Foto-Shutterstock

Sīrups bitēm: vai tā gatavošanai der lētais veikala cukurs? 0

Šogad daudzos veikalos cukurs par puscenu. Vai tas der arī bišu barošanai?
 JANĪNA CEPĪTE AUCĒ

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Rīdzinieks nepatīkami pārsteigts, kā izskatās vietā, kur noslīka Roberts: “Tur viss ir sabrucis… Šādas vietas nedrīkst būt publiski pieejamas!” 62
Lasīt citas ziņas

Jā, der! Ja uz iepakojuma norādītais cukuru daudzums ir 98%, 99% vai 100%, to droši var pirkt un gatavot sīrupu (tradicionālā proporcija – trīs daļas cukura un divas daļas ūdens) bišu piebarošanai rudens pusē, saka Biškopības biedrības konsultante, veterinārārste Ineta Eglīte. Ja saharozes daudzums ir 96%, šādu cukuru labāk nepirkt, jo atlikušajos 4% ietilpstošais cilvēkam varbūt nekaitēs, bet bitēm var gadīties visādi.

Agrāk pirms saimju ieziemošanas bitenieki medus vācējas piebaroja ar pašgatavotu cukura sīrupu, bet pēdējos gados to izkonkurējis invertsīrups. Galvenās priekšrocības – ērti lietojams, un var barot arī vēlāk rudenī. Šādu barību patērējot, bites nenolietojas tik ātri, kā pārstrādājot cukura sīrupu, taču tas nav aktuāli biteniekiem, kuri neved bites rudens viršu ganībās. Ja bites baro laikus, augusta beigās, septembra sākumā, cukura pārstrādē tiek iesaistītas bišu paaudzes, kuras tik un tā neziemos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Galvenais invertsīrupa trūkums ir tā cena un pieejamība mazo dravu īpašniekiem. Lielās dravās šo barību lieto galvenokārt tāpēc, ka nevajag tērēt laiku, iegādājoties cukuru un gatavojot sīrupu, turklāt, pērkot vairumā, cenas ir daudz zemākas. Ja kaimiņos ir kāda prāvāka drava, izdevīgi piebiedroties pasūtījumam.

Šoruden cukurs ir tik lēts, ka mazo dravu īpašniekiem gatavā sīrupa iegāde par mazumtirdzniecības cenām būtu izšķērdība. Bitenieki Inetai Eglītei stāsta, ka, barojot ar jebkuru oficiālās tirdzniecības vietās pirktu cukuru, bites pārziemojot itin labi. Ir zināms tikai viens negadījums ar bēdīgām beigām, jo kļūdas dēļ sīrupam piebēra ievārījuma cukuru.