×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Aizliedz vēl piecas bīstamas psihoaktīvas vielas

LETALETA

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aizliedzis vēl piecu psihoaktīvo vielu un to saturošo izstrādājumu izgatavošanu, iegādi, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu un izplatīšanu, portālu “LA.lv” informēja SPKC.

Aizliegtās vielas ir “5F PB-22”, “AB-FUBINACA”, “AKB48”, “AM-2201 indazolkarboksamīda analogs” un “25I-NBOMe”.

Četras vielas pieder kanabinoīdu grupai un to iedarbība var līdzināties kanabiss izraisītai iedarbībai. Viena viela pieder feniletilamīnu grupai un tās iedarbība līdzinās lizergīnskābes dietilamīda jeb LSD izraisītai iedarbībai. Visas minētās psihoaktīvās vielas rada draudus iedzīvotāju veselībai un sabiedrības drošībai.

Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes informācija liecina, ka iepriekš minētās piecas vielas ir plaši izplatītas un bīstamas. SPKC saņēmis arī starptautiskus brīdinājumus par vielu bīstamību un to plašu izplatību Eiropā.

SPKC saskaņā ar likumu “Par narkotisko un psihotropo vielu un zāļu likumīgās aprites kārtību” ir tiesīgs aizliegt iedzīvotāju veselībai bīstamas psihoaktīvas vielas uz laiku līdz 12 mēnešiem.

Minēto vielu aizliegums stājas spēkā nākamajā dienā pēc aizlieguma publicēšanas brīža oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”. Aizliegums nosaka minēto vielu un to saturošu izstrādājumu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai izplatīšanu.

Pirmo reizi psihoaktīvu vielu SPKC aizliedza šī gada 14.novembrī, un tā bija viela ar nosaukumu “5F-AKB48”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+