Minizemūdene “Titans”
Minizemūdene “Titans”
Foto. OceanGate Expeditions / AFP

Pazudušajā piedzīvojumu meklētāju zemūdenē gaiss atlicis vēl dažām stundām, ir tumšs un stindzinoši auksts; kādi jaunumi tās meklēšanā? 96

Kamēr eksperti pārbauda zemūdens ierakstus par trokšņiem Atlantijas okeāna ziemeļdaļā, kur svētdien pazuda zemūdens kuģis ar pieciem cilvēkiem, vakar kuģa meklējumu intensitāte pieauga. Tā kā skābekļa krājumi uz kuģa samazinās, tas varētu pietikt līdz pl.7 no rīta pēc vietējā laika, līdz ar to laiks ir kļuvis par lielāko glābēju problēmu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars 12
Lasīt citas ziņas

Ja kuģis atrodas dziļi okeānā, pieci Titan zemūdens kuģa pasažieri šobrīd var saskarties arī ar siltuma problēmām un gaisa trūkumu.

“Tur ir stindzinoši auksts. Ūdens, kas pilnībā ieskauj kuģi, ir ļoti auksts,” telekanālam CNN sacīja atvaļinātais flotes kapteinis Deivids Markē. “Kad viņi izelpo, viņu elpa kondensējas. Zemūdenes daļu iekšpusē klāj noteikti sarma. Viņi visi ir saspiedušies kopā, cenšoties saglabāt ķermeņa siltumu. Viņiem pietrūkst skābekļa, un viņi izelpo oglekļa dioksīdu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tas ir kā citas planētas apmeklējums, tas nav tas, ko cilvēki domā. Tā ir mūžīga bezsaules, auksta vide – augsts spiediens. Aukstie apstākļi un gaismas trūkums nozīmē, ka tiem, kas atrodas uz kuģa, būs jātaupa enerģija, sacīja Džo Makinnis, ārsts un slavens nirējs, kurš ir veicis divus braucienus uz Titānika vraku.

Kuģī atradās pilots, trīs bagāti piedzīvojumu meklētāji un zemūdens kompānijas vadītājs, kad zemūdene svētdienas rītā aptuveni stundu un 45 minūtes pazuda pēc ieniršanas uz 3 800 metru dziļo galamērķi, kur atrodas Titānika atlūzas.

Pagaidām nav skaidrs, vai trokšņi okeāna izplatījumā, kas bija dzirdami otrdienas vakarā un trešdienas rītā, nāca no pazudušā zemūdens kuģa, pusdienlaika preses konferencē sacīja ASV krasta apsardzes kapteinis Džeimijs Frederiks.

Pirmo reizi sitiens otrdien atskanēja ik pēc 30 minūtēm, un pēc četrām stundām tas tika atkal dzirdēts, teikts CNN rīcībā esošā valdības iekšējā ziņojuma atjauninājumā par meklēšanu.

Ūdenī ap Titānika vietu ir daudz metāla un citu gružu: “Tāpēc ir tik svarīgi, ka esam piesaistījuši Jūras spēku ekspertus, kas izprot trokšņa zinātni un var klasificēt vai sniegt mums labāku informāciju. par to, kas varētu būt šī trokšņa avots.”

Okeanogrāfs un ūdens meklēšanas eksperts Deivids Gallo telekanālam CNN stāstīja: “Tā it kā tā būtu sacīkste pret sevi. Mums ātri jāatrod šī zemūdene. Un, godīgi sakot, matemātiski tas būs gandrīz neiespējami. Mums vajag brīnumu. Bet brīnumi notiek,” sacīja Gallo.

Ekspedīcija, lai apskatītu Titānika atlūzas, bija daļa no piedzīvojumu tūrisma pieaugošā biznesa, kā arī daļa no Blue Origin kosmosa lidojumu un ekskluzīvo ekskursiju skaita pieauguma gida pavadībā.

Turpinoties Titāna meklēšanai, CNN ir uzzinājis par vismaz diviem bijušajiem OceanGate darbiniekiem, kuri jau pirms gadiem izteica bažas par kuģa korpusa drošību, tostarp par izmantotā materiāla biezumu un testēšanas procedūrām.

Reklāma
Reklāma

Jau tagad ir pārmeklētas vairāk nekā 10 000 kvadrātjūdzes, otrdien sacīja Mogers, pāri zonai, kas aptver apmēram 900 jūdzes uz austrumiem no Keipkodas, Masačūsetsas štatā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.