja pirms 100 gadiem – 1922. gada 19. augustā
23:25
“Mūsu draugs, vecais kikbokseris un dievlūdzējs spēj tā zāģēt, ka ausis krīt ciet,” Līcīša feļetons
FOTO. Šūmahera sieva deviņus gadus pēc traģēdijas: mums Mihaela ļoti pietrūkst, viņš vienmēr mūs sargāja 1
Zelenskis ar Gutērrešu apspriedis arī Krievijas piekopto kodolšantāžu Zaporižjes AES. Putins piekritis ielaist ekspertus 35
“Attīstībai/Par!” rosinājusi koalīcijā nemarinēt LNG termināļa būvniecības projektu, lai Latvija neatpaliktu no kaimiņvalstīm 34
Ēriks Loks, Ieva Akuratere un Āris Ziemelis ielūdz uz “Dziesminieku dienām Sēlijā”
FOTO: Ieskaties spēlfilmas “Mīlulis” filmēšanas aizkulisēs ar Kārli Arnoldu Avotu galvenajā lomā
Tanku biatlons Krievijā kā samērā absurda disciplīna
Krāpnieki pielieto jaunu triku – uzdodas par policijas darbiniekiem, lai izmānītu naudu 4
Lokdauni izraisījuši vairāk nāves gadījumu nekā Covid-19 vīruss, atzīst pētnieki. Neatliekamā medicīniskā palīdzība kļūst neaizsniedzama Lielbritānijā 8
VIDEO. “Čuk čuk čuk!” Ministrs Linkaits dzimšanas dienā soctīklotājus pārsteidz ar amizantu dziesmu 24
FOTO. Kāda sena tradīcija pat vēl mūsdienās britu karaliskajai ģimenei pusdienās liedz izmantot vienu galda piederumu 11
Sestdien Kurzemē iespējams pērkona negaiss, karstums līdz pat 30 grādiem 1
Ogrēnieši netiek uz darbu, pie ārsta un uz bērnudārzu, bet ATD līgumu ar “Liepājas Autobusu parks” lauzt negrasās
LVM padome noraida bažas par AS “Latvijas valsts meži ” valdes locekļu atlases neatbilstību tiesiskajam regulējumam un aicina uz konstruktīvu dialogu
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs