Foto: Fotolia

Vasaras favorīts – kefīrs. Ko gardu var pagatavot? 6 dažādas receptes 0

Tas ir skābpiena produkts, kas ierindojas līdzās jogurtam, rūgušpienam, rjaženkai, paniņām, kumisam. Visi skābpiena dzērieni ir ar patīkamu maigu garšu un mazliet biezu konsistenci, kas var būt viendabīga vai ar kunkulīšiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Lasīt citas ziņas

Kefīrs radās pavisam nejauši, pateicoties Kaukāza reģiona ganiem, kuri savus lopus pieskatīja augstu kalnos, bet izslaukto pienu uzglabāja ādas maisos. Vēsture klusē, kurš no ganiem atklāja, ka saulē aizmirstais piens maisos pārvērties par gardu atspirdzinošu un sātīgu dzērienu. Kefīra garša mainījās atkarībā no slaucamajiem ragulopiem: govīm, kazām un aitām. Taču Rietumeiropa šo produktu iepazina tikai XIX gadsimta 70. gados. Sākumā to ieteica kā zāles, un aptiekās pārdeva kefīra graudus jeb sēnīti. Katrs mājās varēja saraudzēt kefīru zāļu tiesai, ar laiku atklājot, ka tas tīri labi garšo arī ikdienā.

Šā dzēriena veidošanās procesā rodas pienskābes baktērijas, kas labvēlīgi ietekmē gremošanas sistēmu un pēc antibiotiku lietošanas slimības laikā atjauno bojāto zarnu mikrofloru un palīdz izvadīt no organisma kaitīgās vielas. Kefīram tiek piedēvētas brīnumspējas kosmētikā – kefīra maskas izlīdzina grumbiņas, atsvaidzina nogurušu ādu un balina pigmentācijas plankumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kefīram mēdz pievienot dažādas piedevas. Bērniem garšo augļu–ogu kefīrs, bet aukstajām zupām un marinādēm noderēs dzēriens ar pikantām ķiploku un tomātu piedevām. Savukārt bifidokefīram ir maigāka garša, un tam tiek pievienotas acidofilās pienskābes un bifidobaktērijas.

Lai arī saukts par dzērienu, kefīrs tomēr būtu jāuzskata par ēdienu. Izdzerot glāzi kefīra, cilvēks uzņem taukus, kāliju, kalciju, olbaltumvielas un vitamīnus. Tas var aizstāt arī ēdienreizi, un ne velti šo produktu iesaka uztura speciālisti.

Kefīru var pagatavot arī mājās. Vajadzēs 1 litru lauku piena un 100 gramu kefīra. Pienu katlā, cītīgi maisot, uzkarsē līdz 75 °C un tad atdzesē auksta ūdens peldē līdz 30 °C. Tad pievieno kefīru un atstāj istabas temperatūrā. Pēc 8–12 stundām kefīrs ir gatavs.

Šoreiz ļoti vienkārši pagatavojamas sešas receptes, kuru sastāvā ir kefīrs!

Biezā aukstā zupa – ļoti sātīga

Biezās kefīra pankūkas

Raibie salāti ar vīnogām un kefīru

Sāļā kefīra želeja

Kefīra kokteilis ar ogām. Mmmm!

Kefīra smūtijs ar tomātiem un zaļumiem

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.