Vladimirs Putins un Sergejs Šoigu.
Vladimirs Putins un Sergejs Šoigu.
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Vēsturnieks: Atcerēsimies Čērčila teikto – “Nākamie fašisti sevi sauks par antifašistiem” 0

“Atcerēsimies savulaik Vinstona Čērčila [agrākais Lielbritānijas premjerministrs] teikto: “Nākamie fašisti sevi sauks par antifašistiem”,” runājot par Ukrainas “denacifikāciju”, kas bija viens no nosauktajiem Krievijas mērķiem, pamatojot iebrukumu, sacīja vēsturnieks Gints Zelmenis.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 72
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

“Šis ir tas gadījums, kad reāli tas ir noticis,” piebilda vēsturnieks. Viņš norāda, ka ir absurdi par nacistu pasludināt prezidentu, kuram ir ebreju izcelsme.

Iepriekš vēstīts, ka Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs televīzijas intervijā bija pielīdzinājis Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski Hitleram.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas ministrs sacīja, ka Zelenskis varbūt tiešām ir ebrejs, bet “Ādolfam Hitleram arī bija ebreju asinis”.

“Tas pilnīgi neko nenozīmē. Gudri ebreji saka, ka visdedzīgākie antisemīti parasti ir ebreji,” Itālijas telekanālam “Rete4” svētdienas vakarā sacīja Lavrovs.

Zelmenis skaidro, ka, piemēram, eksaktajās zinātnēs viss ir vienkārši – pie vienādas sistēmas, ar vieniem un tiem pašiem līdzekļiem, vienādos apstākļos rezultāts eksperimentam ir vienāds Latvijā, Amerikā vai Antarktīdā.

“Kaut kādā ziņā arī vēsture ir viens liels nepārtraukts eksperiments tikai cilvēki vienmēr ir dažādi, apstākļi vienmēr ir dažādi, laikmeti ir dažādi, tehnika atšķiras utt. Līdz ar to vēsturē pilnīgi identiskas situācijas neeksistē – vienmēr ir kaut kādas nianses, kuras ir drusciņ savādākas, drusciņ atšķirīgas. Rezultātā arī vēsturē ir savas likumsakarības, bet šī iemesla dēļ viņas pierādīt ir daudz problemātiskāk, jo vienmēr eksistēs kaut kādas atrunas,” skaidroja Zelmenis.

Viņš stāsta, ka tas nozīmē, ka dēļ šīm atrunām ir grūtāk pierādīt šīs likumsakarības.

“No otras puses, ko mēs uzskatāmi šobrīd redzam, dažādiem šarlatāniem ir daudz vieglāk, operējot ar vienpusējiem, no konteksta izrautiem faktiem, puspatiesībām utt., uzkonstruēt kaut kādus viltus modeļus, lai parādītu kaut kādu pilnīgi savu stāstu, kas pilnībā neatbilst realitātei,” atzina Zelmenis.

SAISTĪTIE RAKSTI