Vīrietis patiesi iemīlas sievietē tikai pēc seksa? 2

Jautājumu, vai sekss ir attiecību turpinājums vai sākums jau aplūkojām rakstā https://veselam.la.lv/sekss-attiecibas Tajā psiholoģe Saule Smadjarova apskatīja šo tēmu caur četru attiecību harmonijas, saskaņas līmeņu (fiziskais, emocionālais, intelektuālais un garīgais) prizmu.

FOTO. Mairis Briedis: “Pēc vēlēšanu rezultātiem redzēsim, vai es palikšu Latvijā. Es neesmu mazohists” 119
Kurš no “Jaunās vienotības” visvairāk svītrots, bet kurš saņēma “plusiņus”?
Iezīmējas potenciālais 14.Saeimas sastāvs: kāda varētu izskatīties mūsu jaunā valdība?
Lasīt citas ziņas
Viņa secināja, ka attiecībās viens no svarīgākajiem faktoriem ir laiks.

Ja vīrietis un sieviete vēlas veidot ilgtermiņa attiecības, sievietei ir vajadzīgs laiks, lai harmoniski izietu visus līmeņus, kuros sekss tiek uztverts kā brīnišķīgs attiecību elements. Bet vīrietim tāpēc, lai ļautu viņa seksuālajai enerģijai sublimēties un ielaist savā dzīvē dziļākas attiecības.

CITI ŠOBRĪD LASA

Savukārt cita speciāliste – ģimenes psiholoģe, attiecību konsultante, iepazīšanās aģentūras “Es un tu” direktore Jeļena Kuzņecova uzsver, ka tas ir pierādīts fakts – vīrietis iemīlas sievietē tikai pēc seksa. Ielūkosimies viņas uzskatos, kā sievietei neizskatīties viegli pieejamai un tajā pašā laikā nelikt gaidīt pārāk ilgi?

Nāc uz siena gubu!

Nereti vīrieši ierosina seksu uzreiz pēc jūsu pirmajām romantiskajām vakariņām – tā nu ir veidots stiprais dzimums. Viņiem vīrišķīgums un seksualitāte ir nešķirami: “Es esmu vīrietis, tas nozīmē, ka es varu.” Ar šādu pieeju vīrietis vienmēr provocē sievieti uz intīmu tuvību. Ja viņa “pakļāvās” – labi, ja ne – viņš to pārdzīvos.

Foto: pexels.com

Vīrieši ir vizuāļi. Viņiem sieviete ir seksa objekts. Stiprā dzimuma pārstāvji pēc izskata uzreiz nosaka, vai viņiem derēs šī dāma vai nē. Ja “jā”, tad pirmā doma – pārgulēt ar viņu. Bet pirmajā iepazīšanās reizē sievietei labāk atteikties no priekšlikuma “dodamies uz siena gubu”. Tad vīrietis, lai arī kā viņš iekāros jauno intereses objektu, novērtēs viņas nepieejamību, viņa kļūs viņam vēl iekārojamāka..

Dažas dāmas uzskata, ka, ja viņas neatsauksies uz seksa piedāvājumu, vīrietis neaicinās uz otru randiņu. “Jautājums ir par to, cik stipri vīrietis ir ieinteresēts tevī. Ja tu viņam patiešām patīc, un viņam ir interesanti komunicēt ar tevi, un jūs vēl neesat nodarbojušies ar seksu – tā ir trīskārša intriga. Vīrietis noteikti piezvanīs vēlreiz,” saka psiholoģe.

Kā izkļūt sausai no ūdens

Lai izvairītos no seksa pirmajā randiņā, neprovocē vīrieti. Nevelc uz tikšanos īsus svārkus vai dziļu dekoltē – šajā gadījumā vīrietis noteikti domās tikai ar “apakšējo čakru”.

Ja sekss pirmajā randiņā tomēr notika, tas nenozīmē, ka otrās tikšanās vairs nebūs (izņemot situāciju, ja partneris bija profesionāls “naktstauriņš”).

Normāls vīrietis, ja sekss viņam iepatikās, noteikti gribēs redzēt tevi vēlreiz.

Protams, viņš var padomāt, ka tu neesi pārāk izvēlīga sakaros un spējīga gulēt tikpat labi kā ar viņu, arī ar pirmo pretimnācēju, tāpēc mēģini labot situāciju un parūpējies par pieklājīgas dāmas tēla radīšanu.

Tu vari teikt ko līdzīgu: “Tu, protams, mani uzbudināji, bet man tomēr liekas, ka piekrist seksam pirmajā randiņā nav pareizi.” Tā tu gan vīrietim izdarīsi ko patīkamu (viņš tavās acīs ir īpašs), gan sevi izpestīsi.

Nepārcenties!

Uzskats “jo ilgāk tu nepieļauj tuvoties tavam ķermenim, jo labāk” ir nepareizs. “Pārcenšoties atturēt” vīrieti, tu riskē viņu zaudēt. Ja otrajā randiņā vēl var “paskumdināt” kavalieri, tad trešajā randiņā sekss ir obligāts. Citādi, skaidro iepazīšanās aģentūras direktore, vīriešiem rodas kompleksi: “Kādēļ es viņai esmu vajadzīgs?”.

Foto: Shutterstock

“Vīrieši spriež vienkārši:„Ja tu negribi gulēt ar mani, tad kaut kas ar mani nav kārtībā – rodas kompleksi. Otrais moments ir vilšanās: kavalieris centās, bet tu nenovērtēji viņa pūliņus,”precizē psiholoģe.

Nemaksā ar sevi

Piekrist seksam ar vīrieti ir vērts tikai tad, ja partneris tev patiešām patīk, un tu vēlies ar viņu intīmas attiecības. Taču bieži sievietes piekrīt likties gultā ar vīrieti, jo tā mudina “sajūta, ka esi parādā” – par vakariņām, izrādīto uzmanību u.tml. Tā paša iemesla dēļ vājā dzimuma pārstāves cenšas pašas samaksāt par vakariņām – lai nekļūtu par parādnieci. Šāda nostāja ir nepareiza, uzstāj psiholoģe, apgalvodama, ka tie visi ir “postpadomju kompleksi”.

“Atceries – neviens nevienam neko nav parādā. Kad vīrietis uzaicina sievieti uz kafejnīcu, viņš grib būt kopā ar viņu, un vīrietis apmaksā nevis viņas ēdienu, bet gan pirmkārt savu prieku. Sievietei tas būtu jāzina. Tas ir kā pavizināties ar labu automobili. Prieks, par kuru jāmaksā,”paskaidro Kuzņecova. Tikai nelietīgs un ļoti nekaunīgs vīrietis var teikt: “Pīrādziņus apēdi, tagad samaksā”, bet par šo pretējā dzimuma pārstāvju kategoriju pat nav vērts runāt.

Pēc seksa

Ja jums bija pirmais sekss, nekad, NEKAD nezvani pirmā. Dod iespēju vīrietim izrādīt iniciatīvu. Cik ilgu laiku tas prasīs? Viss ir individuāli. Normāla situācija, ja vīrietis atsaucas trīs dienu laikā pēc seksa, maksimums ir nedēļa, un tas jau ir uz robežas. Kaislīgākie un azartiskākie vīrieši atsaucas gandrīz uzreiz: zvana vai sūta īsziņu “Skumstu” vai “Arlabunakti”. Mierīgākiem vīriešiem vajag nedaudz vairāk laika.

Ja sieviete pēc tuvības zvana vai raksta pirmā, viņa ir pārāk uzmācīga, kas vīrietim varētu arī nepatikt.

Bet, ja pēkšņi dāma nevēlas vai nevar gaidīt, viņa, protams, var brīvi ņemt situāciju savās rokās. Taču tad būs labāk, ja sarunā viņa uzvedīsies kā labs draugs. Un vēl labāk – ja atradīs kādu ticamu attaisnojumu, kas izskaidros tādu rīcību. Piemēram: “Tu aizmirsi savu pulksteni.” Nekādā gadījumā nevajadzētu runāt par jūtām, lai nenobiedētu vīrieti un nesāpinātu sevi. Ja nu pēkšņi izrādās, ka tavs mīļākais ir ciniķis un tevi izsmies?

Vienīgais, ko var ieteikt sievietei, ir pēc seksa pateikties savam partnerim. Ne tikai: “Viss bija kārtībā, paldies, tiekamies rīt.” Sirsnīgāk: “Tas bija lieliski, tu biji un esi foršs.”

Pēc psiholoģes vārdiem, visi vīrieši ir neticami aizdomīgi, it īpaši seksa jautājumos. Pat tie, kuri sevi pozicionē kā mačo. Visiem stiprā dzimuma pārstāvjiem noteikti nepieciešama sievietes atzinība. Ja vīrietis tevī ieraudzīs ne tikai skaistu sievieti, bet arī dvēselisku sarunu biedru, viņš neatteiksies ar tevi satikties atkal.

Divi speciālisti, divi, gribētos teikt, dažādi uzskati. Ko liecina jūsu pieredze? Pievienojiet komentāru. Iedvesmai nocitēsim dažus citur lasāmos komentārus:

• Sekss trešajā randiņā ir obligāts? Kas tie par muļķīgiem noteikumiem? Viss ir individuāli, galu galā tas atkarīgs no vecuma, pievilcības, kaisles, uzticēšanās, pieredzes. Tas ir svarīgi, nevis kāda izgudroti noteikumi…

SAISTĪTIE RAKSTI

• “Ja otrajā randiņā vēl var “paskumdināt” kavalieri, tad trešajā randiņā sekss ir obligāts.”Kādas pilnīgas muļķības? To tiešām teicis psihologs?

• Viņš uzaicināja uz pāris randiņiem un tāpēc gultā? Ko no viņa gaidīt? Ka par tevi parūpēsies? Audzinās jūsu bērnus? Neapbalvos ar venērisko slimību? Pēc pirmās reizes nepazudīs? Kādas muļķības.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Tējas sēnes dzēriens – kombuča. Kā to pagatavot un uzglabāt?
Irbenes – skābas, rūgtas, bet – vērtīgas! Kā tās izmantot tautas medicīnā?
Pēteris Apinis: Latvijas ārstu biedrības divsimtgade 4
Ja ģimenē vismaz divi asinsradinieki slimojuši ar vēzi… Bīstamais mantojums – ļaundabīgs audzējs
FOTO. Mairis Briedis: “Pēc vēlēšanu rezultātiem redzēsim, vai es palikšu Latvijā. Es neesmu mazohists” 119
Kurš no “Jaunās vienotības” visvairāk svītrots, bet kurš saņēma “plusiņus”?
Iezīmējas potenciālais 14.Saeimas sastāvs: kāda varētu izskatīties mūsu jaunā valdība?
VIDEO. Piedzēries mobilizētais uzkritis uz automašīnas stūres, izraisot nopietnu satiksmes negadījumu 32
VIDEO. Lembergs: “Nesteidzieties! Es pats izlemšu, kad iešu uz politisko kapu kalniņu” 11
Lasīt citas ziņas

Sadarbības projekts
VCA un „Mēness aptiekā” notiks mērījumi sirds veselības profilaksei 2
Kas var paaugstināt asinsspiedienu? 1
Par zināšanās balstītu drosmi un klientam palīdzīgiem niekiem farmaceita arsenālā 1
Mēness aptieka: ceturtajai daļai Latvijas iedzīvotāju rudens saistās ar slimošanas laika sākumu 8
„Mēness aptieka” desmito reizi atzīta par mīlētāko zīmolu farmācijas nozarē 6
Fermentēto produktu vērtība un nozīme imunitātei un zarnu mikroflorai 2
Nepareizs leņķis vai pārāk īss tīrīšanas laiks? Kādas ir 10 biežākās kļūdas, tīrot zobus 7
„Veselības centru apvienība”: Sabiedrības attieksme pret savu veselību un vakcinācijas nepieciešamību mainās 15
Uzsāk Baltijā lielāko veselības aprūpes lojalitātes programmu 6
“Ar rūpēm par cilvēkiem” – Ķekavas Mēness aptiekas vadītājas Jolantas Bernupes dzīves formula 2
Paliek mazliet vēsi? Iedzer karstu tēju!
Uz skolu – ar zināšanām par higiēnu 7
Samazināt kolagēna ražošanu var arī stress 1
Ārste no Ukrainas ārstē neauglību Latvijā 21
Liela nozīme ir arī vecāku piemēram jeb Padomi pēc garajām brīvdienām 1
Līdztekus slāpju sajūtai ir vairāk nekā 10 norādes, lai padzertos 3
„Mēness aptieka”: No veselības viedokļa pārāk maz – tikai 18% vasarā pilnībā izmantojuši ikgadējo atvaļinājumu 6
No 20 001 “Centrālās laboratorijas” augustā testēta PĶR Covid-19 analīžu parauga 5628 bijuši pozitīvi 7
“Mēness aptieka”: Pēc darba vasarā kāds jaunietis noteikti izvēlēsies kļūt par farmaceitu! 3
Ar sirsnīgu smaidu mūsdienīgā aptiekā 1
Orientieri veselībai ar atgādinājumu – nekad neaizmirsti padzerties!
„Mēness aptiekās” pēc studijām šogad darbu sākuši gandrīz 40 jaunie farmaceiti un farmaceita asistenti
„Centrālā laboratorija”: Laboratoriski pozitīvi vīrushepatīta C antivielu rezultāti ir konstatēti salīdzinoši bieži
Ne kājas, bet bluķi – ko darīt? 3
„Mēness aptieka”: Gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju gatavo veselīgu pārtikas produktu krājumus ziemai
„Veselības centru apvienība” atver magnētiskās rezonanses kabinetu tirdzniecības centrā „Sāga” 3
Ar doktorātu – tuvāk iedzīvotājiem ārpus Rīgas
Vai zemenes tiešām var saēsties visam gadam?
Trīs īpašie acu veselības riski vasarā
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
Indra Noriete: Diabēta pacientiem nepieciešams nodrošināt savlaicīgu un mūsdienīgu ārstēšanu 12
Ar sāpošu vēderu nav joki! Iespējams – apendicīts 1
VIDEO. Gardie vistas salāti ar šitake sēnēm 3
Pašapkalpošanās analīžu automātos iespējams nodot materiālu arī helikobaktērijas un cilvēka papilomas vīrusa noteikšanai 1
Zaļā tēja – mūsdienu jaunības eliksīrs? 6
Ko iesākt ar polipiem? Vai tā ir taisnība, ka tie var kļūt ļaundabīgi 4
FOTO. Danči līdz rītam, smiekli un šampanietis! Cik lustīga bijusi vēlēšanu nakts? 9
Kurš no “Jaunās vienotības” visvairāk svītrots, bet kurš saņēma “plusiņus”?
Iezīmējas potenciālais 14.Saeimas sastāvs: kāda varētu izskatīties mūsu jaunā valdība?
FOTO. Mairis Briedis: “Pēc vēlēšanu rezultātiem redzēsim, vai es palikšu Latvijā. Es neesmu mazohists” 119
Zemgalē Saeimas vēlēšanās labākie rezultāti ZZS un JV. Kas līderi pārējos novados?
“Patīkams pārsteigums!” Soctīklotāju pirmās sajūtas par “Saskaņas” sakāvi
Irbenes – skābas, rūgtas, bet – vērtīgas! Kā tās izmantot tautas medicīnā?
Pēc Saeimas vēlēšanām piecās pašvaldībās varētu mainīties domju priekšsēdētāji
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
No Kariņa Ministru kabineta locekļiem pusei, visticamāk, nebūs izdevies iekļūt nākamajā Saeimā
11:24
“Ne jau es zaudēju, bet Latvija zaudēja nākotni!” Gobzems paziņo par “aiziešanu”
11:12
Urbanovičs: “Saskaņa” nepadosies un turpinās strādāt
10:30