Latvijas – Krievijas robežas uzraudzībā iesaisas armija. 2020. gada 31. martā
Latvijas – Krievijas robežas uzraudzībā iesaisas armija. 2020. gada 31. martā
FOTO: Karīna Miezāja/LA.LV

“Šis ir patiesības mirklis, kad katrs varam pateikt, cik mums Latvija patiesībā ir svarīga” – uzņēmējs par militāro dienestu, dzīvojot blakus agresorvalstij 77

“Šis ir patiesības mirklis, kad mēs katrs varam pateikt, cik mums Latvija patiesībā ir svarīga un vai mēs gribam saistīt savu dzīvi ar šo attīstīto ziemeļvalsti,” Tā TV24 “Preses klubā” šonedēļ teicis Guntis Āboltiņš-Āboliņš uzņēmējs, inženieris, Pilnsabiedrības “BERERIX” “Rail Baltica” projekta izpilddirektors.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Šlesers neslēpj pārsteigumu – kādā Jūrmalas klubā viņš saņēmis negaidītu dāvanu ar īpašu uzrakstu 12
Lasīt citas ziņas

Viņš to saista arī ar obligātā militārā dienesta tēmu: “Līdz ar to tas ir pienākums. Tas ir pienākums piedalīties šajā procesā un dot savu ieguldījumu.

Protams, var daudz diskutēt par to, kā to vislabāk izdarīt, lai necieš arī praktiskās lietas. Mūsdienīgā pasaulē tas ir iespējams, ir daudz dažādi tehniski veidi, kā to izdarīt. Noteikti nevienam gabals nenokritīs, ja pāris mēnešus varēs atrauties no tās ikdienas un mēģināt saprast, kas ir tā realitāte militārajā laukā.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa viedoklim pievienojas arī Ivars Āboliņš Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs: “Vienmēr jau var meklēt argumentus, kā kaut ko izdarīt, un vienmēr var meklēt argumentus, kā kaut ko neizdarīt.

Visi argumenti ir no sērijas: kā meklēt to, kā kaut ko neizdarīt. Ir jāsaprot, ka tās ir, tēlaini sakot, viltus praviešu iedegtas maldugunis, kuras ir varbūt skaistas, bet ir pilnīgi bezvērtīgas.”

I.Āboliņš piekrīt kolēģim, ka šis ir patiesības mirklis: “Vai mums ir Latvija, vai mēs varam turpināt dzīvot savu līdzšinējo dzīvesveidu, aizstāvēt savas līdzšinējās vērtības, par ko mēs nobalsojām, iestājoties Eiropas Savienībā, vai mēs izvēlamies tās vērtības, kuras ir kaut kur Maskavā.

Arī nodokļi ir jāmaksā. Daudziem nepatīk. Tas ir tikpat elementārs salīdzinājums. Jā, sākumā šoks, kas būs, bet ir skaidrs, ka ilgtermiņā tās paaudzes, kas dzīvos pēc mums, to uztvers kā pašsaprotamu lietu, jo mums blakus ir agresorvalsts, kuras mērķis ir atņemt mums mūsu dzīvesveidu, atņemt mums mūsu vērtības un atņemt mums mūsu zemi.

Tad arī katram ir jāatbild, vai viņš grib dzīvot ar šīs valsts vērtībām. Es negribu.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.