Ozola par vardarbības pieaugumu: “Vai mēs jau skolas laikā neatgrūžam kādu bērnu, kas ar savu agresīvo uzvedību signalizē, ka viņam tiek darīts pāri mājās?” 27

TV24 raidījumā “Ziņu top. Rīga runā” tika diskutēts par vardarbības un agresijas palielināšanos Latvijas sabiedrībā. Turklāt šajos konfliktos ir iesaistīti arī nepilngadīgie, tā intervijā TV24 raidījumā uzsvēra Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece (“Kods Rīgai”) Linda Ozola. “To mums aptiprina gan no pašvaldības policijas, gan no sociālā dienesta un bāriņtiesas, kuri jau redz tos brīžus, kad bērni vienkārši tiek izņemti vai jau krīt laukā no ģimenēm,” norādīja Ozola.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 3
Lasīt citas ziņas

“Šis ir tāds plašs jautājums par tādu kopēju vardarbības un agresijas pieaugumu sabiedrībā kopumā. Droši vien katram ir jāskatās, ko mēs varam darīt, lai atbalstītu līdzcilvēkus sev blakus? No savas puses mēs īstenojam dažādus sociālos pakalpojumus. Un tos īstenojam arī tādas smagas vardarbības gadījumos, lai rehabilitētu šos pašus upurus, kas cietuši. Tas noteikti ir arī visas sabiedrības līdzdalības jautājums, piemēram, vai mēs jau skolas laikā neatgrūžam kādus no šiem te bērniem, kas ar savu vardarbīgo un nereti ar agresīvo uzvedību signalizē, ka viņam ir uzmanības trūkums vai viņam tiek darīts pāri mājās, bet kaut kas nav kārtībā,” tā TV24 raidījumā sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietniece  Ozola.

Vai policija šajos gadījumos nestrādā jau ar sekām? Un tas “neizdarītais darbs” ir skolās, bāriņtiesā un sociālajos dienestos? Uz šiem raidījuma vadītājas jautājumiem Ozola atteica, ka “tiesībsargājošās iestādes vienmēr strādā ar sekām”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Bet es nepārmetīšu bāriņtiesai, sociālajam dienestam vai skolai, jo mums ir tendence pateikt, ka kaut kas viens šajā bildē ir atbildīgs, un mēs noveļam to atbildību, bet tā nav! Šis ir visu resoru līdzatbildības jautājums, tajā skaitā vecāku līdzatbildības jautājums. Bet vienlaikus es nesaku, ka tikai vecāks ir atbildīgs. Viņš, iespējams, arī ir novests līdz izmisuma pilnai situācijai nepietiekamu līdzekļu dēļ, raujoties trijos darbos…Un viņam nepaliek tas laiks un uzmanība, ko veltīt bērnam. Un te mēs varam parunāt arī par atalgojuma līmeni un nodokļu politiku,” uzsvēra Ozola.

Tāpēc, pēc Ozolas domām, tas iemesls ir “ļoti sarežģīts un daudzslāņains”. Ozola pastāstīja, ka viņa esot “saukusi pie apaļā galda” iesaistītos, lai runātu par to, kā tiek strādāts ar nepilngadīgajiem, kuri pastiprināti lieto alkoholu vai narkotiskās vielas. “Lai mēs ne tikai savāktu viņus, kad viņi ir pakrituši, bet, ko mēs darām, lai novērstu to cēloni? Tas nav tikai pašvaldības vai viena resora jautājums. Mums ir jāstrādā un jābūt gataviem pārresoru sadarbībai šādos sarežģītos jautājumos,” tā par problēmas risinājumu izteicās Ozola TV24 raidījumā “Ziņu top. Rīga runā”.

Pilnu TV24 raidījumu “Ziņu top. Rīga runā” variet skatīties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.