Valsts apmaksātu pacientu rehabilitācijai 0

Rehabilitācijas centra “Līgatne” izremontētajās ceturtā stāva telpās piecus gadus galvenokārt sniegs medicīnisko rehabilitāciju pacientiem, kas veseļojas par valsts naudu.

Reklāma
Reklāma

 

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt
Lasīt citas ziņas

Pārbūvētas un izremontētas telpas, jaunizveidoti un iekārtoti ārstu kabineti, pacientu palātās jaunas rehabilitācijas gultas ar ergonomiskajiem matračiem un ērti lietojami sanitārie mezgli, jauns elektrokardiogrāfs, veloergometrs, mobilais pacientu pacēlājs, ratiņkrēsli un citi jaunumi turpmāk būs pieejami pacientu ar funkcionālajiem traucējumiem rehabilitācijai SIA “Rehabilitācijas centrs “Līgatne”” ceturtajā stāvā.

“Īstenotais projekts ir liels ieguvums visam rehabilitācijas centram. Pirms mēs to rakstījām, visu ļoti rūpīgi pārdomājām, tādēļ arī rezultāts ir tik labs – visu ceturto stāvu tagad esam pakārtojuši pacientu ar funkcionāliem traucējumiem ērtībām un medicīniskajai rehabilitācijai. Priecājos par lielisko fizioterapijas aprīkojumu, piemēram, īpašu trenažieri, kur kustības var trenēt pacienti ar parēzēm vai paralīzi,” stāsta rehabilitācijas centra “Līgatne” galvenā ārste Ingrīda Tambora un piebilst, ka atbilstoši nosacījumam šajās izremontētajās telpās piecus gadus galvenokārt ārstēsies pacienti, kuru medicīnisko rehabilitāciju apmaksā valsts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Projekta kopējās izmaksas ir 233 435 latu, no kuriem Ls 35 015 ir Rehabilitācijas centra līdzekļi (tika ņemts 34 tūkstošus latu liels kredīts SEB bankā) un Ls 198 420 – Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.

 

“Līgatne” sniedz gan valsts apmaksātus, gan maksas rehabilitācijas pakalpojumus pacientiem pēc insulta, sirds un asinsvadu, kaulu locītavu, muguras un citām saslimšanām. Par savu naudu cilvēki šeit var arī vienkārši atjaunot organismu.

 

“Diemžēl ierobežotā valsts finansējuma (kvotu) dēļ šobrīd rindā uz valsts apmaksātiem medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumiem ir vairāk nekā 100 pacientu. Esam gatavi strādāt un viņus uzņemt, taču tas nav no mums atkarīgs,” teic galvenā ārste. “Neraugoties uz krīzi, pieaug maksas pacientu skaits, piedāvājam arī dažādas akcijas, piemēram, tagad insulta programmai 30% atlaide. Kopā gan ar valsts apmaksātiem (369 pacienti), gan maksas pacientiem 2011. gadā mūsu centrā rehabilitējušies 1278 cilvēki, un tas ir vairāk nekā iepriekšējos periodos.”

Rehabilitācijas centrs ir Līgatnes novada pašvaldības īpašumā, un Ingrīda Tambora uzskata, ka tieši īpašuma lietu sakārtošana 2009. gadā un sniegtais atbalsts palīdzējis “izķepuroties no iepriekš smagās situācijas”. Izdevies arī saglabāt centra speciālistus laikā, kad viņi tika mazāk nodarbināti.

Diemžēl “ķepurošanās” vēl ne tuvu nav beigusies rehabilitācijas centram “Tērvete”. Tā kādreiz skaistās plašās telpas ir bēdīgā stāvoklī un tiek tikai daļēji izmantotas. Arī tikko par Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem īstenotā renovācija nav spējusi atrisināt šo situāciju, jo savesta kārtībā tikai neliela daļa šā centra būvju. Tagad paredzēts, ka valstij piederošo rehabilitācijas centru “Tērvete” bez atlīdzības nodos Tērvetes novada pašvaldības īpašumā. Tā kā naudas trūkuma dēļ pašvaldība nespējot uzturēt rehabilitācijas centru, iespējams, tikšot risināts jautājums par publiskās un privātās partnerības modeli.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.