
Šokējošs atradums Kijivā: metāla konteinerā uziet 10 tonnas cilvēku kaulu 0
Nesen Kijivas Podilas rajonā tika atrasts metāla konteiners ar aptuveni 10 tonnām cilvēku kaulu, kas šokēja gan vietējos iedzīvotājus, gan medijus. Šis šausminošais atradums, kas atradās valsts vēsturiskā un arhitektūras rezervāta “Senā Kijiva” teritorijā, lika uzdot jautājumu: “Kas ir šie kauli, un kā tie tur nonākuši?”
Policija un eksperti izmeklēja atradumu
Pēc šokējošā video izplatīšanās sociālajos tīklos, kurā redzams kravas konteiners, pilns ar cilvēku kauliem, policija nekavējoties identificēja notikuma vietu un nosūtīja uz to izmeklēšanas grupu. Uz notikuma vietu tika izsaukta arī kriminālistikas un tiesu ekspertu komanda. Pārbaudot konteineru, tika atklāts, ka tajā atrodas milzīgs daudzums cilvēku mirstīgo atlieku – aptuveni 10 tonnas, vēsta Ukrainas mediji.
Šis atradums piesaistīja arī mediju uzmanību, ņemot vērā, ka daļa kaulu atradās saplēstos atkritumu maisos, bet daļa bija vienkārši izmesta konteinerā.
Kā norāda Ukrainas Nacionālās Zinātņu akadēmijas Arheoloģijas institūta pārstāvis, šie ir arheoloģiskas izcelsmes kauli. Tie tika atrasti 19. gadsimtā Kijivā un ilgstoši glabāti Arheoloģijas institūtā. Kā norāda eksperti, mūsdienās šiem kauliem vairs nav zinātniskas vērtības, un tuvākajā laikā plānots tos cieņpilni pārapbedīt.
Kauli no senajām kapsētām Podilas rajonā
Eksperti apstiprināja, ka šie kauli ir arheoloģiski atradumi no senajām kapsētām, kas atradās Ščekavicas kalna nogāzē. Tie savākti dažādos izrakumos un nāk no vairāk nekā tūkstoš cilvēku apbedījumiem.
Kāpēc šie kauli tika uzglabāti milzīgā konteinerā?
Kā izrādās, ēka, pie kuras tika atrasts konteiners, 2021. gadā tika slēgta uz rekonstrukciju, kā rezultātā institūts vairs nevarēja piekļūt kauliem, kuri iepriekš glabājās ēkas pagrabstāvā. Tādēļ kauli tika pārvietoti uz metāla konteineru, ko nodrošināja Kijivas pašvaldība. Kā norāda institūta pārstāvji, no tā brīža atbildība par šo materiālu stāvokli un atrašanās vietu gulstas uz Kijivas kultūras mantojuma aizsardzības departamenta pleciem.
Pēc arheologu teiktā, visi šie kauli jau ir izpētīti un vairs nav nozīmīgi zinātnei. Vienīgais pareizais risinājums – tos pārapbedīt. Tas atbilst arī starptautiskajai arheoloģiskajai praksei.