Pasaulē

Krievijas sūtnis ANO: Kaujas Alepo austrumos ir beigušās0

Alepo. Foto – AFP/LETA

Sīrijas armija ir apturējusi militārās operācijas Alepo, lai dotu iespēju opozīcijas kaujiniekiem un civilpersonām evakuēties un valdības spēki varētu nodibināt pilnu kontroli pār pilsētu, otrdien paziņojis Krievijas vēstnieks ANO Vitālijs Čurkins.

Čurkins apstiprināja, ka ar Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdību panākta vienošanās par opozīcijas kaujinieku, to ģimenes locekļu un ievainoto cilvēku evakuāciju no Alepo austrumdaļas.

Viņš sacīja, ka militārās operācijas vairs nav nepieciešamas, jo kaujinieki dodas prom, un, ja nekas nemainīsies, tas nozīmēs, ka kauja par Alepo austrumiem ir beigusies.

Čurkins ANO Drošības padomes ārkārtas sēdē, kurā tika apspriesta situācija Alepo, paziņoja, ka kaujinieki pašreiz virzās cauri koridoriem, brīvprātīgi dodoties pašu izvēlētos virzienos, tostarp uz Idlibu.

Čurkins paziņoja, ka Sīrijas valdība ir atjaunojusi kontroli pār Alepo.

Tomēr vairāki žurnālisti vēl nesen no Alepo ziņoja, ka nekas neliecina par evakuēšanās sākšanos.

ANO miera sūtnis Sīrijā Stafans de Mistura pēc Drošības padomes ārkārtas sēdes sacīja, ka Alepo austrumos atrodas līdz 50 000 civiliedzīvotāju un 1500 kaujiniekiem.

ANO vēlas savu novērotāju klātbūtni Alepo, lai būtu iespējams objektīvi novērtēt situāciju un sekot līdzi evakuācijai. Tomēr Asada režīms līdz šim atteicies ielaist ANO amatpersonas Alepo.

ANO rīcībā nonākusi informācija liecina, ka Sīrijas režīma spēki un to sabiedrotie irākiešu kaujinieki pēdējo pāris dienu laikā Alepo austrumos nošāvuši vismaz 82 mierīgos iedzīvotājus.

LA.lv