Foto: Shutterstock

Saskaņa seksā ir atkarīga no libido tipa. Noskaidrojiet savu tipu 45

Autors: Annika Niedrīte, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
TV24
Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga!
Lasīt citas ziņas

Dažreiz attiecības izjūk, jo mēs nesaprotam, kas uzbudina partneri. Izskaidrojums ir dažāda tipa seksuālās vēlmes. Psiholoģe Sandra Perto ir pārliecināta: tā nav traģēdija, bet gan iespēja labāk iepazīt vienam otru. Viņa nosauc desmit libido tipus un paskaidro, ko katrs nozīmē.

Kura tipa libido ir visizplatītākie?

Mūsu kultūrā visvairāk novērtēts ir no daudziem piemēriem reklāmās un filmās pazīstamais tips – erotiskais. Tā pārstāvji nodarbojas ar seksu bieži un ar prieku, mīl eksperimentus un daudzveidību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atšķirības starp introvertajiem un ekstravertajiem mēs jau labi zinām, libido daudzveidība mazāk zināma. Tieši pretēji, mūsu kultūrā dominē pārliecība, ka, ja jums nav nepieciešams sekss katru dienu vai pat nedēļu, ar jums kaut kas nav kārtībā. Tomēr seksa dzīve nepaliek mazāk piepildīta, ja tā notiek lēnākā ritmā.

Kā seksuālās dzīves ritmu atšķirības ietekmē attiecības?

Partneriem var būt dažāda veida libido, bet tas nav tik svarīgi, ja abi ir gatavi pieņemt un cienīt šīs atšķirības. Esmu dzirdējusi no sievietēm ar samazinātu libido, ka viņu partneri pārmet: “Tu esi frigida? Kas ar tevi?” vai “Tev ir vienalga, ko es gribu, tu vēlētos seksu reizi gadā.” Sievietes savukārt sūdzas, ka partneris nepievērš uzmanību viņu izjūtām: “Viņu interesē tikai sekss, viņš domā tikai par savu baudu.” Nav jābūt pilnīgi saderīgiem seksā, tikai saudzīgi jāizturas pret cita veida seksualitāti.

Vai ir kādi libido tipi, kas ir pilnīgi nesaderīgi?

Erotiskā tipa pārstāvjiem, kuriem patīk spilgts, dinamisks sekss, būs garlaicīgi ar tiem, kuru libido ir mērenāki. Bet attiecībās var būt arī citi momenti, kas padara tās nozīmīgas. Mana pieredze liecina, ka lielākā daļa cilvēku ar kontrastējošām vēlmēm var pielāgoties viens otram un atrast tādu seksuālās dzīves variantu, kurā viņi varēs kaut ko dot viens otram.

Saka, ka pretpoli pievelkas. Tas attiecas arī uz seksuālo sfēru?

Nē, tas ir vairāk mīts. Ja jūs piederat pie seksuālā spektra galējībām, jums būs grūti saprast vienam otru. Ja vēlaties vienu un to pašu, jūs ātri sapratīsiet, kā sniegt viens otram baudu un jums vajadzēs mazāk censties un kaut ko mainīt sevī.

Reklāma
Reklāma

Vai var izmainīt savu libido tipu?

Jā. Lai gan pētījumi liecina, ka aptuveni 70% no tā, kādas būs mūsu seksuālās tieksmes, ir atkarīgs no ģenētikas, mums ir jāatceras, ka garīgā attīstība arī spēlē lomu. Mēs vienmēr varam pētīt un attīstīt sevi.

“Tips” – tas ir tikai aptuvens modelis. Realitāte ir bagātāka un nebūt nav statiska. Zinot savu un partnera libido, varat izmantot to kā palīglīdzekli viens otra pētījumos, bet ne kā argumentu ķildā vai attaisnojumu pārtraukt attiecības.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.