×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Kara muzeja darbinieks atsakās no augsta valsts apbalvojuma (32)

M.Mitenbergs valsts apbalvojuma saņemšanas dienā.M.Mitenbergs valsts apbalvojuma saņemšanas dienā.

Foto - Valsts prezidenta kanceleja.

Saistībā ar notikumiem Latvijas Kara muzejā no piešķirtā Atzinības krusta goda zīmes atteicies muzeja Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Mārtiņš Mitenbergs, kurš ir arī viens no muzeja darbiniekiem, kas pērn pauda neapmierinātību ar iestādes direktores darbu.

Kā aģentūrai LETA apliecināja Valsts prezidenta kancelejā, tā saņēmusi Mitenberga iesniegumu Ordeņu kapitulam par atteikumu no viņam piešķirtā valsts apbalvojuma.

Ordeņu kapituls šā gada 12.oktobrī iesniegumu izskatīja Ordeņu kapitula sēdē un pieņēma lēmumu atņemt viņam 2014.gada 23.oktobrī piešķirto Atzinības krusta otrās pakāpes (sudraba) goda zīmi.

Vaicāts par iemesliem atteikties no valsts apbalvojuma, Mitenbergs aģentūrai LETA apliecināja, ka tas saistīts ar notikumiem muzejā. “Atcerieties, ka pirms kāda laika muzeja darbinieki protestēja pret muzeja direktores Aijas Fleijas darba stilu. Bet tas sīkāk jau jāprasa Ordeņu kapitulam pašam. Gan prezidents, gan ministrs par to visu ir informēti,” viņš sacīja.

Vairāki desmiti Latvijas Kara muzeja darbinieku pērn septembrī nosūtīja vēstuli aizsardzības ministram Raimondam Bergmanim (ZZS), kurā kritizēja muzeja direktori, norādot, ka viņā vairs nesaskata līderi un rīcības spējīgu vadītāju, kas turpmāk spētu īstenot muzejam uzstādītos mērķus. Pamatojoties uz šo vēstuli, Aizsardzības ministrija sāka dienesta pārbaudi, kurā secināja, ka patlaban nav pamata direktores sodīšanai.

Pašai Fleijai muzeja darbinieku atklātā vēstule, kurā pausta kritika par viņas darbu, bijis negaidīts un nesaprotams notikums, un vēstulē minētajam viņa nepiekrita. Lai arī Bergmanim veltīto atklāto vēstuli parakstījusi lielākā daļa, proti 51 no 68 muzeja darbiniekiem, iestādes direktore norādīja, ka atkāpties nedomā.

Vienlaikus muzeja darbinieki nolēma atjaunot arodbiedrību, kas pirms aptuveni desmit gadiem tika likvidēta nelielā biedru skaita dēļ. Kā toreiz aģentūrai LETA pauda Mitenbergs, arodbiedrība atjaunota, jo muzeja direktore neuzskatot par vajadzīgu sasaukt darbinieku kopsapulci, kā arī nemēģina rast konstruktīvu risinājumu samilzušajām problēmām.

Mitenbergs toreiz arī sacīja, ka 24 stundu laikā arodbiedrībā iestājušies 40 muzeja darbinieki un jaunu biedru uzņemšana turpinās.

Pievienot komentāru

Komentāri (32)

 1. Pilnībā saprotu šos cilvēkus.

 2. ZZS valdīšanas laikā neko citu negaidiet,jo paši ZZS spices veči ir PSRS relikti un vārna vārnai……..Te jau kāds trollis kritizē frizūru.KĀDS sakars frizūrai ar darba jautājumiem.Pie tam parakstīja LIELĀKĀ daļa darbinieku kuriem ir CITA frizūra,Uzskatu,ka Bergmanis,Kozlovskis,Augulis ,FAKTISKI VISA vaLDĪBA IR TAGAD iezombētas marionetes.Atšķiras varbūt Ašaradens.”Doždjā”pareizi teica,ka Krievijai vajag ES valstīs erzacvaldības bez mugurkaula lai šķeltu un musinātu.Vai Vējonim ir mugurkauls,vai viņš vispār sajēdz KO jādara un KĀ prezidentam.Pēc modes žurnāla,šķiet,nepareizo amatu pieņēmis.Es slēdzu TV ārā kad rāda šo pajoliņu.
  TAS IR MANS VIEDOKLIS !!!ASV re kādus viedokļus jādzird !Lai Vējonis NOPELNA manu cieņu ar darbiem.

  • Kam tas var interesēt, kad tu ieslēdzi un kad izslēdzi TV un ko tu zini par mūsu valdību? Par Vējoni neuztraucies, viņš tiks galā ar saviem uzdevumiem.

   • Vai tik tu nenomainīji “grafista”niku?KUR tu redzi faktu,ka es to rakstu tev un lai kāds “uztraucas”par manu TV. Piefiksēju tikai kā faktu.Ah,tad tu esi tas kurš pārzina valdības darbu? Tad jau esi Kučinska trollis?!Vai tad ziņās melo par valdības darbu?
    Par Vējoni. Viņš netika galā ar VARAM u.c. ministriju darbu,tagad NETIEK galā ar prezidenta darbu un NETIKS,jo foto sesija modes žurnālā neietilpst šī amata pienākumos.Viņš netiek galā pat ar LATVIEŠU !!!literarās valodas apgūšanu,runā sliktāk par Ķenci.
    Tā domāju ne tikai ES !!!Būs vēl trakāk !!

  • pamela, šitie birokrātu stagnāti pārdzīvo visas patijas. i zaļos i zilos i sarkanos.

 3. Vai nav zīmīgi tas, ka jautājums ļoti uztrauc mūsu krievus un Krievijas fanus. “Vot točno”. Ka tik tur, tajā muzejā, Krievijas čka nevada balli? Pēc tā, ko dod presē, nevar spriest kam tur taisnība.

 4. nolādēties rotšildmēslu ielikteņi, par šekeli arī senču kapus apķēzīs !

 5. Praktiski visus lielos muzejus Latvijā vada pensionāri, kuri pat nedomā ar godu nodot stafeti tālāk, bet iekrampējušies labi apmaksātajos krēslos cer tur sēdēt mūžīgi. Komunistu/komjauniešu paaudzes rūdījums- prasmes jebkurā veidā, par katru cenu noturēties pie vadības, un nekas, ka iestāde stagnē. Valsts pārvaldē tas pats- pilns ar veciem ļaudīm, kuri saņem pensiju + labu algu. Jaunie speciālisti, lai brauc prom- viņiem nespīd tie amati ar visu viņu labo izglītību.

 6. Mitenbergs varētu arī atteikties no savas stulbās frizūras.

 7. Vai muzejā izvietotajām visām fotogrāfijām, eksponātiem ir beidzot pievienota arī informācija ANGĻU VALODĀ? Pagājušajā gadā apmeklējot muzeju, bija bēdīgi vērot, ka igauņi un lietuvieši, citi ārzemnieki pieiet un aiziet, neko tā arī nesapratuši. KĀ MĒS VARAM PASAULEI PASTĀSTĪT PAR SAVU VĒSTURI MUZEJĀ? Vai tiešām tikai latviešu valodā? Brīnījos nenobrīnīdamās, ka šo 25 gadu laikā par to nav padomāts.

 8. Malacis! Tādi Lavijai vajadzīgi, kas cīnās par attīstību.

 9. Malacis, Mārtiņ! Atpalikušajai vecajai stagnātei noteikti ir blats ministrijā.
  KAUNS AM ka sādas tur!!!
  Pati aizgāju no AM apakšstruktūras. Mūsējā sitāda vecene angļu valodas trūkumu vietā, kur vajadzīga starptaut. sadarbība centās piesegt ar pasaizsardzības mehānismu bosings.
  Korumpētiba līdz tādam līmenim kur jākaunas par valsti. Jo sēž sādas nekompetantas blata stagnātes un bukse visu pasakumu. Tas ir baisi, kas darās AM apaksstruktūrās… tāds amoralitātes perēklis ka bail….

  • Lai dabūtu kaut kādu jēgu tajā puves migā, gandrīz visi būtu jāatlaiž pa tīro un jāsāk jauna kadru komplektācija.
   Piesūkusās dēles ekspluatē to sistēmu un parazitē kā tāds tārpu mudžgulis.

  • Vecajai stagnātei dēls ir Aizsardzības ministrijas (kuras pakļautībā ir kara muzejs) valsts sekretārs! Un es esmu dzirdējis stāstus no muzeja darbiniekiem par Fleiju. Tupāku priekšnieku vēl vajag pameklēt. Tai dāmai pat smadzenes (jau sen) ir aizbēgušas nespējot izturēt viņas raksturu.

 10. Tas muzeja darbinieks ar savu rīcību pierāda, ka nav pa pilnu rubli ņemams, un tāds patiešām nedrīkst būt apbalvots. Vēl lielāku absurdu grūtik iedomāties.

 11. Ar ordeņiem “apbērti” komunistiskā genocīda īstenotāji – tādi kā Aivars Lembergs , Augusts Brigmanis uc tautas slepkavas ! Mitenbergs pareizi izdarīja , ka atteicās no šā ordeņa .

 12. Kāds valsts apbalvojumam sakars ar iekšēju kašķi vienā mazā valsts iestādē? Ne jau Fleija to ordeni piešķīra!

 13. KNABa variants – lai iestādi likvidētu, par “vadītāju” ieceļ sabotieri ?

 14. Re, ja būtu,

 15. Esmu Tevī vīlies, Mārtiņ! Uzskatīju par jauku puiku. Izrādās, esi vīrs ar Iron Balls…

 16. “….vēstuli parakstījusi lielākā daļa, proti 51 no 68 muzeja darbiniekiem,..”
  ==================================================================
  Vidēja lieluma uzņēmums (sk.Mazo un vidējo uzņēmumu definīcija), kurš vēlas būt par liel-uzņēmumu?

 17. 40 darbinieki iestājušies un uzņemšana turpinās -vai nav par daudz darbinieku vienam muzejam ?

Draugiem Facebook Twitter Google+