Vai pedagogiem, kuri neprot valsts valodu, arī jāpalielina atalgojums? Skaidro LIZDA vadītāja 34

Kāda TV24 skatītāja jautā, vai pedagogiem, kuri neprot valsts valodu, arī jāpalielina atalgojums? Raidījumā “Uz līnijas” komentāru sniedz LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Viņa norāda, ka arodbiedrības nostāja ir tāda, ka pedagogam ir jāzina latviešu valoda augstākajā līmenī. Tajā pat laikā nevarot noliegt arī realitāti, jo varot būt dažādi apsvērumi, kāpēc valsts valoda nav apgūta.

Tomēr pastāv normatīvie akti, kurus LIZDA respektē. Ja tie netiek izpildīti, tad pedagogs ir jāatstādina, dodot viņam iespēju papildus apgūt latviešu valodu un atgriezties pildīt darba gaitas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pedagogu pikets 16.06.2022.

“Valoda ir jāzina. Tur nav pat divu domu. Kāpēc tā izveidojies? Mēs arī nevaram izstāvēt klāt katram iestādes vadītājam, katrai skolai. LIZDA pozīcija ir skaidra – valoda ir jāzina augstākajā līmenī,” Vanaga uzsvēra.

Jautāta, vai būs jāšķiras no pedagogiem, kuri nepārvaldīs latviešu valodu pietiekami augstā līmenī, kad notiks pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā, viņa saka, ka no kādas daļas noteikti nāksies šķirties.

LIZDA rīcībā ir informācija, ka lielākā daļa pedagogu, kuru varētu pārtraukt darba attiecības ir pensijas vai tuvu pensijas vecumam: “Bet ir pedagogi, kuri izmanto iespēju un pilnveido savas latviešu valodas zināšanas, turpina strādāt un ir gatavi turpināt strādāt. Es teiktu, ka tendence kopumā ir vairāk pozitīva, nekā negatīva.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.