Latvijā
Politika

Jautājam partijām: Vai atbalstāt pacientu sadalīšanu divās daļās?8


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Anda Krauze

Laikraksts “Latvijas Avīze” un portāls “LA.lv” priekšvēlēšanu laikā vērtē partiju darbus un solījumus. Meklējam atbildes uz jautājumiem, kā veidot labāku nākotni Latvijā un kas partijām un politiķiem jāpaveic nākamajos četros gados.

Īpaši analizējam šādas nozares – izglītība, veselība, labklājība, ekonomika, reģionālā attīstība, iekšpolitika, tieslietas, ārpolitika, drošības politika.

Uzdodot jautājumus, 16 sarakstus sadalījām divās grupās. Partijām, kurām ir lielāks atbalstītāju skaits, par katru nozari uzdevām 4–6 jautājumus, bet mazajām partijām – vienu.

Lasiet, ko lielākās partijas atbild uz jautājumu:

Vai atbalstāt sistēmu, ka visi pacienti, sākot no 2019. gada, tiks sadalīti divās grupās – tie, kas nemaksā nodokļus, saņems vienu pakalpojumu grozu, bet tie, kas maksā – citu, daudz lielāku?

Jaunā konservatīvā partija, Juris Jurašs:

Neatbalstām, jo neviens nav aprēķinājis, cik cilvēku būs ārpus reformas. Tiks padziļināta sociālā nevienlīdzība, veselības aprūpes speciālisti padarīti par nodokļu administrēšanas inspektoriem.

Nacionālā apvienība, Elīna Treija:

No divu grozu uzturēšanas nebūs vēlamo finanšu piesaistes efektu.

“Saskaņa”, Uldis Līkops:

Šobrīd arvien nav sagatavoti un apstiprināti visi normatīvie akti, kas reglamentēs sadalījumu grupās, tāpēc nav iespējams komentēt situāciju.

“Attīstībai/Par!”, Ilze Viņķele:

Šī sistēma ir absolūti nepieņemama, jo ir netaisnīga pret mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem. Toties tie, kas daļu algas saņem aploksnē, būs apdrošināti pilnībā. Šī sistēma pasliktinās tieši trūcīgo cilvēku situāciju.

Latvijas Reģionu apvienība, Sarmīte Veide:

Jāsaglabā visaptveroša iedzīvotāju veselības aprūpe. Starptautiski nav gūti viennozīmīgi pierādījumi, ka veselības pakalpojumu sasaiste ar nodokļu maksāšanu palielinātu vēlmi veikt iemaksas.

“Jaunā Vienotība”, Renārs Putniņš:

Jā, atbalstām. Bet nodokļu maksātājiem būtu jāsaņem vairāk, piemēram, jāatbrīvo no līdzmaksājumiem, pilnībā jākompensē recepšu medikamenti utt.

“KPV LV”, Artuss Kaimiņš:

Šī sistēma neatrisinās kopējās veselības aprūpes problēmas, visticamāk, tā izraisīs jaunas.

Zaļo un zemnieku savienība, Māris Kučinskis:

Sistēma būs taisnīgāka un izdevīgāka tiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo un legāli strādā Latvijā un veic sociālās apdrošināšanas iemaksas.

Lasiet vēl:

Jautājam partijām: Kā mazināt alkoholisma sērgu Latvijā?

Jautājam partijām: Cik jāmaksā zālēm Latvijā?

Jautājam partijām: Kā uzlabot ģimenes ārstu darba kvalitāti?

Jautājam partijām: Cik jāpelna ārstam?

Partiju piedāvājumu izglītībā un “LA” vērtējumu lasiet šeit.

Publikāciju projektā “Saeimas vēlēšanas 2018. Ko sagaidām, ko mums sola” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikācijas saturu atbild “Latvijas Avīze”.

LA.lv