Plastikas ķirurģe par dzimuma maiņas operācijām: Lai līdz pēdējai niansei pārtaisītu dzimumorgānu, tad būs jābrauc uz Taizemi 45

Vai plastikas ķirurgiem ir viegli tikt galā ar cilvēka ķermeņa pārvērtībām – dzimuma maiņas operācijām? “Tur ir vairāku etapu pārvērtības. Viens ir psiholoģiskais [etaps], jo mēs nekad neoperējam līdz tam, kamēr ir psihiatra slēdziens un tiešām oficiāli ir iesākts dzimuma maiņas process, un līdz tam ir jāiziet vairāki etapi,” tā TV24 raidījumā “Uz līnijas” atbildēja plastikas ķirurģe un klīnikas “Aesthetica” vadītāja Evija Rodke, diskutējot par plastisko ķirurģiju, tostarp dzimuma maiņas operācijām.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Putins brīdina NATO dalībvalstis Eiropā nespēlēties ar uguni 58
Kokteilis
FOTO. “Neizsakāmi lepojamies!” Madaras Raabes un Kiviča meita godam pārstāvējusi Latviju starptautiskā līmenī
Lasīt citas ziņas

“Bet tad, kad ir šis atzinums, bieži vien jau šī persona lieto hormonus, lai izmainītu savu dzimumu arī vizuāli, ārēji, tad kā pēdējie etapi pieslēdzas plastikas ķirurgi, kas sakārto attiecīgos reģionus,” detalizēti skaidroja plastikas ķirurģe Rodke. “Visbiežāk šīs ir krūšu noņemšanas, ja sieviete vēlas un ir procesā, lai taptu par vīrieti. Arī dzimumorgānu operācijas ir kā noslēdzošais etaps, jo tad dzimuma maiņa tiek uzskatīta par pabeigtu,” piebilda viņa.

Vai tiešām mūsdienās tā var izdarīt – “vīrieti pataisīt par sievieti”, šeit domājot dzimumorgānu izskatu un to funkcijas? “Jā,” apstiprinoši atteica plastikas ķirurģe un klīnikas “Aesthetica” vadītāja Rodke, atbildot uz TV24 raidījuma vadītāja jautājumu. Un, vai sievieti tāpat “var uztaisīt par vīrieti”? Arī uz šo jautājumu Rodke atbildēja apstiprinoši: “Jā! Ja ir runa par specifiski līdz pēdējai niansei arī dzimumorgānu pilnīgā pārstaisīšanā, tā laikam Latvijā nav tik augstā līmenī, tur tad būs jābrauc uz Taizemi. Viņi to dara nepārtraukti, un viņiem ir šī te augstākā pilotāža pilnīgai pārmaiņai. Jā, bet tieši tā var izdarīt – pilnīgi izmainīt dzimumu,” sacīja plastikas ķirurģe TV24 raidījumā “Uz līnijas”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīts, ka laika periodā no 1999. līdz 2023.gadam dzimuma maiņu Latvijā veikuši 106 cilvēki, atsaucoties uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) datiem iepriekš informēja Saeimas Juridiskās komisijas vadītājs Andrejs Judins (JV), ziņoja LETA.

Deputāts Judins no PMLP saņēmis informāciju, ka no dzimuma maiņu veikušajiem neviens nav bijis vecumā līdz 15 gadiem. Divi cilvēki bijuši vecumā no 15 līdz 17 gadiem, savukārt pārējie 104 – pieaugušie.

Pilnu TV24 raidījumu “Uz līnijas” variet skatīties šeit:

LA.LV Aptauja

Kādas ir Tavas domas par dzimuma maiņas operācijām?

  • Pozitīvas.
  • Negatīvas.
  • Grūti teikt.
  • Ja cilvēkam tas ir nepieciešams, tad tas ir jādara!
  • Nezinu.
  • Nesaprotu, kādēļ tas būtu jādara?!
  • Cits variants.
  • Man nav viedokļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.