Praktiski
Mājas

Vītņu galus mazliet apslīpē…Noderīgi padomi meistariem0

Foto: Junyanjiang/SHUTTERSTOCK

Bultskrūvi turēs gumija

Ievietot skrūvi grūti aizsniedzamā vietā var, izmantojot gala atslēgu, taču tikai tad, ja ap tās galu apsiets tievs gumijas gredzentiņš un ar tā starpniecību bultskrūvi fiksēsiet atslēgā. Berzes dēļ skrūve no atslēgas neizkritīs.

Skrūvi notur līmlente

Lai ieskrūvētu skrūvi neērtā vietā, kur pietiek vietas tikai skrūvei un nav iespējas to noturēt skrūvēšanas sākumā, ņem garāku gabaliņu krāsotāju līmlentes, no līmes puses izdur tai cauri skrūvi un pielīmē pie skrūvgrieža. Kad skrūve ieskrūvēta, tā pati pārgriezīs līmlenti, kas paliks pie skrūvgrieža.

Divas skrūves un atspere…

No divām 10 mm diametra bultskrūvēm (garums 60 mm) un atsperes (iekšējais diametrs aptuveni 8 mm) var izgatavot ērtu punktsiti. Jāizvēlas augstas cietības skrūves (parasti veikalā tās ir melnā krāsā). Skrūvēm ar leņķa slīpmašīnu nogriež galvas.

Vītņu galus mazliet apslīpē, bet vienas skrūves nogriezto galu veido smaila konusa veidā. To norūda un abas detaļas ieskrūvē atsperē, kam nokniebtas aizķeres cilpas tā, lai starp skrūvēm paliktu dažus milimetrus liela atstarpe. Veidojas ērts punktsitis, kas sitiena pastiprināšanai izmanto atsperes enerģiju (āmurs vispār nav nepieciešams).

Ar to var ne tikai iezīmēt urbuma vietu, bet arī iedzīt kokā sīkas nagliņas vietā, kur ar āmuru nevar piekļūt. Ja konusa vietā izgatavo miniatūru cirtni, ar to var nocirst, piemēram, mīksta metāla kniedes galvu grūti pieejamā vietā.

Figūrzāģa asmens bez zobiem

Putupolistirola loksnes mēdz griezt ar sakarsētu stiepli vai figūrzāģi. Pirmajā gadījumā rodas indīgi izgarojumi, otrajā – daudz sīku materiāla gabaliņu, kurus grūti savākt. Ja asmenītim noslīpē zobiņus, tas joprojām spēj griezt putupolistirola loksnes, taču… praktiski bez skaidiņām.

Kniedes ne tikai kniedēšanai

Ja pie ģipškartona sienas jāpiekar kaut kas ļoti viegls, piemēram, fotorāmītis, noderēs… kniede. To ar stienīti iedzen slīpi sienā, bet kniedes cepurīte būs kā atdure. Nepieciešamības gadījumā to var viegli no sienas izvilkt.

Līme, kas mazliet izplešas

Saistītie raksti

Koka krēslu remontam ērti izmantot ne tikai PVA līmi kokam, bet arī poliuretāna līmi. Tā mazliet līdzīga montāžas putām un sacietējot nedaudz izplešas. Līme aizpildīs tukšumus un iefrēzējumos droši noķīlēs ielīmējamo detaļu.

Atvere domāta aizķerei

Vai zinājāt, kāpēc mērlentes āķītī ir neliela atvere? Ar to var aizķert mērlentes galu, piemēram, aiz skrūves, un veikt garāku mērījumu, nebaidoties, ka lentes gals nospruks. Mērījuma kļūda nebūs lielāka par 1–2 milimetriem. To arī var izmantot, lai uzzīmētu apli. Pie mērlentes korpusa piestiprina cirkuļa kājiņu ar zīmuli, savukārt apļa centrā skrūvīti vai mazu nagliņu. Nu var uzzīmēt jebkura diametra apli.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.