Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX
Foto: ZUMAPRESS.com/SCANPIX
Visi pieci cilvēki, kas atradās zemūdens aparātā “Titānika” vraka izpētei, ir gājuši bojā šī aparāta “katastrofālā sabrukumā” Atlantijas okeāna dzelmē, tā paziņoja ASV Krasta apsardze.

VIDEO. “Titānika” vraka izpētes zemūdens aparāta apkalpe gājusi bojā Atlantijas okeāna dzelmē 80

Visi pieci cilvēki, kas atradās zemūdens aparātā “Titānika” vraka izpētei, ir gājuši bojā šī aparāta “katastrofālā sabrukumā” Atlantijas okeāna dzelmē, ceturtdien paziņoja ASV Krasta apsardze.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara 44
Krievijas “lācis” Putins asina nagus, lai sagrābtu arvien vairāk Eiropas uzņēmumu
Lasīt citas ziņas

Šis paziņojums izbeidz vairāku valstu īstenoto meklēšanas un glābšanas operāciju, kas piesaistīja pasaules uzmanību, kopš kompānijas “OceanGate Expeditions” 6,5 metrus garais zemūdens aparāts “Titan” ar pieciem cilvēkiem svētdien pazuda Atlantijas okeāna ziemeļos.

ASV kontradmirālis Džons Mogers paziņoja reportieriem Bostonā, ka okeāna dibenā 500 metrus no “Titānika” vraka atrastās atlūzas atbilst zemūdens aparāta spiediena kameras sabrukumam.

CITI ŠOBRĪD LASA

“ASV Krasta apsardzes un visas vienotās komandas vārdā es izsaku visdziļāko līdzjūtību [upuru] ģimenēm,” sacīja Mogers.

Zemūdens aparātā bija britu miljardieris Hemišs Hārdings, franču eksperts Pols Anrī Naržolē, Pakistānas un Lielbritānijas magnāts Šahzada Davūds ar savu dēlu Suleimanu, un “OceanGate Expeditions” vadītājs Stoktons Rašs.

ASV Krasta apsardze pirms tam ceturtdien paziņoja, ka zemūdens robots ir atradis “atlūzu lauku”, kurā bija zemūdens aparāta astes konuss un citas atlūzas.

“Titan” bija devies dzelmē Atlantijas okeāna ziemeļos, lai aplūkotu pirms 111 gadiem nogrimušā “Titānika” vraku. Aparāts sāka nolaišanos svētdienas rītā pēc vietējā laika, bet pēc nepilnām divām stundām sakari ar to pārtrūka.

ASV Krasta apsardze paziņoja, ka plašā meklēšanas operācija notika apmēram 1450 kilometrus uz austrumiem no Keipkodas Masačūsetsas štatā. Operācijā piedalījās arī Kanādas Krasta apsardze.

“Titāniks” savā pirmajā komerciālajā braucienā no Anglijas uz Ņujorku ar 2224 pasažieriem un apkalpes locekļiem devās 1912.gada 15.aprīlī, bet ietriecās aisbergā un nogrima. Traģēdijā gāja bojā vairāk nekā 1500 cilvēku.

Vraka divi lielākie fragmenti atrodas nepilnus 650 kilometrus no Ņūfaundlendas krastiem gandrīz četru kilometru dziļumā. Vraks tika atrasts 1985.gadā un kopš tā laika ir piesaistījis ekspertu un tūristu interesi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.