Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Ministru kabinetā.
Polijas premjerministrs Mateušs Moraveckis piedalās preses konferencē pēc tikšanās ar Latvijas Ministru prezidentu Ministru kabinetā.
Foto: LETA

Polijas premjers cer, ka Vācijas jaunā valdība mainīs nostāju attiecībā uz “Nord Stream 2” 24

Polijas premjers Mateušs Moraveckis paudis cerību, ka Vācijas jaunā valdība mainīs nostāju attiecībā uz gāzesvadu “Nord Stream 2”.

Reklāma
Reklāma
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
Kokteilis
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
Lasīt citas ziņas

“Es sagaidītu, ka jaunā Vācijas valdība dara visu iespējamo, lai neļautu “Nord Stream 2″ būt par instrumentu prezidenta Putina arsenālā,” intervijā aģentūrai dpa pavēstīja Moraveckis.

Projekts kļūst par “instrumentu, lai šantažētu Ukrainu un Moldovu”, viņš piebilda. “Tas arī ir instruments manipulācijai ar enerģijas cenām.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Sagaidāms, ka Vācijas sociāldemokrātu (SPD), zaļo un brīvo demokrātu (FDP) koalīcijas valdība darbu sāks decembra sākumā.

Vācijas Federālā tīklu aģentūra “Bundesnetzagentur” pagājušajā nedēļā apturēja “Nord Stream 2” sertifikācijas procedūru.

“Pēc dokumentācijas rūpīgas izvērtēšanas “Bundesnetzagentur” secinājusi, ka spēs sertificēt “Nord Stream 2″ operatoru tikai tad, ja šis operators atbildīs Vācijas likumdošanai,” norāda aģentūra.

Tā skaidro, ka struktūrvienība, kas izveidota, lai pārvaldītu gāzesvada Vācijas posmu, neatbilst nosacījumiem, lai tā spētu darboties kā “neatkarīgs pārvades operators.”

Līdzko “galvenie aktīvi un cilvēkresursi tiks pārcelti uz struktūrvienību” un šis process būs apstiprināts, “Nord Stream 2” sertifikācijas procedūra tiks atsākta, vēsta “Bundesnetzagentur”.

Paredzēts, ka pa gāzesvadu, kura būvniecība tika pabeigta septembrī, ik gadu no Krievijas Vācijai tiks piegādāti 55 miljardi kubikmetru dabasgāzes.

Gāzesvada “Nord Stream 2” būvniecība izraisījusi bažas, ka varētu pieaugt Rietumeiropas valstu atkarība no Krievijas gāzes un ka Maskava spēs palielināt spiedienu uz Ukrainu, jo Eiropa būs mazāk atkarīga no gāzes tranzīta piegādēm caur Ukrainu.