Publicitātes foto

Vieglums un skarbums mūziklā “Kabarē Sibīrija” 0

Ar divām vienīgajām izrādēm Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā 18. un 19. oktobrī viesosies Latvijas un Igaunijas teātru sadarbības projekts “Kabarē Sibīrija”, kas ir izrādes autora un režisora Laura Gundara īstenotais projekts ar Igaunijas teātri “Piip ja Tuut Teater”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Dzimšanas gada pēdējā ciparā slēpjas svarīgs vēstījums – piederība stihijai 4
TV24
Tavars: “Bailēs no militāriem draudiem pietiekoši situētas ģimenes pieņem lēmumu pārcelties tālāk no iespējamās frontes līnijas”
Veselam
Ne vienmēr uzreiz jāķeras pie medikamentiem: 10 produkti, kas palīdz atbrīvoties no sāpēm
Lasīt citas ziņas

“Kabarē Sibīrija” ir muzikāls stāsts par diviem populāriem brīvvalsts laika kabarē māksliniekiem, kuri 1941. gada 14. jūnijā tiek izsūtīti lopu vagonos uz Sibīriju. Viņu ceļojums tiek skatīts neparastā leņķī: izrāde sastāv no 10 kabarē numuriem, kuros abi izsūtītie baisajos apstākļos gan meža izstrādē, gan zvejā, gan tālo Ziemeļu raktuvēs pūlas izdzīvot, saglabājot savus ideālus. “Šis darbs nav veidots, lai izsmietu šo sāpīgo tēmu. Stāsts ir par diviem kabarē māksliniekiem, kas 1941. gadā tika izsūtīti uz Sibīriju no Igaunijas. Mākslinieki, kas mēģina nemainīt savu skatījumu uz dzīvi,” stāsta “Teātra TT” pārstāve Anna Putniņa un uzsver: “Jau nosaukumā ir ietverti pretstati – gan vieglums – kabarē, gan skaudrums – Sibīrija. Viss sākas skaisti viegli ar ainu no kabarē un tad mainās, mainās, mainās. Tas ir ļoti neparasts darbs par šo tēmu, kas prasīja lielu darbu no visiem izrādes veidotājiem. Cits skatījums. Tas nav ar iesmējienu. Nekādā gadījumā. Par pamatu ņemti vairāku Igaunijas kabarē mākslinieku stāsti, jo tajā laikā Igaunijā kabarē bija vairāk attīstīts nekā Latvijā, un Oļģerta Krodera grāmata par Sibīriju, kurā aprakstīta mākslinieku izdzīvošana skarbajos apstākļos. Izrādē piedalās ļoti labi aktieri, kas spēj iemiesoties no ļoti vieglā uz pārcilvēcīgi smago. Vieni no labākajiem Igaunijas vidējās paaudzes aktieriem.”

Lomās redzēsim Haidi Manamē un Tomasu Trosu, bet uz skatuves muzicēs “Paradīzes orķestris” Sīma Aimlas vadībā. Projektā piedalās arī horeogrāfe Marge Ērenbuša, kostīmu māksliniece Rūta Kuplā, izrādes grafisko dizainu veidojis Klāvs Mellis. Izrādes Dzelzceļa muzejā tiks spēlētas igauņu valodā ar tulkojumu latviešu valodā. “Aicinu nākt uz izrādi ar atvērtību, skatīties un nenogrimt priekšstatos, pirms izrāde ir skatīta. Pieņemt. Tas ir tāpat kā dzīvē – smieklīgais ir skumjš un skumjais ir smieklīgs, kā mēs uz to raugāmies. Runājot ar Igaunijas kolēģiem, viņi stāstīja, kad skatītājiem šīs izrādes laikā sariešas asaras acīs, tad reti kurš spēj atbildēt, vai tas ir no smiekliem vai skumjām,” aicina Anna Putniņa un atgādina: “Šīs ir vienīgās izrādes Latvijā. Visi, kas nepaspēs, tās varēs noskatīties tikai Tallinā.”

Kad un kur?

CITI ŠOBRĪD LASA
  • 18. un 19. oktobrī plkst. 19.00 Latvijas Dzelzceļa muzejā Rīgā
  • Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv
  • Cena: EUR 15
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.