Sievietei ar lieko svaru ir grūtāk palikt stāvoklī. Ginekoloģe uzskaita garu iespējamo problēmu virkni 28

Mūsdienās tik aktuālā tēma – mazkustīgas meitenes un sievietes ar lieko svaru. Kādas ir viņu izredzes palikt stāvoklī, veiksmīgi pavadīt grūtniecību? Par šo tēmu TV24 raidījums “Dr. Apinis” aicināja izteikties Andru Apini-Leviti, ginekoloģi un dzemdību speciālisti.

Reklāma
Reklāma
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Lasīt citas ziņas

Mazkustīgs dzīvesveids, aptaukošanās, pirmkārt, ir iemesls, kāpēc sievietei ir grūtāk palikt stāvoklī. Viņas spēja palikt stāvoklī ir samazināta, atzīst speciāliste, sakot, ja arī iestājas grūtniecība ar patoloģisko ķermeņa masas indeksu, tā grūtniecība ir augsta riska grūtniecība.

Šādai grūtniecei ir visi riski uz gestācijas diabētu, viņai ir visi riski uz gestācijas hipertensiju; šādu grūtniecību kontrolēt liekās masas dēļ ir grūtāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Sonogrāfijā šādu bērnu novērot ir apgrūtināti, tāpat izmērīt topošajai māmiņai asinsspiedienu, tam vajag speciālas asinsspiediena manšetes, lai izmērītu pareizo asinsspiedienu. Tad pienāk dzemdības, atkal ir jautājums, vai ļaut sievietei fizioloģiski dzemdēt, vai tomēr kā primāro ķeizagriezienu izvēlēties,” problēmu virkni uzskaita Apine-Levite.

Aptaukojošajām grūtniecēm arī mazuļi parasti ir lieli, tas nozīmē, ka dzemdību laikā ir lieli riski, piemēram, plecu distokija, pēc piedzimšanas bērnam var iestāties hipoglikēmija, viņam ir nepieciešama intensīvā nodaļa, turpina speciāliste.

Ginekoloģe rezumē, ka labāk ir tad, ja grūtniecība iestājas sievietēm ar normālu ķermeņa masas indeksu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.