×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
4. aprīlis, 2017
Drukāt

Latviete Anglijā par nodokli pensijai: mājās tikai uz mirstamo dienu (58)

Ekrānšāviņš no LNT videoEkrānšāviņš no LNT video

Tā jau ir atkal tautas aplaupīšana – tā par Latvijas ienākuma nodokli pensijām, ko ārzemēs nopelnījuši atpakaļ atbraukušie emigranti, raidījumam “LNT Ziņas” saka Anglijā dzīvojošā latviešu pensionāre Mārīte Tera.

Tera emigrēja uz Lielbritāniju pirms vairāk nekā desmit gadiem, lai nopelnītu britu pensiju. Viņa ir jau sākusi to saņemt, taču kārtot koferus, lai atgrieztos Latvijā, vēl neplāno. Terai galīgi nepatīkot ideja, ka viņas Anglijas fabrikās smagi nopelnītajai pensijai tad pieķersies Latvija un atvilks 23% kā ienākuma nodokli.

“Nu, mani atturētu gan braukt, tāpēc ka tā jau ir atkal tautas aplaupīšana. Sapnis par skaistām vecumdienām “točna” gandrīz ir nolaupīts. Es domāju, ka izdevīgāk ir Anglijā dzīvot, jo pašvaldība apmaksā manu īri, nomaksā zemes nodokli. Tad jau es mājās brauktu uz savu mirstamo dienu,” komentē Tera.

Par risku, ka tautieši tiešām izvēlēsies vairs neatgriezties Latvijā nodokļu politikas dēļ, otrdien Saeimas deputātus brīdināja Eiropas Latviešu apvienība (ELA). Tā kā ar 23% ienākuma nodokli apliek pensijas virs 235 eiro mēnesī, esot skaidrs, ka tas skars praktiski visus emigrantus.

“Trūkst materiālās intereses atgriezties Latvijā, jo veci cilvēki būs labāk nodrošināti citās valstīs,” komentēja ELA pārstāve Elīna Pinto.

Apvienība izteica priekšlikumu dažādot neapliekamo minimumu. Piemēram, Lielbritānijā pensijas neapliekamais minimums ir 11 000 mārciņu gadā jeb 916 mārciņas mēnesī.

“Cilvēkiem, kuri nopelnījuši savas pensijas ārvalstīs, būtu tiesības saglabāt to neapliekamo minimumu, kāds būtu piemērojams viņu mītnes zemē, arī atgriežoties Latvijā,” uzskata Pinto.

Finanšu ministrija (FM) tomēr iebilst pensionāru-emigrantu privileģēšanai un nodokļu atbrīvošanai pēc atgriešanās Latvijā.

“No nodokļu politikas aspekta mēs nevaram teikt, ka vieni pensionāri Latvijā ir labāki, otri pensionāri ir sliktāki atkarībā no vietas, kur viņi ir nopelnījuši pensiju,” teica FM Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne.

Galvenais iemesls – emigrējušie tautieši pēc atgriešanās izmantos publisko infrastruktūru, par kuru līdz šim maksājuši Latvijā pastāvīgi dzīvojošie cilvēki.

“Un tad ir jautājums – kā mēs paskaidrosim mūsu Latvijas pensionāram, kurš visu mūžu ir strādājis pie virpas, ka viņa pensija ir neapliekama tikai 300 eiro apmērā, savukārt tas ārzemju latvietis, kas ir strādājis kaut kur citur, atbrauc uz šejieni, bet nemaksā nevienu eiro pašvaldībai, bet viņa pensija ir neapliekama, piemēram, 5000 eiro gadā,” norādīja Kaļāne.

Starptautiskā konvencija par pensijām paredzot, ka seniori maksā iedzīvotāju ienākuma nodokli no pensijām pēc tarifa, kas ir valstī, kurā viņi ir rezidenti, nevis kur pensijas gūtas. Vai varētu kas mainīties – tas atkarīgs no politiķu aktivitātes.

Saeimas deputāti otrdien gan tikai uzklausīja emigrantu piedāvājumu, bet neviena politiskā partija nav izrādījusi iniciatīvu to pārvērst konkrētā likumprojektā.

Pievienot komentāru

Komentāri (58)

 1. Viss pareizi.
  Mēs šeit LV maksājam nodokļus. Un maksāsim tos arī no pensijas. Visi maksājam.
  Kādēļ tie, kuri dzīves laikā nav maksājuši šeit nodokļus, bet gan strādājot maksājuši tos citā valstī iedomājas, ka varēs atbraukt šeit pensijā, izmantot visas iespējas, kuras apmaksājuši šeit dzīvojošie – par brīvu? Tad es arī tās gribu par brīvu!!
  Kādēļ man jāuztur no saviem nodokļiem kāds, kurš tos nav maksājis Latvijā?
  Jau tā pietiek bezdarbnieku, dzērāju un slaistu, kuriem viss jāapmaksā…
  Aversam – sociālās iemaksas nav nodoklis un ar nodokli netiek apliktas, tās iemaksājot. Tā kā tās ir daļa no Tavas peļņas, kuru Tu saņem esot pensijā, bet iemaksāji strādādams, tās tiek apliktas ar nodokli izmaksājot.
  Tādēļ arī pensiju lielums ir atkarīgs no sociālajām iemaksām – jo vairāk spēka gados saņemsi aploksnē, jo mazāka pensija pašam būs….

 2. Riebigie tautas abzadzeji – Nost LV valdibu !

 3. Kadas var but runas par atgriesanos Latvija ?Mes ari te,mitnes zemes stradajam ,lai nopelnitu cilveka cienigu pensiju un ne jau katram ir pa spekam jeb drosmes mesties uz citu zemi stradat pensijai.Kadai infrastrukturai tagad man butu jamaksa 23% nodoklis? Celi uzlaboti? Ok.bet tie nav domati veciem cilvekiem ,kuri vairs nebrauc ar auto,tualetes pilseta tapat ar uguni jamekle,transports? Dargs . Veselibas apdrosinasana ?Slimnicas arste vecus cilvekus?

 4. Es nesaprotu, kā gūtos ienākumus var vispār aplikt ar IIN dubultā? Pirmo reizi, ka izmaksā algu, otrā – kad saņem pensiju, ko krāji no savas darba algas. Tā jau ir legāla laupīšana.

 5. Pratam neaptverama politika,kas pa taisno izputina Latviju.!) miljardu nodoklu paradu VID ir norakstijis.Un tagad visu nastu uzvelis ir darba tautai,kura ta jau knapi savelk galus kopa.Vai tad ta ir normala nodoklu politika.Viss iet uz tautas iznicinasanu.Ari VID darbinieku skaits ir uzpusts.Igaunija tiek gala ar 1000 darbiniekiem,bet mums vajaga milzigu maju ar 4000 darbiniekiem.Liekie 3000 katru gadu panem 36 miljonus no nodoklu maksataju naudas.Mums Latvija jebkura no ministrijam valda bardaks,un ministri ir neizglitoti sava joma,un dzivo zali.Nesapratiga nodoklu politika un korupcija ved valsti uz iznicibu.

 6. cenzūras nogurdinātajam Atbildēt

  Ja tev šitā nāk laukā, varbūt tu varētu kādu lauku nomēslot?

 7. IET JUUS VISI TIRST!

 8. Tikai bandīti var aplikt ar nodokli godīgi nopelnīto pensiju.

 9. vid stāves pie atvērta kapa un neļaus norakt kamer visi nodokļi nebūs samaksāti

 10. Jānis no ārzemēm Atbildēt

  Izklausās pēc pasakas par zelta zivtoņu. Niknās večas lomā – lv fm.

 11. Tuvredzīga politika. Ka tik ko atņemt. To, ka šie cilveki nemaksās nodokļus, bet naudu terēs Latvijā, lielie rēķinātāji aizmirst. Stipri izklausās pēc pensijas nacionalizācijas. Lai lāčādu dalītu, vispirms iedod to cilvēkam. Bet lai jau paliek tie vecīši ārzemēs, priekš kam mums viņu nauda. Un vēl-nezināju, ka cilvēks nostrādājot (nodzīvojot) 10-12 gadus ārpus latvijas, pēkšņi kļūst par ārzrmju latvieti. Pat pēc atgriešanās.

 12. peec veeleeshanaam pilnveidosim un saeimaa pienjemsim steidzamaa kaartaa…… 😀

 13. LASOT KOMENTĀRUS ATKAL PARĀDĀS MĀJĀS SĒDOŠO LATVIEŠU BALTĀ SKAUDĪBA UN ĻAUNA ;ACS; PAR TIEM KAS AIZBRAUKUŠI GRŪTI STRADĀ, NEVIS ČINKST UN DIEDELĒ NAUDU PA INTERNETU. ES AR STRĀDĀJU ĀRZEMĒS BRAUCU PIE DAKTERIEM UN KREMĒS MANI ŠEIT LATVIJĀ ..PAR MANIS PAŠAS NAUDU. uN VISIEM SKAUGIEM VARU PATEIKT ..ESMU BEIDZOT LAIMĪGA KA VARU ATLAUTIES TO KO NEVARĒJU SEIT LATVIJĀ UN KA MAN NAV JADZĪVO STARP TĀDIEM RIEBĪGIEM CILVĒKIEM KĀ LATVIJĀ. LAI VEICAS TIEM KAS IR SVEŠUMĀ, IZTURĪBU UN LAIMI.

  • Labi teikts, LAUVA!!!

   • Latvija nav mistisks tēls ar tik pat mistiskiem ienākumiem, Latvija esam mēs paši. Un ja kāds ir izlēmis laimi meklēt svešā zemē – tas ir tikai normāli. Vienīgi domāt, ka tikai citiem (tiem stulbajiem skaudīgajiem palicējiem) ir pienākums aizbraucējiem bučot kājas par to, ka tie savu reizi iegādājas Latvijā kādu preci vai pakalpojumu būtu stipri muļķīgi. Visiem būtu jāsaprot, ka no nomaksātajiem nodokļiem tiek uzturēta infrastruktūra, nodrošināti dažādi pakalpojumi un tas ir normāli – gribi izmantot to, maksā! Ne velti daudzās valstīs pat ir tūrisma nodoklis.

    Kāpēc gan palicējiem būtu vienīgajiem pienākums ieguldīt Latvijas saglabāšanā un attīstībā, kamēr aizbraucēji uzskata, ka viņiem viss pienākas tāpat? Būtu labāk pratušies un maksājuši Latvijā nodokļus un cienījuši palicējus, bez palicējiem Latvijas vairs nebūtu…..

   • Paldeis .Skaidrs ,ka skaudiba.

  • Vai pie ārstiem ejat par pilnu summu, vai par 4,27?
   Tur arī tā starpība rodas – nodokļus LV nemaksājat. Bet privilēģijas izmantojat, kā būtu maksājusi.
   Bet tiem, kuri maksā šeit nodokļus, tiem jāapmaksā arī izdevumi par Jums.
   Tādēļ arī naudas visam nepietiek.
   Cik godīgi !!!
   Ar to, ka nemaksājot nodokļus LV izmantojat Latvijas nodokļu maksātāju naudu savām vajadzībām nav jālepojas – par to ir jākaunās 🙁

 14. Dīvaina loģika tiem, jeb precīzāk, pūļa domāšana tiem, kas nopeļ, ka tautiešiem no ārzemēm tiktu pacelts apmērs, no kura atvelk nodokļus. Vai Jums neienāk prātā, ka aplikšana ar nodokli pensijām , kuru apmērs ir 300 EUR , jau pašā saknē nav normāla ????? Ja ārzemēs cilvēki maksā nodokli no pensijas, tad nevajag arī aizmirst, ka valsts viņiem apmaksā transportu, zāles un mitekli pilnībā !!!!!! Vismaz Anglijā. Un tas, kas paliek pēc nodokļu nomaksas, ir ļoti ievērojama summa. Ja Latvijā pensionāram, kurš saņem 301 EUR, aprēķina 23% nodokli, tad paliek uz rokas 231.69. No tiem viņš apmaksā dzīvokli, telefonu, ārsta pakalpojumus, piem zobārstu, ja kāda operācija, tad jau iet mīnusos nauda. Bet vēl ir jāēd, jāapģērbjas, par ceļošanu var aizmirst. Vai tās ir veca cilvēka cienīgas vecumdienas ? Un kāda starpība kur viņš ir strādājis ? Viņs nav gulējis uz dīvāna . Vai nebūtu pareizāk šitiem skribentiem protestēt pret mūsu valsts nodokļu politiku kā tādu ???? 300EUR ir nabagmājas apmēra pensija, nemaz jau nerunājot par mazākām. Man līdz ensijai vēl tālu, bet nu taču vajag ieslēgt loģisko domāšanu, nevis bļaut kā mazizglītots pūlis.

 15. Bet kāpēc uz mirstamo stundu grib atgriesties? Kāpēc negrib mirt savā jaunajā “dzimtenē”? Vai tur apbērēšana daudz dārgāka? Vai tiešām tas tik ļoti svarīgi, kur tavs vairs nevajadzīgais beigtais ķermenis tārpus baros?

  • Tā ir. Bērēšana ārzemēs ir ļoti dārga.
   Ja LV tā ir līdz tūkstotim, tad vecajā Eiropā tā ir ap 2 tūkstoši… daudzviet par tikai sākot no 2…

 16. nepierijieties par daudz! Atbildēt

  Par ko vispār jūs te diskutējat? Kas tā par šķirošanu? No emigrācijas atgriezušies bagātie pensionāri būs atbrīvoti no nodokļiem, bet tie, kuriem nebija tādas iespējas pa pasauli dauzīties un kuri palika Latvijā – tie no savām nabagu pensijām gan maksās visus nodokļus? Tas nu gan būtu cinisms! Vai nu atbrīvojat visus pensionārus no nodokļiem, vai arī nevienu! Bet vispareizāk būtu no nodokļiem atbrīvot mazo pensiju saņēmējus (līdz 500 EUR). Bet tie, kuri saņem ar 4 cipariem rakstāmas lielās pensijas – tie lai maksā.
  Es vispār brīnos par jūsu dīvaino loģiku un NECILVĒCĪBU.

  • Kaada skaudiba ir jaapabrinas,iista Latviescha skaudiba,vina neklida pa pasauli vina smagi stradaja un nopelnija pensiju,cilveks visu muzu maksa nodoklus es uzskatu,ka pensionarus vispar jaatbrivo no nodokliem,pietiek barot tautas kalpus.Kas negribeja ,tas neaizbrauca pelnities uz arzemem,tas gaidija,kad Latvija klingeri kritis no gaisa.Un tagad skauz citam.

   • Kādēļ uzskati, ka tie, kuri palika LV gaidīja kliņģerus no gaisa?
    Latvijā ir ;loti daudz strādīgu cilvēku kuri pelna, un labi pelna. Un nesūdzas.

  • Homo homini lupus estas!t Tas par mums “latviesiem “

 17. Viens labums no dzivosanas “krievu” laikos tomer mums ir-esam iemacijusies manities un krapties…! Lielakai dalai arzemes paliks berni un tie tad ari rikosies ar bankas kontiem un izdomas veidu, ka aizgadat naudu uz Lv savam gimenes loceklim, kurs nopelnijis savu pensiju arzemes-smagi stradajot(vairums melno un smago darbu) , krajot un pieticigi dzivojot!

  P.s -tiem , kuri nav lietas kursa-ari arzmes dzivojot un stradojot mes prekam partiku, maksajam rekinus, maksajam renti un nodoklus un liela dala vel tiesi to pasu dara dubultigi (maksa un palidz gimenei kura ir palikusi Lv)

  • Un kādēļ tad nevar tur ārzemēs arī izmantot visus labumus, kas viņiem pienākas un par kuriem ir maksājuši? Kādēļ vēlas izmantot tos pašus labumus šeit LV, par kuriem nav maksājuši?

 18. Tas ir pilnīgi normāli pensionāriem maksāt nodokłus. Vai šī tantińa iedomājisies, ka ir kāda speciāli priviligētā, ka vińas Anglijā gūtā pensija te Latvijā netiktu aplikta ar nodokłiem? Ar savu Anglijas pensiju pat ar visiem nodokłiem Te Latvijā var diezgan labi dzīvot. Anglija salīdzinājumā ar Latviju ir bagāta zeme un tādēł pensijas arī lielākas. Bet ja grib dzīvot bez pūlēm kā lēdija…..

  • varu saderēt, ka tev ir tikai vidējā izglītība un tu strādā fabrikā vai arī sēdi mājās ar bērnu un nesrādā vispār valsts darbā, bet skribelē komentus, kas liecina par tavu mazizglītotību nodokļu politikā jebkurā valstī.

 19. Vislabākais,ka pie mums politiķi domā,ka ja tev ir ,piemēram 250 eiro,tad tas ir milzīgi daudz un noteikti kaut ko jāatdod vispārējai lietošanai,lai gan kur tas paliek tāpat nav skaidrs.Pirms indeksācijas bija 230,tagad 238 ,jo ir nokāsts nodoklis.Zelta dzīve.Bet ja padomā savādāk,tad dzīve paliek arvien vienkāršāka,jo pie ārsta neejam un zāles nepērkam(nav par ko),sēžam pustumsā un dzeram zāļu tēju(tie,kas bijuši spējīgi aizvilkties līdz mežam vai tuvākajai pļavai)Pamstam no lētajiem nocenotajiem termiņu notecējušajiem produktiem,jo labi ja pēc visu nodokļu nomaksas vēl sanāk kaut kam liekam.Ā,paldies dievam,vēl ir humpalas,kur var parakties.Super dzīve pensionāram parastajam,kas godīgi bija nostrādājis savus 35-40 gadus .Tikai piebilde ne tajā laikā un ne tajā iekārtā piedzimām.Es nepaskaužu nevienu aizbraucēju,malači tie,kas savācās un aizbrauca jau pirmspensijas gados projām nopelnīt drusku normālāku iztikšanu sev ,Kā arī piepalīdzēt saviem bērniem un mazbērniem.Un taisnība vien ir intervētajai sievietei,lai kā daži to negrib pieņemt.

 20. Palieciet vien tur ja vēlaties, tikai nez kapēc visi aizbraukušie regulāri brauc pie visiem ārstiem uz Latviju, ko uztur Latvijā dzīvojošie un nodokļus maksājošie no savām mazajām algām un pensijām.

  • …kadas mulkibas,-visi arzemju latviesi pie arstiem iet par maksu, kas nozime no padsmit lidz pat vairakiem desmitiem eiro. Tas pats attiecas uz visam analizem un citam izmeklesanam! Taka mes dodam loti lielu artavu ieksejai ekonomikai. Pameklejiet informaciju cik miljonus gada arzemes dzivojosie tere Latvija vai tiek sutits uz Latviju! -un tad runajiet!

   • Tieši tā nav ne zagta ne diedelēta internetā kas latviešiem raksturīgs. ;vietējai; laikam skauž ka aizbraucēji var atļauties to ko viņi nevar šeit dzīvojot…paši vainīgi ka negrib neko mainīt savā dzīvē un gaida ;laimes lāci;…tāpēc ir dusmīgi uz tiem kam kaut mazliet ir paveicies ar smagu darbu. Jā ,es arī strādāju ārzemēs un ārstējos latvijā un tikšu apglabāta šeit bet par savu naudu ko sapelnīju ārzemēs..varu daudz ko atļauties un galvenais esmu tagad LAIMIGA. Par spīti visiem SKAUGIEM un činkstētājiem šeit palikušajiem latvijā.

   • Mes maksajam Latvijas arstam nevis 50 centus par viziti bet vairak un zobarstu cenas ir lidzvertigas citur .

   • Pilnīgi piekrītu! Es arī strādāju Norvēģijā un pelnu savām vecumdienām! Jo Lv esmu gan 30 gadus darba stāžu nostrādājusi ,bet ko es saņemšu par to pensijā? Necienīgu naudiņu! Un Latvijai mēs tiešām atstājam ļoooti daudz naudas…no kuras tiek maksāti lieli nodokļi!!! Tā ka nevajag muldēt,ka mēs ,te strādājošie ,kaut ko izmantojam Latvijā par velti!! Visus ārstus un analizes maksājam paši! Nekad neesmu gājusi un prasījusi nosūtījumus pie speciālistiem! Tie ,kas to nezina kā te nauda pelnās,lai labāk pietur muti!!!

  • kadas mulkjibas var rakstiit…kapec butu jabrauc uz Lv pie arstiem ja sheit vinji ir daudz labaaki.neesmu bijusi un nekad ari nebraukshu…un neviens no maniem pazinjam to nedara…lieki izmesta nauda…

 21. – kārtējo aicinājumu izbraukušajiem (aizbēgušajiem)- atgriezieties!!

 22. “Galvenais iemesls – emigrējušie tautieši pēc atgriešanās izmantos publisko infrastruktūru, par kuru līdz šim maksājuši Latvijā pastāvīgi dzīvojošie cilvēki…”
  Šī FM pātarotāja laikam nesadzirdēja, ka cien. pensionāre tikaipirms 10 gadiem bija spiesta doties svešumā. Kur tad viņa pirms tam maksāja nodokļus? Inrastruktūra! Visa parazītu koiķe izmanto ceļus, tiltus, ēkas, komunikācijas utt., kuru būvēšanā viņi nav nepirkstiņa pielikuši.
  Kad beidzot latviešiem sāks maksāt pensijas par darbu un nomaksātajiem nodokļiem līdz 1996. gadam?

 23. Nu vai mēs nacionāļi neesam malači ?! Tik stipri rūpējamies par Latviju un latvisku vidi ! Balsojiet par mums. Mēs vēl ne to izdomāsim un atbalstīsim Saeimā ! Lai dzīvo īstenie latviešu aizstāvji ! Mēs !!!

 24. runā runā, mana sēžamvieta klausās 😀
  citās ES valstīs lai dabūtu soc. pabalstu ir iespēja no vienas uz otru valsti pārvākt visus savus nopelnīti samaksātos nodokļus.
  tādējādi tev pēc tās attiecīgās valsts soc. pamat likuma kārtības sākot ar minimālo likmi ir iespēja saņemt gan soc. pabalstu, gan jebkuru citu pabalstu.
  tikai vajag attiecīgi Latvijas parazītiem likumus pareizi sakārtot.

  • Tu visu vari pārcelt arī uz LV. Nebūs jāmaksā nodoklis mītnes zemē saņemot pensiju plus arī vēl LV, bet tikai LV

 25. tai *uņai mēle kustās muldēt par kādu vienlīdzību !
  Davai, visiem vienādas pensijas un tad visiem vienādu nodokli !!!

 26. Ko Jūs vēl varat paskaidrot….Tautai jau kreklis novilkts..vēl noplēšat apenes un būs jums Kongo aborigēni…

 27. Kuram škālim žēl ,ka braucu strādāt un pelnīt naudiņu pensijai citur ,Europas Savienība,jau visiem viena,katru nedēļu lidoju šurpu turpu,kam kāda daļa??????
  Kurš no rērējiem man to pateiks??????

 28. Latvijas valsts baigi sacerējās. Un kāpēc viņi domā , ka kāds vispār atgriezīsies pirms šīs mirstamās stundas, ja vien nebūs kādi ārkārtēji apstākļi. Da jūsu drausmīgā klimata dēļ vien neviens neatgriezīsies. Kāpēc lai atgrieztos valstī, kurā pensionāram ir tikai divi laika pavadīšanas veidi – televizors un kompis, ak jā zeķu adīšana, latvieši jau domā, ka ja tu esi sasniedzis 60 gadu slieksni, tad tev nekas cits nav jādara, kā jāņaņčī citu sataisīti bēbji, jāada citiem zeķes un jācep citiem pīrādziņi . Skaistās vecumdienas. 😀 Un man neviens nepateiks, drīkstu es atgriezties uz savu mirstamo stundu vai ne. Te man ir kapavieta un ja gribēšu, atgriezīšos jums neprasot.

 29. Ja domātu dzīvot citā valstī,man tiktu atņemta okupācijas laiku pensijai nopelnītais.Arī dīvainība!

 30. Varētu padomāt, ka tai mirstamstundā viņa Latvijai būtu vajadzīga….Lai jau guļ vien tur, kur labi, tais paradīzes dārzos…ko nu mocīsies tai pašu nolādētajā un nemīlētajā Latvijas zemē.

  • Kārtējais raksts cilvēku naidošanai-vietējie pret aizbraucējiem.aizbraucēji gadu krāj naudu,lai atvaļinājumā atbrauktu uz LV un visu atstātu,notērētu te.Beidziet rieties!Katrs aizbraukušais kādam te palīdz,jo savējie palikuši!

  • Izcili stulbi smiekli.

 31. NAV TIESIBU NEKADU SAAKT LEMABASTU AP NAUDU ,KAS STRADATA CITAA VALSTII !!! ,KAS TO IZDOMAJA ATKAL ? GINESA GRAMATA BREC PEC LATVIJAS VARAS GUDRIIBAAM

  • Un aizbraukušajiem nav tiesību tērēt manu sūri grūto sapelnīto nodokļu naudiņu, kas izmaksāta LV no mana maka. No manas ģimenes budžeta.
   Lai pārceļ savas pensijas uz LV, un maksā nodokļus tikai LV. Ja reiz grib šeit izmantot visu piedāvāto pensijas vecumā.
   Es nevēlos dalīt savu naudu ar viņiem. Savu pensiju.
   Uz katru aizbraukušo, kurš taisās atbraukt pensijā atpakaļ un nemaksāt šeit nodokļus, katram šeit dzīvojošajam būs jātērē arvien vairāk naudas nodokļos, arī no savas pensijas, lai vispār kaut ko saņemtu pensijas vecumā.
   Padomājiet par to.
   Jo sevišķi – par to, cik tas ir godīgi attiecībā pret tiem pensionāriem un tiem strādājošajiem, kuri visu mūžu dzīvojuši LV. Cik godīgi no izbraucēju puses ir likt par viņu privilēģijām maksāt tiem, kuri nav pacēluši asti un pie pirmām grūtībām no LV aizlaidušies pa pasauli laimi meklēt…

 32. Nu skaidrs,ka jāapliek.vietējais maksās no saviem 235 eur,bet reemigranti nē?deldēs taču Latvijas ceļus un ies pie šejienes ārstiem…vai stumdīsies trolejbusos…

  • Latvijā taču drīz nebūs kas strādā pensionāri tikai ir palikuši.

  • Zeme,zeme!Ko ta gimenes àrsts var palídzét mirstamà stundiñà?
   Vël pie reizes varétu izskatít jautàjumu,kàdu nodokli uzlikt par zemes piesàrñosanu ar àrzemju líkīti vai urniñu.

Draugiem Facebook Twitter Google+