Publicitātes foto

Iznāk bruņuzivij veltīta pastmarka 0

Atzīmējot Latvijas Dabas muzeja 170 gadu darbību, Latvijas Pasts aizsāk jaunas pastmarku sēriju “Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti”, vēsta Latvijas Pasts. Pirmā pastmarka “Bruņuzivs” jau iznākusi, un tās pirmās dienas zīmogošana notiks 20. februārī no plkst.10 līdz 18 muzeja telpās,.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas? 32
Kokteilis
VIDEO. “Tā ir Rita? Ko tu stāsti!” Lauris Reiniks nosauc attiecību eksperti Ritu Lasmani par bezpajumtnieci
Lasīt citas ziņas

Savukārt plkst. 11 paredzēts arī svinīgs jaunās pastmarku sērijas pirmā izdevuma prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta un Latvijas Dabas muzeja pārstāvju dalību, kā arī iespēja muzeja speciālista pavadībā aplūkot pastmarkā attēloto eksponātu – bruņuzivi.

Unikālajam muzeja paleontoloģiskā krājuma eksponātam – bruņuzivij – veltītā pastmarka izdota 100 000 eksemplāru tirāžā; pastmarkas nominālvērtība ir 0,71 eiro, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanai uz jebkuru no Eiropas Savienības valstīm. Līdz ar pastmarku izdota arī speciāla aploksne 1 500 eksemplāru tirāžā; jaunā izdevuma autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

CITI ŠOBRĪD LASA

Svinīgajā pastmarkas prezentācijas pasākumā muzeja telpās uzrunu teiks Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Arnis Salnājs un Latvijas Dabas muzeja direktore Skaidrīte Ruskule. Prezentācijas noslēgumā ikvienam interesentam būs iespēja noklausīties īsu stāstu par bruņuzivi, kā arī klātienē aplūkot to un citus paleontoloģiskā krājuma eksponātus muzeja ekspozīcijā.

Pastmarkā attēlotas aptuveni 384 miljonus gadu senas bruņuzivju Asterolepis ornata fosilijas. Šīs sugas zivju fosilijas ir visbiežāk atrodamie devona perioda zivju pārakmeņojumi Latvijā – pārsvarā tikai kā nelieli kaula plātņu fragmenti. Tomēr, pateicoties unikāliem veselu eksemplāru pārakmeņojumu atradumiem 20. gadsimta 70. gadu sākumā un nesenākiem atklājumiem, šī suga uzskatāma par visdetalizētāk izpētīto Latvijas bruņuzivi.

Paleoihtioloģiskiem pētījumiem Latvijā ir sena vēsture – pastmarkā attēloto bruņuzivs sugu pētījis un 1840. gadā zinātnisko nosaukumu tai piešķīris Jelgavā dzimušais dabaszinātnieks – paleontologs Eduards Eihvalds (1795–1876). Latvijas Dabas muzejs glabā un uzkrāj liecības par Latvijas teritorijas dabas vēsturi un tās daudzveidību mūsdienās, kā arī turpina pētniecības tradīcijas dabaszinātnēs.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 6. martā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.