Kultūra
Māksla

Laists klajā Ansim Cīrulim veltīts krāšņs pastmarku bloks0

Publicitātes foto

Latvijas Pasts izdod trešo pastmarku bloku sērijā Izcilie latviešu mākslinieki, veltot to Latvijas valsts karoga standarta un pirmās pastmarkas autoram Ansim Cīrulim, kuram 25. februārī apritētu 135. jubileja, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Divu pastmarku bloka pirmās dienas zīmogošana paredzēta 23. februārī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Rīgā no plkst. 11 līdz 17. Turpat plkst. 11 plānots arī pastmarku prezentācijas pasākums ar Latvijas Pasta, mākslinieces Lilijas Dineres un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja pārstāvju piedalīšanos.

Divu pastmarku bloks izdots 25 000 eksemplāru tirāžā, savukārt īpašā aploksne – 1000 eksemplāros. Katras pastmarkas nominālvērtība ir € 0,50, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

Mākslinieces Lilijas Dineres veidotā pastmarku bloka un aploksnes vizuālajā noformējumā izmantoti mākslinieka darbu motīvi no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja kolekcijām, kā arī Lielās ģildes interjera un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas materiāliem. Starp tiem ir fragmenti no gleznas “Kāzas” (1930) reprodukcijas, vitrāžām “Kuģniecība” un “Celtniecība” (1937), kā arī elementi no madarojumiem – auduma apdrukas ar rokas spiedes palīdzību.

Ansis Cīrulis dzimis Majoros un bijis izcils Latvijas 20.gadsimta mākslinieks – grafiķis, gleznotājs un lietišķās mākslas meistars, kura daiļradei piemīt īpaša stilizācija un izteikta formu ritmika. Mākslinieks ir Latvijas valsts karoga standarta autors (1917). 1918.gadā A.Cīrulis radījis pastmarkas metu pirmajai Latvijas Republikas pastmarkai – Latvijas Pasts šogad plāno izdod šīs pastmarkas reprodukciju.

Pastmarku sērijas Latviešu izcilie mākslinieki pirmais pastmarku bloks tika izdots 2016. gadā par godu Jaņa Rozentāla 150.jubilejai, savukārt 2017. gadā pastmarku bloks tika veltīts Jānim Tīdemanim.

LA.lv