Vai pedagogiem, kuri neprot valsts valodu, arī jāpalielina atalgojums? Skaidro LIZDA vadītāja 34

Kāda TV24 skatītāja jautā, vai pedagogiem, kuri neprot valsts valodu, arī jāpalielina atalgojums? Raidījumā “Uz līnijas” komentāru sniedz LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Viņa norāda, ka arodbiedrības nostāja ir tāda, ka pedagogam ir jāzina latviešu valoda augstākajā līmenī. Tajā pat laikā nevarot noliegt arī realitāti, jo varot būt dažādi apsvērumi, kāpēc valsts valoda nav apgūta.

Tomēr pastāv normatīvie akti, kurus LIZDA respektē. Ja tie netiek izpildīti, tad pedagogs ir jāatstādina, dodot viņam iespēju papildus apgūt latviešu valodu un atgriezties pildīt darba gaitas.

CITI ŠOBRĪD LASA
Pedagogu pikets 16.06.2022.

“Valoda ir jāzina. Tur nav pat divu domu. Kāpēc tā izveidojies? Mēs arī nevaram izstāvēt klāt katram iestādes vadītājam, katrai skolai. LIZDA pozīcija ir skaidra – valoda ir jāzina augstākajā līmenī,” Vanaga uzsvēra.

Jautāta, vai būs jāšķiras no pedagogiem, kuri nepārvaldīs latviešu valodu pietiekami augstā līmenī, kad notiks pāreja uz mācībām tikai latviešu valodā, viņa saka, ka no kādas daļas noteikti nāksies šķirties.

LIZDA rīcībā ir informācija, ka lielākā daļa pedagogu, kuru varētu pārtraukt darba attiecības ir pensijas vai tuvu pensijas vecumam: “Bet ir pedagogi, kuri izmanto iespēju un pilnveido savas latviešu valodas zināšanas, turpina strādāt un ir gatavi turpināt strādāt. Es teiktu, ka tendence kopumā ir vairāk pozitīva, nekā negatīva.”