Krievijas karagūstekņi  pēc nosēšanās Čkalovskas gaisa spēku bāzē pēc gūstekņu apmaiņas Ščelkovā, Maskavas apgabalā, Krievijā, 2025. gada 12. jūnijā.
Krievijas karagūstekņi pēc nosēšanās Čkalovskas gaisa spēku bāzē pēc gūstekņu apmaiņas Ščelkovā, Maskavas apgabalā, Krievijā, 2025. gada 12. jūnijā.
Foto. Scanpix/EPA/RUSSIAN DEFENCE MINISTRY PRESS SERVICE

Meli un realitāte frontē 0

Krievijas militārā vadība regulāri sniedz nepatiesus ziņojumus par panākumiem, tā raksta WP. Piemēram, jūnija vidū tika kļūdaini paziņots par Komaras ciema ieņemšanu Doņeckas apgabalā. Militārais blogeris Romans Aļohins 14. jūnijā komentēja: “Atkal meli, un atkal parastie krievu karavīri mirs šo melu dēļ.”

Neatkarīgie Telegram kanāli publicē video, kuros karavīri sūdzas par ievainoto nosūtīšanu atpakaļ frontē, pat ja tie nav spējīgi cīnīties. Medijs citē Suleimana Borščigova no 353. motorizētā strēlnieku pulka stāstu, ka viņa grupā bija “pat vienkājaini cilvēki un cilvēki ar vienu roku”, kurus atzina par veseliem un sūtīja kaujās. Viņš piebilst: “Mūs iemeta triecienvienībā un sūta nogalināt.”

Daži blogeri apgalvo, ka bez jaunas mobilizācijas vai papildu Ziemeļkorejas karaspēka Krievija nespēs būtiski virzīties uz priekšu.

Motivācija un apstākļi

Neskatoties uz smagajiem apstākļiem, Krievijas iesaukums pieaug, pateicoties augstajām algām un prēmijām – līdz pat 3 miljoniem rubļu (aptuveni 38 000 ASV dolāru). Matvejevs to salīdzina ar “loterijas laimestu”, ko pastiprina propaganda, kas apgalvo, ka frontē viss ir kārtībā. “Karavīri domā: ‘Ar mani viss būs labi’,” viņš secina.

Tomēr realitāte ir skarba: karavīri saskaras ar gaisa un artilērijas atbalsta trūkumu, kā arī vadības nekompetenci, kas rada nevajadzīgus upurus.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.