Publicitātes foto

Talsu pilsētas svētkos pieminēs mākslinieku Hardiju Lediņu 0

Pieminot Hardija Lediņa saikni ar Talsiem un Talsu māksliniekiem, Talsu pilsētas svētki tiks iesākti ar Lediņa piemiņas vakaru Talsu Radošajā sētā, aģentūrai BSN pavēstīja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Santa Mičule.

Reklāma
Reklāma
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Norvēģijā ir pilsēta, kuras iedzīvotājiem jau vairāk nekā 70 gadus ir aizliegts nomirt. Nežēlīgs liktenis sagaida tos, kuri saslimuši 30
VIDEO. “Divas mašīnas pašvaldības policijas atbrauca” – Ogrē slēgts bērnu izveidotais dzērienu veikals
Lasīt citas ziņas

Piemiņas vakarā Talsos 3.jūlijā skanēs NSRD radītā mūzika grupas “Nebijušā restauratori” izpildījumā un notiks binokulāro deju kurss. Talsu novada muzejā tiks atklāta izstāde “Hardijs Lediņš un Talsi”, kurā tiks eksponētas Daiņa Kārkluvalka un Ulda Balgas fotogrāfijas no Lediņa un Talsu mākslinieku kopīgajiem notikumiem, Lediņa video darbi un Modra Sapuna gleznas. Izstāde būs aplūkojama no 3. līdz 5.jūlijam.

Talsu mākslinieki – Krūmu mākslas grupa – 1987.gadā iepazinās ar Lediņu, Juri Boiko, Rūdolfu Pīpkalēju, Andreju Grantu, Mārtiņu Zelmeni un citiem, organizējot vienu no pirmajām konceptuālajām izstādēm ārpus Rīgas – “Plūdi Talsos”. Izstādes atklāšanā uzstājās NSRD.

CITI ŠOBRĪD LASA

1998.gadā notika nākamais Lediņa un Talsu mākslinieku kopīgais projekts “Talsu gods”, savukārt 2003.gadā – “Viena nakts”, kurām Lediņš veidoja videoinstalācijas “Welcome to Talsi” un “Jautājums”. Viņš bija pazīstams ar Talsu naivistu Modri Sapunu, kurš gleznoja LEdiņu uz Ventspils mola, ar grāmatu rokās un uz mazām ragaviņām. Talsu muzejā un Pedvālē Lediņš rīkoja etno diskotēkas.

Jau vēstīts, ka Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs 2015. gadu pasludinājis par Latvijas avangarda mūzikas un mākslas klasiķa multimediju mākslinieka Hardija Lediņa gadu. Lediņa gadu producē Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, programmas kuratores – Solvita Krese un Diāna Popova.

Par multimediju patriarhu dēvētais Lediņš (1955-2004) bija neordināra personība, kas Latvijas mākslas ainā ienāca 70. gadu beigās. Viņš izveidoja un spēcīgi iedvesmoja plašu alternatīvās kultūras lauku, sekojot līdzi aktuālākajām pasaules laikmetīgās kultūras norisēm un savdabīgā veidā tās integrējot Latvijas mākslinieciskajā vidē. Kopā ar domubiedriem Lediņš radīja mūzikas ierakstus, performances, akcijas un intervences, kas atklāj tiem laikiem inovatīvu un nebijušu izteiksmes valodu. Kā nozīmīgākās var minēt Nebijušu sajūtu restaurācijas darbnīcas ( NSRD) aktivitātes un par leģendu kļuvušos Bolderājas gājienus, izstādi “Vējš vītolos”, performanci “Dr. Enesera binokulāro deju kursi” Salaspils Botāniskajā dārzā, aptuvenās mākslas izstādes, kā arī “Starptautisko telefonkoncertu”, kurā mūzika tika atskaņota vienlaicīgi no sešām pasaules pilsētām, operu “Rolstein on the beach”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.