VIDEO. Slovākijas uzņēmums 2026. gadā uzsāks lidojošo automašīnu tirdzniecību. Skat, kā tās izskatīsies! 0
Slovākijā bāzēts uzņēmums “Klein Vision” paziņojis, ka jau 2026. gadā plāno laist tirgū savu revolucionāro izgudrojumu — lidojošo automašīnu “AirCar”.
Ja projekts būs veiksmīgs, tas varētu kļūt par pirmo komerciāli pieejamo lidojošo transportlīdzekli pēdējo gandrīz 80 gadu laikā. Iepriekšējie mēģinājumi attīstīt šādas ierīces līdz šim nav guvuši plašu pielietojumu tehnoloģisku un normatīvu šķēršļu dēļ, skaidro “TWP World”.
Saskaņā ar “Klein Vision” sniegto informāciju, “AirCar” spēj pārslēgties no ceļu satiksmei piemērota automobiļa uz pilnībā funkcionējošu lidaparātu mazāk nekā divu minūšu laikā.
Ar 280 zirgspēku dzinēju aprīkotais “AirCar” gaisā var sasniegt ātrumu līdz 250 km/h un tam ir aptuveni 1000 kilometru lidojuma darbības rādiuss, padarot to par reālu iespēju tālsatiksmes ceļošanai.
Slovāku uzņēmēja Stefana Kleina dibinātais uzņēmums “Klein Vision” ir guvis ievērojamus panākumus “AirCar” attīstībā. Transportlīdzeklis veicis vairāk nekā 170 lidojuma stundas un pārbaudīts vairāk nekā 500 pacelšanās un nosēšanās reizēs, iegūstot atzinību aviācijas industrijā. Jau 2021. gadā Slovākijas Transporta pārvalde piešķīra tam Lidojuma derīguma sertifikātu, kas apliecina, ka “AirCar” atbilst visām būtiskajām drošības prasībām gan uz ceļa, gan gaisā.
“AirCar” līdzradītājs Antons Zajacs uzsver: “AirCar ir sertificētas aviācijas inženierijas un augstas klases automobiļu dizaina apvienojums — īsts divu režīmu transportlīdzeklis, kas atbilst visstingrākajiem standartiem gan gaisā, gan uz zemes. Ņemot vērā, ka globālais gaisa mobilitātes tirgus līdz 2034. gadam varētu sasniegt 162 miljardus ASV dolāru ar vairāk nekā 50% gada izaugsmi, uzskatām, ka mūsu šogad prezentētais ražošanas prototips nostāda “Klein Vision” līdera pozīcijā šajā revolūcijā.”
Tomēr, lai gan “AirCar” tehnoloģiskās iespējas šķiet daudzsološas, arī šim nākotnes transportlīdzeklim ir savas ēnas puses. Tā cena tiek lēsta 800 000 līdz 1 miljonam ASV dolāru, padarot to nepieejamu plašākai sabiedrībai. Taču tas varētu piesaistīt turīgus pircējus, kuri vēlas būt pirmie, kas izmēģina šādu jaunu pārvietošanās veidu.