Foto: Sam Wordley/SHUTTERSTOCK

Siltumenerģijas tarifos arī februārī gaidāmas pārmaiņas. Kuru pilsētu iedzīvotājus tās skars? 2

Kopš šī gada 20.janvāra sešās apdzīvotās vietās spēkā stājušies jauni siltumenerģijas tarifi, ko izvērtējusi un apstiprinājusi Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK). Pieciem siltumenerģijas komersantiem tarifs pieaudzis, savukārt vienam – samazinājies, informē SPRK pārstāve Ieva Lazdiņa.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 71
Lasīt citas ziņas

Neatkarīgi no tarifu pieauguma apmēra mājsaimniecību lietotājiem piemērotais tarifs no 1.janvāra līdz 30.aprīlim nepārsniegs valsts noteikto maksimālo līmeni – 68,00 EUR/MWh.

Izmaiņas spēkā stājās Olainē, siltumenerģijas tarifam pieaugot līdz 107,42 EUR/MWh. Bet no 1.februāra spēkā stājās izmaiņas, tarifiem pieaugot Jēkabpilī (69,32 EUR/MWh), Jūrmalā (69,97 EUR/MWh) un Daugavpilī (93,65 EUR/MWh).

CITI ŠOBRĪD LASA

Visās minētajās pilsētās februārī tiks piemērots valsts noteiktais maksimālais siltumenerģijas tarifa līmenis – 68,00 EUR/MWh. Savukārt Salaspilī tarifs pieaudzis līdz 61,03 EUR/MWh, bet Rēzeknē – samazinājies par 13% līdz 41,16 EUR/MWh, vienlaikus arī kļūstot par zemāko siltumenerģijas tarifu valstī.

“Arī februārī siltumenerģijas tarifu izmaiņas galvenokārt ietekmējis kurināmā izmaksu pieaugums. Šobrīd novērojama tendence, ka līdz ar jaunu līgumu noslēgšanu izmaksas vērā ņemami pieaug ne tikai apdzīvotās teritorijās, kur siltumenerģijas ražošanā izmanto dabasgāzi, bet arī tajās, kur kā kurināmo izmanto biomasu – šķeldu vai granulas. Cenu pieaugumu nozares pārstāvji skaidro gan ar pieaugošām energoresursu izmaksām, kas sadārdzina šķeldas un granulu ražošanas procesus, gan arī ar lielu šķeldas pieprasījumu Latvijā un reģionā,” norāda SPRK priekšsēdētāja Alda Ozola.

SPRK vērš uzmanību, ka siltumenerģijas izmaksu mazināšanai valsts sniedz atbalstu mājsaimniecībām tajās pašvaldībās, kur vērojams ārkārtējs cenu pieaugums, t.i. kurās siltumenerģijas tarifs centralizētajā siltumapgādē ir virs 68,00 EUR/MWh.

Plašāka informācija par atbalstu siltumenerģijas izmaksu mazināšanai un kompensācijas aprēķina kārtību pieejama Ekonomikas ministrijas tīmekļvietnē. Papildu jautājumu gadījumā par valsts atbalsta mehānismiem aicinām vērsties Ekonomikas ministrijā.

Ar aktuālajām spēkā esošajām tarifu vērtībām pārskatāmā veidā iespējams iepazīties SPRK tīmekļvietnē publicētajā interaktīvajā siltumenerģijas februāra apskatā vai arī SPRK siltumenerģijas tarifu kartē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.