Vladimirs Putins 2024. gada 22. jūnijā apmeklē vainagu nolikšanas ceremoniju pie Nezināmā karavīra kapa pie Kremļa mūra Maskavā, Krievijā
Vladimirs Putins 2024. gada 22. jūnijā apmeklē vainagu nolikšanas ceremoniju pie Nezināmā karavīra kapa pie Kremļa mūra Maskavā, Krievijā
Foto. Scanpix/LETA

Putins patiesībā “uzpūtis” savu armiju. Medijs ilustrē okupācijas spēku savervēto portretu 150

Krievijas diktators Vladimirs Putins nolēmis palielināt Krievijas Federācijas bruņoto spēku apjomu, un tas var nopietni ietekmēt agresorvalsts ekonomiku. Kā ekspertus citē izdevums Business Insider, “papildu 180 000 cilvēku no darbaspēka nopietni ietekmēs pat Krievijas ekonomiku”.

Reklāma
Reklāma
Bērns mirst no trakumsērgas. Ko vecāki no rīta atrada mazuļa istabā?
Krievija varētu sagrupēties un uzbrukt Zviedrijai? Ministrs norāda uz iespējamiem signāliem
Cilvēce ir uz Trešā pasaules kara sliekšņa: tikai viena valsts to var apturēt 145
Lasīt citas ziņas

Kā norāda Vīnes Starptautisko ekonomikas studiju institūta ekonomists Artjoms Kočevs, Krievijas darba tirgus cietīs mazāk, ja iesaukšana armijā tiks veikta mērķtiecīgi. Analītiķis aprakstīja arī jaunā okupanta “portretu”. “Šobrīd jauniesauktos var iedalīt divās grupās: cilvēki, kas ir parādos, ar zemu sociāli ekonomisko stāvokli, un notiesātie. Viņi ir vai nu nodarbināti mazāk produktīvās tautsaimniecības nozarēs, vai arī vispār nepiedalās darba tirgū.”

“Kamēr mobilizācija saglabāsies šo divu grupu ietvaros, ietekme uz darba tirgu būs,” piebilda eksperts. Kočevs norādīja, ka Krievijas bruņotajos spēkos jauniesaukto papildu vervēšana joprojām būs jauns slogs budžetam.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar plašsaziņas līdzekļu ziņām, Krievijas armijai tika savervēts tik daudz ieslodzīto, ka dažus cietumus sāka slēgt. Vēl martā Krievijas Federācija paziņoja, ka, vienlaikus būtiski samazinot notiesāto skaitu, atsevišķas ieslodzījuma vietas ir “aizvērtas”.

No ražošanas nākošais militārais aprīkojums “joprojām būs ievērojams, taču ievērojami mazāk nekā tagad. Tas rada jautājumu, kā Krievija varēs nodrošināt savu vēl lielāko armiju, kad tā jau ir izstiepta garā frontes līnijā. Daudzviet jau vēstīts, cik slikti ir sagatavoti Krievijas karavīri. “No kurienes tiks ņemti resursi? Kā notiks personāla atlase? Joprojām ir daži nopietni jautājumi par to, kā tie tiks aprīkoti. Armijas palielināšana notiek bīstamā laikā Krievijai, kurai ir jāsabalansē savi militārie mērķi Ukrainā ar nodevām, kā karš ietekmē valsts ekonomiku” tā medijs citē ekspertus.

Tiesa, Krievija situācijai ir “pielāgojusies daudz labāk, nekā prognozēts bija, kad tika plānotas sankcijas pret to. Taču, neskatoties uz to, “inflācija ir ar caur jumtu. Dzīves dārdzība ir pieaug.”

Izvedums raksta par ekspertu prognozēm, ka 2025. gads Krievijai būs pārejas vai kara pārtraukuma gads. Krievija uzskata, ka tā var izturēt pašreizējos karaspēka un aprīkojuma zaudējumus līdz 2025. gadam, uzskatot, ka “uzvara jāsasniedz līdz 2026. gadam.”.

Tas nav neticami, ja Ukrainas Rietumu sabiedrotie to neatbalstīs, viņi piebilda. Taču pēc 2026. gada Krievijai sāks beigties esošie tanku un bruņu kaujas mašīnu krājumi, un tai būs jāpaļaujas uz jaunu.

Šomēnes Vladimirs Putins pavēlēja palielināt Krievijas armijas lielumu par 180 000 cilvēkiem. Diktatora dekrēts stāsies spēkā decembrī. Tādējādi kopējam Krievijas Federācijas militārpersonu skaitam vajadzētu sasniegt 2,38 miljonus cilvēku, no kuriem 1,5 miljoni ir aktīvie karavīri.

Ir vērts atzīmēt, ka šī nav pirmā reize, kad Krievijas līderis ir palielinājis Krievijas bruņoto spēku apjomu pēc Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā (tas notika 2022. gada 24. februārī). 2022. gada augustā diktators lika “uzpūst” Krievijas militārpersonu skaitu par 137 000, bet 2023. gada decembrī vēl – par 170 000.

Reklāma
Reklāma

Militārais eksperts, pilots-instruktors, Ukrainas Bruņoto spēku rezerves pulkvedis Romāns Svitans uzskata, ka Krievijas līdera jaunais lēmums palielināt karavīru skaitu Krievijas armijā neietekmēs situāciju frontē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.