Foto: Magnus Fröderberg/norden.org

Ziemeļu padome brīdina par jaunu Auksto karu Eiropā 4

Krievijas militārās klātbūtnes Krimā dēļ Ziemeļu padomes prezidente un viceprezidents atceļ Murmanskā paredzētu vizīti un aicina Krieviju izvest savu armiju no Ukrainas, liecina uzruna portāla norden.org.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
TV24
“Neaiciniet atpakaļ, ja jūs nezināt, vai šeit būs darbs!” Jaunietis pabeidzis augstskolu Anglijā, bet Latvijā nevar atrast darbu
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!
Lasīt citas ziņas

“Ziemeļu padomes prezidente Kārina Ostrēma un viceprezidents Hanss Valmarks (Zviedrija) aicina Krievijas Federāciju rīkoties, lai samazinātu spriedzi reģionā: “Lēmumi par nākotni mierīgā ceļā jāpieņem pašai Ukrainas tautai. No mierīga atrisinājuma, pretstatā bēdīgam konfliktam, iegūtu kā Ukraina, tā Krievija un Eiropas Savienība. Diemžēl situācija šobrīd ir tik saspringta, ka mums jāatliek nākamnedēļ plānotā vizīte Murmanskā uz vēlāku laiku.”

Savā paziņojumā par krīzi Ukrainā abi organizācijas pārstāvji arī raksta, ka šogad Ziemeļvalstis svin 200 gadus, kopš tās nav karojušas savā starpā un norāda, ka tik ilgs miera periods ir ļāvis attīstīt cieņā un uzticībā balstītas attiecības. Tāpat labas attiecības 25 gadus kopš Aukstā kara beigām baudītas arī ar kaimiņiem austrumos, ieskaitot Krievijas Federāciju.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ja nenotiks tālāka situācijas eskalācija, mēs tomēr vēlamies turpināt dialogu ar Krievijas parlamentāriešiem. Taču situācija Eiropas dienvidaustrumos atstāj iespaidu uz attiecībām Ziemeļeiropā, tādēļ mēs rūpīgi izvērtēsim tās attīstību un varam arī pieņemt lēmumu par dialoga pārtraukšanu, ja neredzēsim spriedzes mazināšanos,” vēstījumā raksta Ostrēma un Valmarks.

Abi arī norāda, ka Ziemeļu padome pievienojas paziņojumam par situāciju Ukrainā, ko kopīgi pieņēmušas Ziemeļu, Baltijas un Višegradas valstis pēc tikšanās Narvā (Igaunija) 6.-7. martā un paziņo, ka parlamenta līmenī konsultēsies ar partneriem Baltijas Asamblejā un ar Višegradas valstu parlamentāriešiem.

“Mēs pievienojamies Ārlietu ministrijas nosodījumam Krievijas Federācijai par Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpšanu un aicinām Krievijas Federāciju nekavējoties atsaukt armijas spēkus uz to pastāvīgajām bāzēm saskaņā ar spēkā esošajiem līgumiem. Lēmums noturēt Krimā neleģitīmu referendumu par pievienošanos Krievijas Federācijai pārkāpj Ukrainas konstitūciju un ir nepieņemams,” turpina Ziemeļu padomes vadītāji, noslēdzot savu paziņojumu ar aicinājumu Krievijas Federācijai steidzami rīkoties, lai mazinātu spriedzi reģionā, kas citādi var novest pie jauna Aukstā kara Eiropā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.